Tokio sunaikinimo nesitikėjo niekas. Pirmą kartą smogė „Grom-E1“ (Video)  ()

Rusai atakavo Charkivą eksperimentiniais ginklais


Prisijunk prie technologijos.lt komandos!

Laisvas grafikas, uždarbis, daug įdomių veiklų. Patirtis nebūtina, reikia tik entuziazmo.

Sudomino? Užpildyk šią anketą!

Ukrainiečiai praneša, kad paslaptingas raketos ir bombos hibridas „Grom-E1“ Charkive krito naktį iš spalio 28-osios į 29-ąją. Visiškai sunaikinti keturi namai, dar 19 buvo stipriai apgriauti.

Rusija šiame kare turi didelį pranašumą aviacijoje. Nors ir ukrainiečiai rusus vaišina bombomis, tokiomis kaip prancūziškos AASM „Hammer“, rusai turi ir daugiau įvairių bombų, ir geresnes galimybes jas naudoti. Be to, rusams nerūpi, kur tos bombos krenta. Jie patys teigia, kad Kursko srityje tiesiog subombarduoja įtariamus dronų valdymo punktus, net kai jie yra Rusijos kaimuose. Sklendžiantys rusų FAB'ai su UMPK sparnais ukrainiečius šiurpina dėl to, kad jų beveik neįmanoma numušti. Tokios bombos neturi variklių, todėl praktiškai neturi terminio pėdsako, kurį būtų galima susekti. Be to, jos skrenda gana trumpą atstumą.

[EU+Kuponas] Būtinas daiktas turintiems automobilį ir mėgstantiems keliauti. Aukščiausios klasės dyzelinis oro šildytuvas („VEVOR XMZ-D1“)
9029 3

Nuostabiai gera kaina

Specialus kuponas

Iš Vokietijos greitas ir saugus pristatymas

Aukščiausia kokybė

Labai ribotas kiekis

Išsamiau

„Grom-E1“ yra visai kitos rūšies siaubas:

 

Ch-36 „Grom-E1“ – tai naujos kartos oras-žemė raketa, sukurta specialiai penktos kartos naikintuvui Su-57, bet leidžiama ir nuo MiG-35, ir, tikriausiai, kitų naikintuvų sparnų. „Grom-E1“ ginklas dažnai vadinamas bombos ir raketos hibridu. „Grom-E1“ lekia iki 120 km, nes ne šiaip sklendžia, o turi raketinį kieto kuro variklį. Yra kelios kovinių galvučių versijos, bet visa „Grom-E1“ gali sverti apie 600 kg, iš kurių apie 250 kg gali būti kovinės galvutės svoris. Teigiama, kad „Grom-E1“ gali nešti kasetinę, fragmentacinę ar net šarvamušę galvutę. 

 

„Grom-E1“ turi palydovinę ir inercinę nukreipimo sistemą. Tai leidžia pasiekti kelių ar kelių dešimčių metrų tikslumą, net ir susidūrus su elektroninės karybos sistemomis. Net jei nėra ypatingai tiksli, „Grom-E1“ yra labai pavojinga, nes tiesiog yra labai galinga.

Ukrainiečiai gali pasiguosti nebent tuo, kad „Grom-E1“ yra gana retas ginklas. Pirmą kartą rusai „Grom-E1“ pristatė 2015 metais, bet jų gamyba prasidėjo tik 2019-aisiais. Spėjama, kad Rusija turi nedidelį tokių bombų kiekį, nes jos yra gana brangios. Rusija dabar koncentruojasi į masinę ginklų gamybą – jie stengiasi pagaminti kiek įmanoma daugiau ginklų, tegul ir paprastesnių.

 

Pasidalinkite su draugais
Aut. teisės: Technologijos.lt
(6)
(32)
(-26)

Komentarai ()