Ko iš tikrųjų norėjo Putinas. Skelbiamas 2022 metų taikos sutarties projektas  ()

Invazijos pradžioje Rusijos Federacijos pasiūlyta taikos sutartis paliktų Ukrainą be gynybos, o okupuotos teritorijos būtų prarastos amžiams.


Prisijunk prie technologijos.lt komandos!

Laisvas grafikas, uždarbis, daug įdomių veiklų. Patirtis nebūtina, reikia tik entuziazmo.

Sudomino? Užpildyk šią anketą!

Netrukus po plataus masto įsiveržimo į Ukrainą Rusija pasiūlė taikos susitarimą, kuris daugeliu atžvilgių buvo panašus į „pasidavimo“ reikalavimus. „Laisvės radijo“ žurnalistai paskelbė susitarimo projektą, kurį, anot jų, 2022 metų kovą pasiūlė Kremlius.

Praėjus 11 dienų nuo plataus masto invazijos pradžios, 2022 m. kovo 7 d., per trečiąjį derybų raundą Beloveže, Baltarusijoje, Rusijos Federacija pasiūlė Ukrainai projektą „Sutartis dėl padėties Ukrainoje sureguliavimo ir Ukrainos neutralumo“.

[EU+Kuponas] Aukščiausias lygis! Pasaulinio garso gamintojo gipso kartono sraigtinis suktukas. Paskutiniai vienetai („VEVOR BR8504“)
4284 1

Nuostabiai gera kaina

Specialus kuponas

Iš Vokietijos greitas ir saugus pristatymas

Aukščiausia kokybė

Labai ribotas kiekis

Išsamiau

Žurnalistai teigia, kad projektą gavo iš Ukrainos šaltinio, susipažinusio su derybomis, o jo autentiškumą patvirtino ir derybų procesui artimas Rusijos šaltinis. Abu pašnekovai komentarus pateikė anonimiškumo sąlyga, nes neturi teisės viešai aptarti dokumento.

Žurnalistų teigimu, Rusijos pasiūlytos vienašalės sutarties sąlygos reiškė Ukrainos kapituliaciją:

  • Kyjivas turėjo sumažinti kariuomenę iki 50 000 žmonių, taip pat pasilikti tik keturis laivus, 55 sraigtasparnius ir 300 tankų;
  • Rusija liepė Ukrainai atsisakyti kurti, gaminti ir dislokuoti savo teritorijoje ginklus, kurių nuotolis yra didesnis nei 250 km;
  • Ukraina turėjo „pripažinti vadinamųjų Donecko ir Luhansko „respublikų“ nepriklausomybę ir prisiimti Donbaso infrastruktūros atkūrimo išlaidas;
  • Kremlius pareikalavo panaikinti tarptautines ir Ukrainos sankcijas Rusijai ir atšaukti visus tarptautinius ieškinius nuo 2014 m.;
  • Rusų kalba Ukrainoje turėjo gauti valstybinį statusą, o Ukrainos stačiatikių bažnyčiai (pavaldi Maskvos patriarchatui) turėjo būti atkurtos visos nuosavybės teisės;
  • Sovietiniai ir komunistiniai simboliai Ukrainoje turėjo būti iš naujo įteisinti.

 

Žurnalistai pastebi, kad šių sąlygų įvykdymas Ukrainą paverstų „marionetine valstybe“, turinčia silpną kariuomenę ir fiktyvų neutralų statusą, taip pat amžiams atimtų galimybę susigrąžinti okupuotas teritorijas.

Anot autorių, dokumente išryškinami tikrieji Rusijos prezidento Vladimiro Putino tikslai Ukrainoje, kurių jis neatsisakė nuo pat plataus masto invazijos pradžios.

Pažymima, kad derybų procesas įstrigo 2022 metų balandžio pabaigoje, kai šalims nepavyko susitarti dėl pagrindinių taikos sutarties nuostatų, o Rusijos kariams nepavyko užimti sostinės.

Pasidalinkite su draugais
Aut. teisės: MTPC
MTPC
(7)
(5)
(2)
MTPC parengtą informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško VšĮ „Mokslo ir technologijų populiarinimo centras“ sutikimo draudžiama.

Komentarai ()