„Ant žemės ir danguje.“ Rusijai bus galas. Ateina nauja kariuomenė  ()

Sistemos veikia kartu.


NATO vėliava
NATO vėliava
© FinnishGovernment, CC BY 2.0 | https://commons.wikimedia.org/wiki/File:Flag_of_NATO_4.4.2023_-_52792851125.jpg

Prisijunk prie technologijos.lt komandos!

Laisvas grafikas, uždarbis, daug įdomių veiklų. Patirtis nebūtina, reikia tik entuziazmo.

Sudomino? Užpildyk šią anketą!

NATO šalys aktyviai kuria naujus ginklus, kurie leis joms įgyti technologinį pranašumą prieš Rusijos Federaciją. The Times“ pranešė apie antžeminį robotą karinėje bazėje Latvijoje, kurį 5G tinklu iš Madrido valdo Ispanijos operatorius.

Pasak Latvijos gynybos ministro Andrio Sprūdo, prietaisas vis dar naudojamas „ribotu mastu“, tačiau NATO dabar nori, kad jis veiktų sklandžiai ir „aukštesniu lygiu“.

Esmė ta, kad daug robotų sistemų gali būti koordinuojamos ir jos veikia kartu – robotai ant žemės, dronai danguje, kontroliuojami kariuomenės toli nuo fronto linijos.

[EU+Kuponas] Bent 2 kartus pigiau nei Lietuvoje! Aukščiausio lygio plazminis pjaustytuvas. Paskutiniai vienetai („VEVOR CUT-50“)
4222 1

Nuostabiai gera kaina

Specialus kuponas

Iš EU greitas ir saugus pristatymas

Aukščiausia kokybė

Labai ribotas kiekis

Išsamiau

„Ukrainoje formuojasi šiuolaikinio karo ateitis. Norint įveikti Rusijos grėsmę, itin svarbu išlaikyti technologinį pranašumą. Noriu pabrėžti, kaip svarbu neatsilikti“, – sakė Estijos premjerė Kristen Michal.

Jis sakė, kad ankstesni NATO įsipareigojimai gynybai buvo „nepakankami“ ir gali „palikti mus nuošalyje“. Premjerė mano, kad Aljanso šalys visada turėtų kelti sau naujus tikslus.

Kaip nurodoma leidinyje, buvo sukurta ir „skraidanti ietis“ – tiksliųjų ginklų sistema „Beak“. Ji paleidžia amuniciją ir grįžta į bazę, o tai praktiškiau nei brangūs dronai-kamikadzės.

 

Taip pat sukurta nepilotuojama antžeminė transporto priemonė, gabenanti sužeistą kareivį į saugią zoną, ir antvandeninis laivas, galintis patruliuoti teritorijoje be įgulos.

NATO technologinio vystymo metu šalys narės susiduria ir su kitais iššūkiais. Visų pirma, galima Donaldo Trumpo pergalė JAV prezidento rinkimuose,

K. Michal sakė, kad ji, kaip ir D. Trumpas, nori, kad NATO sąjungininkai daugiau prisidėtų prie gynybos. Estija netrukus gynybai skirs 3,5% nacionalinių pajamų, o JK – 2,3% BVP.

Kartu politikė palaiko Ukrainos prezidento V. Zelenskio pergalės planą, kurį ji apibūdino kaip „patikimą“. Tai sustiprintų Ukrainą ir priverstų Rusiją derėtis.

 

„Ne atvirkščiai. Nes, tiesą sakant, mes žinome Rusiją – mandagumas rusams yra silpnybė“, – pabrėžė K. Michal.

Ji taip pat nepritarė Ukrainos apribojimams naudoti tolimojo nuotolio ginklus.

Latvijos premjerė Evika Šilina pridūrė, kad JAV rinkimų rezultatų laukimas jau lėmė „neprognozuojamą ateitį“ per konfliktą Ukrainoje ir Artimuosiuose Rytuose. Kaip ji paaiškino, sąjungininkams reikia tvirto JAV vadovavimo.

Pasidalinkite su draugais
Aut. teisės: MTPC
MTPC
(11)
(2)
(9)
MTPC parengtą informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško VšĮ „Mokslo ir technologijų populiarinimo centras“ sutikimo draudžiama.

Komentarai ()

Susijusios žymos: