Staigiai keliami „karo veteranai“. Prasideda dar neregėtas militarizavimas ()
Turės pasikliauti ultrapatriotizmu.
Prisijunk prie technologijos.lt komandos!
Laisvas grafikas, uždarbis, daug įdomių veiklų. Patirtis nebūtina, reikia tik entuziazmo.
Sudomino? Užpildyk šią anketą!
2026-ųjų rugsėjį Kremliui kilo sunkumų rengiant rinkimų į Rusijos Federacijos Valstybės Dūmą kampaniją. Pagrindinė to priežastis – neapibrėžtumas kare prieš Ukrainą. Tiesą sakant, tai rodo, kad pats Kremlius netiki, kad jam pavyks nugalėti Ukrainą iki 2026 m.
Karo studijų instituto analitikai išsamiai išanalizavo Rusijos opozicijos šaltinių puslapiuose esančią medžiagą apie Valstybės Dūmos rinkimus. Anksčiau „Meduza“ šaltinis pranešė, kad Rusijos prezidento administracijos vadovo pavaduotojas Sergejus Kirijenka dar nepradėjo diskutuoti apie būsimą Valstybės Dūmos rinkimų kampaniją, nors Kremlius tai pradeda daryti likus dvejiems metams iki artėjančių rinkimų.
|
Šaltinis rašo, kad Kremliaus politikos formavimas Valstybės Dūmos rinkimų klausimu tiesiogiai priklauso nuo to, ar karas prieš Ukrainą tęsis 2026 metais. Pati „Vieningoji Rusija“ taip pat nežino, ar kariškiai dalyvaus rinkimų į Valstybės Dūmą kampanijoje.
Vienas iš politinių strategų, anksčiau dirbęs Kremliuje, teigė, kad jei karas tęsis, Kremlius rinkimų kampanijoje turės pasikliauti ultrapatriotizmu. Jei iki to laiko karas baigsis, Kremlius turi įvesti nuosaikias pajėgas į Valstybės Dūmą.
Neseniai „Teisingosios Rusijos“ atstovai surengė kongresą, kuriame paskelbė naują politinį kursą – „patriotinį socializmą“. Tuo pat metu Kremlius jau pradėjo militarizuoti Rusijos vyriausybę. „Didvyrių meto“ programa, kurią asmeniškai prižiūri S. Kirijenka, siekiama įvesti karo „veteranus“ į federacines pareigas regionuose.
Kremlius taip pat dėjo daug pastangų, kad paruoštų Rusijos visuomenę ir armiją galimam plataus masto konfliktui su NATO. Nors „Meduzos“ ataskaitoje teigiama, kad Kremlius gali būti pasirengęs 2026 m. Dūmos kampaniją sutelkti grįžimui į taikos metą.
Jei karas iki to laiko baigsis, Kremlius greičiausiai vertins tai kaip trumpalaikes pastangas rinkimuose, kurie turi mažai nepriklausomos įtakos visai Rusijos politinei sferai. Programa „Didvyrių metas“ yra bene geriausias Rusijos ilgalaikės trajektorijos pagal dabartinį režimą rodiklis.