Kai prasideda III pasaulinis karas. Saugiausios šalys, į kurias reikia bėgti  ()

Europoje, Azijoje ir Artimuosiuose Rytuose vyrauja suirutė. Ir jau daugelis galvoja, kur geriau būti, jei prasidėtų Trečiasis pasaulinis karas.


Asocatyvi nuotr.
Asocatyvi nuotr.
© recraft.ai (Free Tier Assets) | https://www.recraft.ai

Visi šio ciklo įrašai

  • 2024-11-05 Kai prasideda III pasaulinis karas. Saugiausios šalys, į kurias reikia bėgti  ()

Prisijunk prie technologijos.lt komandos!

Laisvas grafikas, uždarbis, daug įdomių veiklų. Patirtis nebūtina, reikia tik entuziazmo.

Sudomino? Užpildyk šią anketą!

Izraelio konfliktas Gazoje virsta regioniniu karu su Iranu, Afrikoje vyksta daugybė pilietinių karų, Rusijos įsiveržimas į Ukrainą, remiantis kasdieniais pranešimais, nerodo atlėgimo ženklų, o Šiaurės Korėja ir Kinija per dažnai rengia agresyvias karines pratybas.

Taigi kur bėgti, jei prasidėtų Trečiasis pasaulinis karas? Pasaulinių konfliktų paaštrėjimo sąlygomis visai pagrįsta susimąstyti apie veiksmų planą susidarius nenumatytoms aplinkybėms ir vykti į saugią šalį, kurių, pasirodo, nėra tiek daug.

Tačiau jos turi vieną bendrą bruožą: tai daugiausiai yra salų valstybės, teigia ekspertai, pasirinkę saugiausias šalis apokalipsės atveju. Apie tai rašo rumunų leidinys „Adevarul“.

Štai saugiausios keturios šalys.

Naujoji Zelandija

Naujoji Zelandija yra viena iš tokių vietų, nes ji yra viena iš labiausiai izoliuotų vietų Žemėje. Šalis patyrė didelį ekonomikos augimą, daugiausia dėl turtingų gamtos išteklių ir gerai organizuotų miestų. Tai populiari turistų lankoma vieta, o pastaruoju metu vieta, kur turtingiausi pasaulio žmonės tyliai įsigijo nekilnojamojo turto Trečiojo pasaulinio karo atveju.

Šaunuolis robotas-dulkių siurblys „Dreame X40 Ultra“ – siurbia, plauna ir prisižiūri save. Prisiminsite gal kartą per mėnesį (Apžvalga)
2491 5

Mums buvo pažadėta įspūdinga ateitis. Buvo teigiama, kad kada nors namuose šeimininkaus robotai-liokajai. Žmogus sėdės savo atlošiamame fotelyje, kol jo robotas tvarkys namus. „Dreame X40 Ultra“ tą ateitį paverčia dabartimi.

Išsamiau

Visa tai daro Naująją Zelandiją puikiu prieglobsčiu tiems, kurie nori išvengti galimų III pasaulinio karo nelaimių.

Ji taip pat laikoma viena „saugiausių vietų“ branduolinio konflikto akivaizdoje. Ekspertai teigia, kad Naujoji Zelandija vargu ar patirs „branduolinės žiemos pasekmes ir gamins maisto perteklių, todėl badas mažai tikėtinas“.

Islandija

Islandija, kita šio sąrašo šalis, siūlo panašius izoliacijos pranašumus kaip Naujoji Zelandija, nors ji nėra tokia šilta. Vasaros temperatūra Islandijoje retai viršija +14 °C, o žiemos naktimis gali siekti -25° C temperatūra.

 

Tačiau šiaurinės salos pranašumas yra jos atokumas nuo likusio pasaulio. Islandija yra maždaug 800 km į šiaurės vakarus nuo Škotijos ir 800 km į vakarus nuo Norvegijos.

Kadangi saloje gyvena vos 380 000 gyventojų, o Islandija gausi gamtos išteklių ir atsinaujinančios energijos, ji tampa patraukliu prieglobsčiu tiems, kurie bijo Trečiojo pasaulinio karo grėsmės. Tačiau ugnikalnių išsiveržimai būna dažni, į tai reikia atsižvelgti.

Čilė

Čilė, vienas ekonomiškai labiausiai išsivysčiusių Pietų Amerikos šalių, yra idealus prieglobstis apokalipsės atveju, nes virsta dideliu metropoliu.

Šurmuliuojantis Čilės sostinės Santjago miestas, kuriame gyvena penki milijonai žmonių, dabar traukia JAV ir JK piliečius, kurie dažnai čia perka nekilnojamąjį turtą išėję į pensiją. Taip pat yra galimybė įsigyti privačią salą netoli pakrantės.

 

Miesto, kaip karo prieglobsčio, patrauklumą sustiprina turtingi gamtos ištekliai ir nuostabi pakrantė, viena ilgiausių pasaulyje.

Fidžis

Ieškantiems šiltesnio klimato krizės įkarštyje, Fidžis yra puikus pasirinkimas. Ši Ramiojo vandenyno sala, kaip ir Naujoji Zelandija, yra toli nuo daugelio kitų šalių.

Fidžis, esantis 2000 km į šiaurę nuo Naujosios Zelandijos, apima daugiau nei 100 apgyvendintų salų. Nors Fidžio salos ekonomiškai nėra taip išsivysčiusios kaip kitos šiame sąraše esančios šalys, Fidžio gyventojų skaičius mažesnis – sostinėje Suvoje gyvena tik 90 000 žmonių, o visoje šalyje – ne daugiau kaip 900 000 žmonių.

Tačiau Fidžio salyne gausu gamtos išteklių, o tai yra labai svarbus veiksnys tiems, kurie nori išvengti apokalipsės. Be to, Fidžis palaiko glaudžius ryšius su Jungtine Karalyste, nes yra buvusi britų kolonija.

Pasidalinkite su draugais
Aut. teisės: MTPC
MTPC
(9)
(1)
(8)
MTPC parengtą informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško VšĮ „Mokslo ir technologijų populiarinimo centras“ sutikimo draudžiama.

Komentarai ()