„Lazeris prieš minas.“ Ateina revoliucinis LAMBDIS  ()

Pasak ekspertų, pasaulyje yra daugiau nei 110 milijonų veikiančių minų, o naujas Misisipės universiteto mokslininkų komandos sukurtas metodas gali prisidėti prie efektyvesnio jų suradimo ir pašalinimo. Naujoviškas minų aptikimo metodas apima lazerinės akustinės technologijos naudojimą.


Prisijunk prie technologijos.lt komandos!

Laisvas grafikas, uždarbis, daug įdomių veiklų. Patirtis nebūtina, reikia tik entuziazmo.

Sudomino? Užpildyk šią anketą!

„Visame pasaulyje yra tiek daug palaidotų minų, kad jos galėtų du kartus „apglėbti“ Žemę išilgai pusiaujo“, – pabrėžia ekspertai ir patikslina, kad veikiančių minų skaičius gali siekti daugiau nei 110 mln.

Šių objektų identifikavimas ir pašalinimas yra labai daug laiko ir finansų reikalaujantis procesas, tačiau tai netrukus gali pasikeisti. 

„Dešimtys milijonų minų buvo palaidotos visame pasaulyje, o vis daugiau jų padedama kiekvieną dieną, kai konfliktai tęsiasi“, – sakė naujojo tyrimo autorius ir Misisipės universiteto (JAV) Nacionalinio fizinės akustikos centro (NCPA) mokslininkas Viačeslavas Arančukas, kurio komanda sukūrė naują metodą šiems ginklams aptikti.

11.11 išpardavimas prasideda! Beprotiškų kainų vaizdo projektoriai, energijos stotelės, siurbliai, žaidimų monitoriai ir kt.
8040 1

„11.11 Sale“ išpardavimas

Nuolaidų kuponai

Galioja iki 2024-11-14

Iš Europos sandėlių

Iki 2 metų garantijos

1) „ETOE E3 Pro“ - 600 ANSI, iki 4K, Android TV, LCD vaizdo projektorius

2) „FOSSiBOT F2400“ - mobili energijos stotelė, 2400W, 2048Wh, LiFePO4

3) „Narwal Freo Z Ultra“ - naujiena, robotas dulkių siurblys su DI

4) „KTC M27T20“ - 27 colių, Mini-LED, 2K, 165Hz žaidimų monitorius

Išsamiau

Neseniai Osakoje, Japonijoje, vykusiame „Optica Laser“ kongrese ir parodoje buvo pristatytas naujas minų ir kitų palaidotų objektų aptikimo lazeriu tyrimas. 

NCPA mokslininkų komanda sukūrė spindulių masyvą, kuris apytiksliai sudaro stačiakampę formą ir gali aptikti palaidotus objektus be didelės rizikos operatoriui. LAMBDIS, kaip buvo pavadintas naujasis metodas, gali būti naudojamas iš judančios transporto priemonės, o tai dar labiau padidina greitį, kuriuo galima identifikuoti užkastas minas.

„Lazerinėje akustinėje paieškoje naudojamas lazerio ir akustinio aptikimo derinys, leidžiantis aptikti minas iš didesnio atstumo ir didesniu tikslumu. Tai sumažina klaidingų pavojaus signalų skaičių ir padidina saugumą, nes operatoriai nėra aptikimo zonoje“, – sakė tyrimo bendraautorius Boyang Zhang, buvęs NCPA tyrėjas.

 

Ekspertai pabrėžė naujų aptikimo metodų svarbą, atkreipdami dėmesį į didžiulį minų skaičių. Taip pat buvo akcentuojamos po konfliktų likusių minų keliamos grėsmės problemos. Per 85 % sausumos minų aukos yra civiliai, pusė jų vaikai.

Tyrėjai taip pat atkreipė dėmesį į milžiniškas vietovės valymo išlaidas. „Pagaminti sausumos minas paprasta ir kiekviena kainuoja vos 3 USD, tačiau vėlesnis objekto identifikavimas ir pašalinimas gali kainuoti iki 1000 USD“, – rašoma pranešime.

 

Dauguma šiuolaikinių minų yra pagamintos iš plastiko, todėl jos yra sunkiauaptinkamos tradiciniais aptikimo metodais, kuriuose naudojami metalo detektoriai. Štai kodėl NCPA sukūrė naują aptikimo metodą.

Ekspertai taip pat nurodė, kad LAMBDIS bus naudingas ne tik minų aptikimui, nes padės jas saugiau ir pigiau identifikuoti. Šis metodas gali būti naudojamas ir kitais atvejais.

Be minų aptikimo, LAMBDIS technologija gali būti pritaikyta ir kitiems tikslams, pavyzdžiui, tiltų ir kitų inžinerinių konstrukcijų vertinimui, vibracijos bandymams ir neardomųjų medžiagų tikrinimui automobilių ir aviacijos pramonėje, taip pat biomedicinos taikymams. 

Pasidalinkite su draugais
Aut. teisės: MTPC
MTPC
(17)
(0)
(17)
MTPC parengtą informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško VšĮ „Mokslo ir technologijų populiarinimo centras“ sutikimo draudžiama.

Komentarai ()