Sandėliai tušti. Pripažino patys rusai. „Padėtis dar blogesnė nei gali pasirodyti“  ()

Daug kalbama apie rusų technikos nuostolius ir prastą jų šarvuotų mašinų būklę. Tačiau tiesa yra ta, kad objektyvių duomenų nėra. Todėl kartais įdomu paskaityti, ką apie savo šarvuočių būklę kalba patys rusai. Ypač apie techniką, masiškai traukiamą iš ilgalaikio saugojimo aikštelių.


Prisijunk prie technologijos.lt komandos!

Laisvas grafikas, uždarbis, daug įdomių veiklų. Patirtis nebūtina, reikia tik entuziazmo.

Sudomino? Užpildyk šią anketą!

Rusų karo tinklaraštininkas socialiniame tinkle paskelbė, kad Rusija iš tikrųjų turi labai daug technikos ilgalaikio saugojimo aikštelėse. Vakarų šalys ir net atvirųjų šaltinių žvalgybos analitikai tai gerai žino, nes tos aikštelės yra visiškai atviros – palydovinėse nuotraukose galima skaičiuoti tankus pagal tipą. Ir, aišku, galima pamatyti, kaip tos aikštelės sparčiai tuštėja.

Tik šis rusų karo tinklaraštininkas teigia, kad padėtis yra dar blogesnė nei gali pasirodyti, rašo lenkų Tech.wp.pl. Tas aikšteles tuština ne tik pats karas, bet ir prasta technikos būklė. Ir būtent dėl to, kad tos aikštelės atviros ir mašinos ten stovi dešimtmečius.

[EU+Kuponas] Aukščiausias lygis! Pasaulinio garso gamintojo gipso kartono sraigtinis suktukas. Paskutiniai vienetai („VEVOR BR8504“)
4283 1

Nuostabiai gera kaina

Specialus kuponas

Iš Vokietijos greitas ir saugus pristatymas

Aukščiausia kokybė

Labai ribotas kiekis

Išsamiau

Jis teigia, kad dėl aplinkos sąlygų padarytos žalos vidutiniškai tris BMP-1 ar BMP-2 kapitalinio remonto metu reikia jungti į vieną. Be to, padėties negerina ir tai, kad geriausi vienetai buvo skirti eksportui, pvz., į Siriją. Rusija geriausios technikos iš tų aikštelių nepasiliko sau, nes manė, kad kilus reikalui galės viską sutvarkyti – juk turi tokią didelę karo pramonę. Mintis tokia – Rusija sau gali sutvarkyti ir blogesnės būklės šarvuočius, o štai Sirija tokios prabangos neturi, todėl jiems reikia skirti geresnės būklės mašinas.

 

Kalbant apie pramonę, to tinklaraštininko teigimu, Rusijos karo pramonei pačiai reikia renovacijos. Gamyklos gali restauruoti seną sovietinę techniką, o gaminti naują joms sunku. Jo teigimu, po 1990-ųjų (tai yra, pasibaigus Šaltajam karui) du dešimtmečius ginklų gamyklų skaičius Rusijoje buvo mažinamas.

Rusų tinklaraštininkas teigia, kad pasibaigus karui Ukrainoje ilgalaikių šarvuočių saugyklų renovavimas bus viena pagrindinių užduočių. Jo manymu, technika mažų mažiausiai negali stovėti purve ir ant žolės, kaip stovi dabar. Be to, jis norėtų, kad į kiekvieną tanką, pėstininkų kovos mašiną ir šarvuotą transporterį būtų atvestas vamzdis, kuris pūstų šiltą orą ir džiovintų kabiną. Ir, žinoma, viską reikėtų pridengti bent jau brezentu. Kažin, ar tokiems ruso norams verta išsipildyti. Rusija pradėjo ne vieną karą ir niekada savo saugojimo aikštelių po jų nekeitė. Be to, po Ukrainos ten gali nebelikti ko saugoti.

Pasidalinkite su draugais
Aut. teisės: Technologijos.lt
(98)
(1)
(97)

Komentarai ()