„Visiškas pasidavimas“ ()
Paskelbta internete.
Prisijunk prie technologijos.lt komandos!
Laisvas grafikas, uždarbis, daug įdomių veiklų. Patirtis nebūtina, reikia tik entuziazmo.
Sudomino? Užpildyk šią anketą!
„Radio Svoboda“ projektas „Sistema“ paskelbė tyrimą dėl Kremliaus pradinių reikalavimų Kyjivui 2022 m. Viskas susiveda į tai, kad Rusijos Federacija reikalavo visiško Ukrainos pasidavimo. Tiesą sakant, tai rodo, kad Maskva niekada nesidomėjo derybų su Kyjivu procesu.
Karo studijų instituto analitikai išsamiai susipažino su „Radio Svoboda“ tyrimo medžiaga, pateikdami savo situacijos analizę.
Vakar žurnalistai internete paskelbė 2022 m. kovo 7 d. susitarimo projektą „Dėl padėties Ukrainoje sureguliavimo ir Ukrainos neutralumo“.
|
Sutartyje buvo vos 7 nuostatos, ir kiekviena iš jų prilygo visiškam Ukrainos pasidavimui. Taigi Ukrainos ginkluotosiose pajėgose turėjo likti tik 50 tūkst. karių, o ne 197 tūkst. Įdomiausia tai, kad Ukrainos kariuomenė turėjo tapti mažesnė už Baltarusijos, nors kaimyninės šalies gyventojų skaičius yra penkis kartus mažesnis.
Sutartis numatė, kad Kyjivui bus uždrausta pirkti ar gaminti raketas, kurių skrydžio nuotolis viršytų 250 km. Kyjivas turėjo ne tik pripažinti „LLR“ nepriklausomybę, bet ir amžiams išsižadėti šių teritorijų.
Kyjivas taip pat turėjo prisiimti finansinius įsipareigojimus dėl Donbaso atkūrimo. Vakarai turėjo panaikinti visas sankcijas ir visus ieškinius Rusijos Federacijai. Kyjivas turėjo pripažinti rusų kalbą antrąja valstybine kalba, grąžinti visas teises UOC-MP, įteisinti komunistinę ir sovietinę simboliką.
Iš esmės Maskva pasiūlė Ukrainai visiškai atsisakyti savo valstybingumo ir kultūros.
Kremlius vis kartoja, kad 2022-ųjų kovą jie pirmieji pasiūlė sėsti prie derybų stalo, tačiau Vakarai Ukrainą atkalbėjo.
Tačiau šis dokumentas rodo, kad Kremlius neketino sąžiningai derėtis su Ukraina.
Rusijos Federacija puikiai žinojo, kad Ukraina atsisakys vykdyti visus reikalavimus, todėl buvo lengva kaltinti Kyjivą dėl derybų proceso sutrikdymo.