Reikšmingas įvykis kitą savaitę. „Turime teisę numušti.“ Lenkai ėmėsi iniciatyvos  ()

Teisė numušti raketas savo oro erdvėje yra neabejotina.


Prisijunk prie technologijos.lt komandos!

Laisvas grafikas, uždarbis, daug įdomių veiklų. Patirtis nebūtina, reikia tik entuziazmo.

Sudomino? Užpildyk šią anketą!

Lenkijos užsienio reikalų ministras Radoslawas Sikorskis neatmetė galimybės, kad NATO gali aptarti Rusijos raketų perėmimo klausimą oro erdvėje virš Ukrainos. Anot jo, tai kompleksinis klausimas, keliantis svarbius teisės į savigyną aspektus ir reikalaujantis Aljanso narių susitarimo.

Tai praneša TVN24. R. Sikorskis pabrėžė, kad nors teisė numušti raketas savo oro erdvėje yra neabejotina, jų perėmimas prieš joms kertant sieną galėtų būti aptartas kaip galimas žingsnis siekiant apsisaugoti nuo pavojų.

[EU+Kuponas] 2 kartus pigiau nei Lietuvoje! Tik 119,99€ už fantastišką robotą su automatine atliekų surinkimo stotele (Video, „ILIFE G9 Pro“)
3384 3 1

Stulbinamai žema kaina

Specialus kuponas

Ribotas kiekis

Iš Lenkijos greitas ir saugus pristatymas

Puikių savybių modelis

Išsamiau

„Ar mes turime teisę numušti tokią raketą tik tada, kai ji kirs mūsų sieną, bet jau tada gali įvykti tai, kas nutiko Pševoduve, raketos nuolaužos gali padaryti didelę žalą, sužeisti ar net atnešti mirtį“,– pasakė jis.

Pasak Lenkijos užsienio reikalų ministerijos vadovo, toks klausimas reikalauja plačios tarptautinės diskusijos, ypač atsižvelgiant į skirtingų NATO valstybių narių pozicijas. R. Sikorskis pažymėjo, kad šio klausimo aptarimas galėtų tapti būsimojo Aljanso ministrų susitikimo, kuris įvyks kitą savaitę, dalimi.

„Tai yra mūsų sąjungininkų susitarimo ir diskusijos klausimas. Dabar turime naują NATO generalinį sekretorių, o kitą savaitę įvyks kitas NATO ministrų susitikimas“, – pridūrė jis.

 

Dar liepą Ukraina ir Lenkija pasirašė vadinamąjį saugumo susitarimą. Dokumente visų pirma buvo aptarta galimybė perimti raketas ir bepiločius orlaivius Ukrainos oro erdvėje, paleistus Lenkijos kryptimi.

Tačiau vėliau lenkų pareigūnai ėmė kalbėti, kad kaip tik apie tokią galimybę dabar diskutuojama, o kitos NATO šalys, regis, priešinasi (iš pastarųjų atvirai tai pareiškė tik JAV).

Pasidalinkite su draugais
Aut. teisės: MTPC
MTPC
(23)
(0)
(23)
MTPC parengtą informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško VšĮ „Mokslo ir technologijų populiarinimo centras“ sutikimo draudžiama.

Komentarai ()