Yra net 3 grėsmės. DI įspėja apie galimą branduolinį armagedoną  ()

Pasekmės būtų pražūtingos.


Prisijunk prie technologijos.lt komandos!

Laisvas grafikas, uždarbis, daug įdomių veiklų. Patirtis nebūtina, reikia tik entuziazmo.

Sudomino? Užpildyk šią anketą!

Dirbtinis intelektas prognozuoja, kad Trečiasis pasaulinis karas gali kilti pagal vieną iš trijų galimų scenarijų. Pasaulis jau seniai yra ant peilio ašmenų dėl didėjančios įtampos, ypač atsižvelgiant į Rusijos prezidento Vladimiro Putino veiksmus – jo invaziją į Ukrainą ir priešiškus branduolinius grasinimus – kartu su Šiaurės Korėjos ir Irano gąsdinimais.

Buvo daroma prielaida, kad Iranas gali būti pasaulinio konflikto kibirkštis, tačiau „Gemini“, „Google“ dirbtiniu intelektu paremtas kalbos modelis, paneigia tai, atsakydamas į „Daily Star“ klausimą, kas galėtų sukelti tokią katastrofą. DI atkreipia dėmesį į Korėjos pusiasalį, Rusijos kišimąsi ir tai, kaip pasaulinė bendruomenė reaguoja į pagrindinius židinius, neatmetant tiesioginės atakos ar „klaidingo skaičiavimo“, susijusio su branduolinėmis strategijomis, tikimybės.

[EU+Kuponas] Aukščiausias lygis! Pasaulinio garso gamintojo gipso kartono sraigtinis suktukas. Paskutiniai vienetai („VEVOR BR8504“)
4283 1

Nuostabiai gera kaina

Specialus kuponas

Iš Vokietijos greitas ir saugus pristatymas

Aukščiausia kokybė

Labai ribotas kiekis

Išsamiau

Po to, kai buvęs Rusijos prezidentas Dmitrijus Medvedevas perspėjo apie branduolinio karo perspektyvą, DI iškilmingai perspėja: „Bet kuriuo iš šių scenarijų metu karas gali greitai paaštrėti ir įtraukti kitas šalis. Pavyzdžiui, jei JAV ir Kinija pradėtų karą, Tikėtina, kad Rusija palaikytų Kiniją, jei Rusija ir NATO pradėtų karą, tikėtina, kad JAV palaikytų NATO.“

 

„Gemini“ baigia griežtu įspėjimu: „Trečiojo pasaulinio karo pasekmės būtų pražūtingos. Gali būti nužudyti milijonai žmonių, o pasaulio ekonomika gali būti smarkiai pažeista. Svarbu padaryti viską, kad Trečiasis pasaulinis karas neįvyktų“.

„Nors tiek Šiaurės Korėja, tiek Rusija turi branduolinius ginklus, tikimybė, kad konfliktas išaugs iki branduolinio lygio, yra sudėtinga, tam turi įtakos daugelis veiksnių“, – rašoma „The Express“.

 

DI paaiškino: „Galiausiai sprendimas panaudoti branduolinį ginklą priklausytų nuo įvairių veiksnių, įskaitant konkrečias konflikto aplinkybes, numanomą grėsmę nacionaliniam saugumui ir kiekvienos šalies politinę bei karinę vadovybę“.

DI taip pat pabrėžė: „Svarbu pažymėti, kad bet koks branduolinio ginklo panaudojimas turėtų katastrofiškų pasekmių visiems dalyviams. Todėl labai svarbu teikti pirmenybę diplomatiniams sprendimams ir deeskalavimo pastangoms, siekiant užkirsti kelią tokiam niokojančiam scenarijui.“

Pasidalinkite su draugais
Aut. teisės: MTPC
MTPC
(5)
(0)
(5)
MTPC parengtą informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško VšĮ „Mokslo ir technologijų populiarinimo centras“ sutikimo draudžiama.

Komentarai ()