Vokietija nusiteikė rimtai. Jau yra „Leopard 3“ konkurentas (Video) ()
KF51 akivaizdžiai nėra „parodų tankas“.
Prisijunk prie technologijos.lt komandos!
Laisvas grafikas, uždarbis, daug įdomių veiklų. Patirtis nebūtina, reikia tik entuziazmo.
Sudomino? Užpildyk šią anketą!
2022 m. birželį Vokietijos ginklų kompanija „Rheinmetall“ netikėtai paskelbė apie naujo vokiško kovinio tanko – KF51 „Panther“ – kūrimą. Nors jame gausu naujausių elektronikos ir ginklų technologijų, panaudotas senas „Leopard 2“ korpusas, taip pat pavara.
Be to, kartu su žmogaus valdomo bokštelio koncepcija, kuri jau seniai buvo laikoma pasenusia (dėl to tankas tampa aukštesnis ir didesnis, todėl lengviau atpažįstamas kovojant, taip pat jį sunkiau apsaugoti).
Tačiau KF51 akivaizdžiai nėra „parodų tankas“ (kaip ir daugelis automobilių, kurie rodomi įvairiose automobilių parodose niekada nepatenka į gatves), o, matyt, iš tikrųjų yra gaminami, nors ir modifikuota forma. Po to, kai Vengrija jau nori turėti pagrindinį „Rheinmetall“ mūšio tanką, sukonstruotą remiantis KF51, NATO partnerė Italija dabar taip pat rodo susidomėjimą. 2024 m. spalio viduryje „Rheinmetall“ ir Italijos gynybos pramonė įmonė „Leonardo“ įkūrė bendrą įmonę „Leonardo Rheinmetall Military Vehicles“ (LRMV), kurios tikslas buvo sukurti pagrindinį mūšio tanką ir pėstininkų kovos mašiną.
|
Abi bendrovės naujoje jungtinėje įmonėje turi lygias dalis, t. y. 50:50. „Leonardo Rheinmetall Military Vehicles“ (LRMV) būstinė bus Romoje, o operatyvinė būstinė – Ligūrijos mieste Specijoje. „Rheinmetall“ duomenimis, 60 procentų darbų bus atliekama Italijoje.
„Tai visų pirma taikoma galutiniam surinkimui, patvirtinimo bandymams, marketingo veiklai ir logistinei pagalbai. Vykdydama MBT ir AICS programas, „Leonardo“ kuria ir gamina misijų sistemas, elektroninę įrangą ir ginklų integraciją pagal Italijos užsakovo reikalavimus“, – rašo „Rheinmetall“.
Italija dabar paskelbė, kad nuo 2025 iki 2038 metų nori išleisti 8,2 milijardo eurų tankams įsigyti ir sausumos pajėgoms atnaujinti. Iš jų 5,4 milijardo eurų jau tvirtai suplanuoti, likusio milijardo eurų pirkimiai dar turi būti patikslinti. Naujai įkurta bendrovė „Leonardo Rheinmetall Military Vehicles“ (LRM) turi tapti svarbiausia ginkluotės partnere, kaip teigia „n-tv“ pagal šaltinius iš vyriausybinių sluoksnių.
LRMV turi dvi užduotis:
- sukurti naują pagrindinį Italijos mūšio tanką, kuris pakeis ankstesnį pagrindinį kovos tanką „Ariete“. Italija tikriausiai turi apie 200 „Ariete“ tankų, iš kurių, kaip teigiama, veikia tik apie 50 vnt.
- sukurti naują šarvuotą transporterį „Rheinmetall Lynx“ pagrindu. Kalbame apie 1000 šarvuotų kovos sistemų, 16 variantų. Be klasikinio šarvuočio, yra ir priešlėktuvinės („Skyranger“), žvalgybos ir prieštankinės versijos. Visi modeliai bus modulinės konstrukcijos, o technologinį pagrindą sudarys „Rheinmetall“ pėstininkų kovos mašina „Lynx“.
Pavyzdžiui, Vengrija taip pat perka „Lynx“ kaip šarvuotą transporterį. Be to, įmonė taip pat gamins rekuperacines, pionierines ir tiltų klojimo transporto priemones. Tai įprasta kuriant naują kovinį tanką, ypač todėl, kad reikia sugebėti vilkti ir atkurti nebeveikiančius kovinius tankus.
Tiek Italijoje pagamintas pagrindinis mūšio tankas KF51, tiek nauja pėstininkų kovos mašina „Lynx“ turi būti eksportuojamos, jei atsiras pirkėjų. Dėl to modifikuotas KF51 yra tiesioginis pagrindinės sausumos kovos sistemos konkurentas (vokiečių ir prancūzų projektas, skirtas sukurti vokiečių „Leopard 2“ ir prancūzų „Leclerc“ įpėdinį, bet kuriam daugelį metų daugiausia būdingi politiniai kivirčai ir dėl to jis nedaro pažangos) KNDS („Krauss-Maffei Wegmann“ ir „Nexter“ susijungimas) ir yra rekomenduojamas kaip alternatyva galimam „Leopard 3“. Taigi „Rheinmetall“ ir „Leonardo“ sudaro atsvarą KNDS.
Įmonės steigimui, kurio tikimasi iki 2025 m. sausio mėn., reikalingas teisinis leidimas.