„2000 taikinių. Atvyksta E-2D.“ Tai keičia visą jėgų balansą  ()

E-2 „Hawkeye“ šerdis yra AN/APY-9 radaras, siūlantis visą 360 laipsnių aprėptį ir elektroninio bei mechaninio nuskaitymo galimybes.


Prisijunk prie technologijos.lt komandos!

Laisvas grafikas, uždarbis, daug įdomių veiklų. Patirtis nebūtina, reikia tik entuziazmo.

Sudomino? Užpildyk šią anketą!

Lapkričio pradžioje „Northrop Grumman“ pasirašė sutartis su Lenkijos oro pajėgų technologijos institutu (ITWL) ir „Exence“, inicijavo strateginį bendradarbiavimą, kuriuo siekiama stiprinti Lenkijos oro valdymo ir kontrolės pajėgumus. Pagrindinis partnerystės tikslas – ištirti galimybę integruoti E-2D „Advanced Hawkeye“ lėktuvus su Lenkijos gynybos sistemomis ir suderinamumą su NATO struktūromis.

E-2D „Advanced Hawkeye“, pripažintas pirmaujančiu AWACS (aviacijos perspėjimo ir valdymo) lėktuvu pasaulyje, palaiko operacijas sausumoje ir jūroje daugiau nei 60 metų. Jame įdiegtos naujausios technologijos, užtikrinančios visišką situacijos suvokimą ir efektyvų mūšio lauko valdymą, todėl jis yra svarbus gynybos nuo regioninių ir pasaulinių grėsmių elementas. Lenkijos atveju E-2D „Advanced Hawkeye“ orlaivių įsigijimas galėtų sustiprinti sąveiką NATO viduje, taip pat padidinti vadovavimo ir kontrolės pajėgumus.

[11.11 rinkinukas] Bent 200€ pigiau nei Lietuvoje „OnePlus“ išmanieji telefonai, „Xiaomi“ kameros ir nešiojami PC (Video)
8291 4

11.11 rinkinukas

Kuponai

Labai ribotas kiekis

Greitas ir saugus pristatymas

1) „IMILAB EC6 Dual 2K“ - dvigubo 2K objektyvo išmanioji kamera, globali versija

2) „OnePlus 12“ - 16/24GB+512GB/1TB, globalios versijos išmanieji telefonai

3) „OnePlus Nord 4“ - 12/16+256/512GB, globalios versijos išmanieji telefonai

4) „Ninkear A15 Plus“ - globali versija, 15.6 colių, 32GB+1TB, Win 11 OS

Išsamiau

„Mūsų partnerystė sukurs stiprią sąjungininkų pajėgumų bazę, atitinkančią Lenkijos gynybos reikalavimus, palaikydama būsimų Lenkijos oro valdymo ir valdymo pajėgumų plėtrą. „Northrop Grumman“ yra įsipareigojusi bendradarbiauti su Lenkija, stiprindama tiek pramoninę bazę, tiek nacionalinį saugumą“, – pabrėžė Janice Zilch, „Northrop Grumman“ kelių domenų komandų ir kontrolės programų viceprezidentė.

E-2D „Advanced Hawkeye“ – JAV armijos akys ir ausys

E-2D „Advanced Hawkeye“ buvo sukurtas JAV kariniam jūrų laivynui. Amerikiečiai jį gamina nuo 1964 m., todėl tai ilgiausiai gaminamas orlaivis JAV jūrų aviacijos istorijoje. E-2 „Hawkeye“ šerdis yra AN/APY-9 radaras, siūlantis visą 360 laipsnių aprėptį ir elektroninio bei mechaninio nuskaitymo galimybes. Praktiškai tai reiškia galimybę aptikti net sunkiai atpažįstamas grėsmes, tokias kaip rusų Su-57 ar kinų J-20. Radaras vienu metu gali sekti iki 2000 taikinių ir aptikti juos maždaug 550 km atstumu.

 

Šiame orlaivyje taip pat yra visiškai skaitmeninė kabina ir sistemos, leidžiančios penkių žmonių įgulai (du pilotai ir trys sistemos operatoriai) atlikti įvairias užduotis. Dėl savo lankstumo ir degalų papildymo „oras į orą“ galimybėmis E-2D užtikrina ilgalaikes operacijas – nuo ​​oro atakų koordinavimo iki sausumos pajėgų palaikymo. Dėl šių savybių jis yra pagrindinis JAV gynybos architektūros elementas, o jo buvimas Lenkijoje gali reikšmingai paveikti nacionalinį saugumą ir sąjungininkų interesų palaikymą.

 

Pažangios E-2D galimybės, įskaitant galimybę vienu metu sekti kelis oro ir jūrų taikinius, žymiai padidintų Lenkijos situacijos suvokimą, sustiprintų oro erdvės saugumą ir leistų greičiau reaguoti į regionines grėsmes. Juolab kad E-2D gali valdyti ne tik oro erdvę, bet ir perspėti apie raketų atakas ar nukreipti raketas į taikinius.

Be to, lėktuvas taip pat gali veikti per JTMC (Joint Track Manager Capability) kaip IBCS sistemos dalis, t. y. būti Lenkijos priešlėktuvinę gynybą valdančiomis „smegenimis“.

Verta priminti, kad Lenkija šiuo metu naudoja du SAAB 340 „AEW&C Erieye“ ankstyvojo įspėjimo lėktuvus, įsigytus iš Švedijos.

Pasidalinkite su draugais
Aut. teisės: MTPC
MTPC
(17)
(1)
(16)
MTPC parengtą informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško VšĮ „Mokslo ir technologijų populiarinimo centras“ sutikimo draudžiama.

Komentarai ()