Padėtis Ukrainoje blogėja... „1 iš 5 pabėgo.“ Niekas nebetiki  ()

Beveik penktadalis Ukrainos karių paliko savo pozicijas, o visuomenė grimzta į didėjančią vidinę įtampą, praneša „The Economist“.


Asocatyvi nuotr.
Asocatyvi nuotr.
© ZSU (atvira licencija) | https://www.facebook.com/photo.php?fbid=909850761328003&set=pb.100069092624537.-2207520000&type=3

Prisijunk prie technologijos.lt komandos!

Laisvas grafikas, uždarbis, daug įdomių veiklų. Patirtis nebūtina, reikia tik entuziazmo.

Sudomino? Užpildyk šią anketą!

Britų laikraštis pažymi, kad Kyjivo valdžia buvo nusivylusi JAV demokratų požiūriu ir slapta tikėjosi Donaldo Trumpo pergalės rinkimuose. Tikimasi, kad respublikonas – nors ir nenuspėjamas, skirtingai nei dabartinė JAV administracija, atneš bet kokį sprendimą – gerą ar itin blogą – Ukrainai.

Per visą rinkimų kampaniją JAV Donaldo Trumpo pergalė buvo laikoma vienu iš blogiausių scenarijų Ukrainai. Paradoksalu, bet kai kurie Kyjivo valdžios atstovai slapta tikėjosi respublikonų triumfo.

„Tai aiškiai parodo, kokie blogi dalykai šioje šalyje klostėsi pastaraisiais mėnesiais“, – rašo „The Economist“. 

Viltis, kad D. Trumpas grįš į Baltuosius rūmus, liudija Volodymyro Zelenskio pareiškimas iš karto po galutinių rinkimų rezultatų paskelbimo užsienyje.

„Mes laukiame stiprių Jungtinių Amerikos Valstijų eros, ryžtingai vadovaujant prezidentui Trumpui“, – sveikino Ukrainos prezidentas.

[EU+Kuponas] Aukščiausias lygis! Pasaulinio garso gamintojo gipso kartono sraigtinis suktukas. Paskutiniai vienetai („VEVOR BR8504“)
3687 1

Nuostabiai gera kaina

Specialus kuponas

Iš Vokietijos greitas ir saugus pristatymas

Aukščiausia kokybė

Labai ribotas kiekis

Išsamiau

Kas įrodo tokią Kyjivo reakciją? Britų savaitraštis pabrėžia, kad alternatyva karo nusiaubtai šaliai buvo Kamala Harris, Joe Bideno politinės linijos tęsėja.

Ukrainos administracija jau buvo nusivylusi konservatyviais demokratų veiksmais, kurie, viena vertus, paskelbė karinę pagalbą, tačiau, kita vertus, atidėjo jos pristatymą ir įvedė tolesnius ukrainiečių ginklų naudojimo apribojimus, baimindamiesi, karo su Rusija.

Tačiau tikimasi, kad Donaldas Trumpas pateiks bet kokį sprendimą, kurio Bidenas ilgą laiką negarantuoja.

„Trumpo pergalė apima du galimus scenarijus Ukrainai – geriausiu atveju ji padės jai išeiti iš kruvinos aklavietės. Blogiausiu – į ją nustums“, – teigia „The Economist“.

 

Kyjivas žino, kad respublikonas per savo kampaniją sakė, kad konfliktą su Rusija  išspręs per 24 valandas. Tačiau vis dar neaišku, kaip tai įvyks. Net pats Donaldas Trumpas gali to nežinoti.

Pateikiami du pasiūlymai – pirmasis numato įšaldyti karą dabartinėje stadijoje ir priversti Ukrainą išlikti neutralia be aiškių Vakarų saugumo garantijų bei įvesti apribojimus fronte sėkmės trokštančiam Vladimirui Putinui.

Antroji koncepcija – didinti karinę paramą Ukrainai, kaip dalį priemonių atgrasyti Maskvą ir išlaikyti šalies įstojimo į NATO perspektyvą. Tai liepos pabaigoje pristatė buvęs D. Trumpo administracijos valstybės sekretorius Mike'as Pompeo – būtent šio scenarijaus Kyjivas ir tikisi labiausiai.

Tęsinys kitame puslapyje:




Kuris iš minėtų variantų galiausiai bus įgyvendintas, priklauso nuo būsimo prezidento. Vadimas Prystaiko, buvęs Ukrainos užsienio reikalų ministras 2019–2020 m., tvirtina, kad Volodymyras Zelenskis turėtų padaryti viską, kad naujajai administracijai primestų savo požiūrį, ypač kai Donaldas Trumpas prieš prasidedant antrajai kadencijai bus užsiėmęs kitais reikalais.

 

„The Economist“ nuomone, Ukrainos palikimo scenarijus šiuo metu yra mažai tikėtinas, nes respublikonas nenori būti suvokiamas kaip Kijevo pralaimėjimo kare su Maskva autorius. Kaip verslininkas, jis siūlytų pagalbą, tačiau mainais į tam tikrą naudą ateityje – pavyzdžiui, galimybę panaudoti Ukrainos gamtos išteklius. Liberalios vertybės čia nevaidintų jokio vaidmens.

Tačiau neabejotina, kad Donaldo Trumpo tikslas yra, kad jo taikos sutarties projektas būtų parengtas prieš jam perimant valdžią 2025 m. sausio 20 d. Problema išlieka Rusijos pozicija, kuri  po pergalės rinkimuose siunčia prieštaringus signalus dėl pasirengimo kalbėti apie konflikto pabaigą.

 

Britų laikraštis praneša, kad Kyjivo valdžia tikisi greitų veiksmų, nes šalyje tvyro rimta vidinė įtampa, o visuomenė praranda pasitikėjimą kariuomene ir vyriausybe.

„Pralaimėjimus mūšio lauke bandoma pakeisti mobilizacija, bet nesusitvarkoma – kol kas pavyko pasiekti tik du trečdalius užsibrėžto tikslo“. 

„Aukšto rango Ukrainos kariuomenės vadas pripažįsta, kad kariškių, tarnaujančių blogiausiuose fronto ruožuose, kovos dvasia sugriuvo. Šaltinis generaliniame štabe teigia, kad beveik penktadalis karių paliko savo pozicijas“, – sakė jis.

„The Economist“ priduria, kad Ukrainos kariai turėtų pradėti masiškai dezertyruoti...

Pasidalinkite su draugais
Aut. teisės: MTPC
MTPC
(6)
(0)
(6)
MTPC parengtą informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško VšĮ „Mokslo ir technologijų populiarinimo centras“ sutikimo draudžiama.

Komentarai ()