„SSRS laikų tankai ir ne tik.“ Be jokios abejonės tai spąstai  ()

Vis dažniau naudoja mūšio lauke.


Prisijunk prie technologijos.lt komandos!

Laisvas grafikas, uždarbis, daug įdomių veiklų. Patirtis nebūtina, reikia tik entuziazmo.

Sudomino? Užpildyk šią anketą!

Neseniai paaiškėjo, kad Vokietijoje nuomojami tankai iš sovietmečio muziejų, kad jais galima būtų apmokyti Ukrainos kariškius. ES mokymo misijos Kyjive vadas Andreasas Marlou sakė, kad tokios pratybos padės Ukrainos ginkluotosioms pajėgoms geriau suprasti Rusijos ginkluotųjų pajėgų mūšio lauke naudojamų spąstų taktiką.

Nuo 2022 metų Vokietijoje 17 šalių instruktoriai apmokė apie 18 tūkstančių Ukrainos karių. Tačiau kasdien Rusijos ir Ukrainos ginkluotosios pajėgos iššauna iki tūkstančio sviedinių, o mūšiai primena apkasų karą Pirmojo pasaulinio karo metais, skelbia „Reuters“.

[Rekordinė kaina!] Bent 100€ pigiau nei Lietuvoje. Naujausias rinkos lyderio 3D spausdintuvas, žavintis apžvalgininkus - „nuostabus! Išėmei iš dėžės ir naudojiesi“ (Video, „Creality K1C“)
4798

Mažiausia kaina šiais metais

Specialus kuponas

Iš Vokietijos sandėlio

Greitas ir saugus pristatymas

Ribotas kiekis

Naujausias vieno garsiausių gamintojų 3D spausdintuvų

Išsamiau

Pats Kyjivas pareiškė, kad Ukrainos kariai turėtų būti mokomi sąlygomis, labiau atitinkančiomis mūšio lauko realybę, todėl Vokietijoje buvo kasami Rusijos armijos standartus atitinkantys apkasai, o iš muziejų nuomojami SSRS laikų tankai.

Būtent tik šiuos tankus Rusijos ginkluotosios pajėgos vis dažniau naudoja mūšio lauke ir būtent juose jie palieka vadinamuosius minų spąstus.

Naudodamos tokius tankus Ukrainos ginkluotosios pajėgos apmokomos, kaip nesukelti sprogimo, jei kuri nors iš šių retenybių atsidurtų mūšio lauke.

 

Marlou atsisakė įvardyti tankų modelius ir jų numerius, kuriuos dabar naudoja instruktoriai poligonuose.

Mokymuose Vokietijoje studijuojamos ir Rusijos tranšėjų sistemos, kurios, pasak Marlou, paprastai statomos pagal fiksuotą modelį. „Kalbame apie apkasų formą, kur tikėtis priedangos ir šaudymo pozicijų“, – sakė jis.

Daug dėmesio skiriama kovai su dronais, kurių priekinėje linijoje dabar daug skraido.

ES karinė misija apmokyti Ukrainos ginkluotąsias pajėgas buvo sukurta 2022 metais, o 2024 metais ši misija pratęsta dar dvejiems metams.

Pasidalinkite su draugais
Aut. teisės: MTPC
MTPC
(51)
(4)
(47)
MTPC parengtą informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško VšĮ „Mokslo ir technologijų populiarinimo centras“ sutikimo draudžiama.

Komentarai ()

Susijusios žymos: