„Paslaptingas AFPI planas jau veikia.“ Kas žinoma  ()

Dvi priešingos koncepcijos.


Asociatyvus pav.
Asociatyvus pav.
© geralt (Pixabay Content Licence)|https://pixabay.com/illustrations/hands-shake-shaking-hands-1445472/

Prisijunk prie technologijos.lt komandos!

Laisvas grafikas, uždarbis, daug įdomių veiklų. Patirtis nebūtina, reikia tik entuziazmo.

Sudomino? Užpildyk šią anketą!

Ukrainiečių politologo ir žurnalisto Vadymo Denysenkos komentaras.

Šiuo metu atsirandanti informacija apie įvairius taikos planus dygsta kaip grybai po lietaus. Kas iš tikrųjų apie juos žinoma šiandien?

1. Trumpo štabas turi dvi koncepcijas. Be to, abi jos išsakytos jau gana seniai. Pirmoji yra karingasis M. Pompeo planas, o antroji – paslaptingasis analitinio centro AFPI (America First Political Institute), tapusio saugiu prieglobsčiu buvusiems D. Trumpo administracijos darbuotojams, scenarijus.

Tai dvi visiškai priešingos koncepcijos. Ir, vėlgi, abi jas išsako D. Trumpo artimiausios aplinkos žmonės. Tai, kad Trumpas nepasamdė Pompeo į naująją komandą, nieko nereiškia. Šis planas yra vienas iš jo požiūrio į Ukrainą variantų. Autorystė neturi reikšmės.

[EU+Kuponas] Būtinas daiktas turintiems automobilį ir mėgstantiems keliauti. Aukščiausios klasės dyzelinis oro šildytuvas („VEVOR XMZ-D1“)
7274 3

Nuostabiai gera kaina

Specialus kuponas

Iš Vokietijos greitas ir saugus pristatymas

Aukščiausia kokybė

Labai ribotas kiekis

Išsamiau

2. Prieš analizuodami šiuos požiūrius turėtume žinoti: D. Trumpas išpažįsta derybinę „strateginio neapibrėžtumo“ koncepciją. O ji reiškia kuo platesnį derybinių variantų spektrą kiekviename derybų etape. Daugelis žmonių mano, kad tai beprotiška (jis iš tiesų yra avantiūristas). Tačiau toks platus variantų spektras jam suteikia galimybę kuo ilgiau išlaikyti įtampą tarp derybų šalių.

3 Ko iš derybų nori Putinas? Yra trys esminės pozicijos: NATO, fronto linija ir dalinis sankcijų panaikinimas. Visi kiti dalykai yra neprivalomi. Nors, žinoma, jis kels daugybę kitų reikalavimų. Tačiau tai nėra svarbiausia: jis nori, kad Ukraina taptų paskutiniu derybų punktu, o pirmiau atsirastų Iranas, Šiaurės Korėja, Kinija, uranas iš Nigerio ir panašūs dalykai.

 

Mūsų diplomatija turi dėti daug pastangų, kad sugrįžtume į derybų sarašo pirmąsias vietas. Ir tai yra vienas iš svarbių mūsų uždavinių.

4. M. Pompeo planas yra planas pripumpuoti Ukrainą ginklais, jei V. Putinas kels vis daugiau reikalavimų. Todėl, beje, Rusijos užsienio reikalų ministerija šią savaitę tai pabrėžė kaip atskirą raudoną liniją.

5. AFPI plane yra šie punktai:

Ukraina neturi jokių galimybių įstoti į NATO;

Putinas turėtų gauti garantijas dėl dalinio sankcijų panaikinimo;

sukuriama demilitarizuota zona (nenurodoma, kur tiksliai ir kokia tai zona);

papildomi mokesčiai už Rusijos parduodamus energijos išteklius turėtų padengti Ukrainos atstatymo išlaidas (šis ir du ankstesni punktai yra tiesioginės citatos iš autorių Richardo Haasso ir Charleso Kupchano straipsnio žurnale „Foreign Affairs“);

 

Ukraina kuria ilgalaikę saugumo architektūrą (nenurodoma kokią), kuri ilgai išlaikys taiką (dabar tai virto mitiniu JAV ir Didžiosios Britanijos karių patruliavimu 1000 km buferinėje zonoje).

6. Galime daryti prielaidą, kad pagrindinis scenarijus bus toks. Pirmiausia D. Trumpas pritars AFPI planui, pateikdamas ultimatumus Ukrainai (šią savaitę jo komandos atstovas spaudai vieną iš šių linijų gana negražiai pavadino 1991 m. sienomis). Lygiagrečiai Putinui bus išsakytos atsakomosios raudonos linijos, įspėjant jį, kad priešingu atveju bus aktyvuotas Pompeo planas.

Pasidalinkite su draugais
Aut. teisės: MTPC
MTPC
(2)
(3)
(-1)
MTPC parengtą informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško VšĮ „Mokslo ir technologijų populiarinimo centras“ sutikimo draudžiama.

Komentarai ()