Dešimtys HAWK. Visiškai slaptai. Iš kur Ukraina juos gavo? ()
„Raytheon“ gaminamos HAWK baterijos, turinčios po šešias raketas, gali pakeisti iki trečdalio Ukrainoje turimų oro gynybos sistemų.
Prisijunk prie technologijos.lt komandos!
Laisvas grafikas, uždarbis, daug įdomių veiklų. Patirtis nebūtina, reikia tik entuziazmo.
Sudomino? Užpildyk šią anketą!
Taivanas slapta galėjo tapti vienu didžiausių Ukrainos oro pajėgų donorų. Pasak buvusio Pentagono pareigūno Tony Hu, šalis perdavė savo perteklines priešlėktuvinių raketų HAWK baterijas Ukrainos pajėgoms. Apie tai jis pranešė „YouTube“ kanale „RJ War Room“.
Panašu, kad šie komentarai patvirtina tarpininkaujant JAV sudarytą oro gynybos susitarimą tarp Taivano ir Ukrainos. „Taiwan News“ anksčiau pranešė, kad JAV perka MIM-23 HAWK raketas iš Taivano ir perduoda jas Ukrainai kaip dalį karinės paramos paketo.
|
Taivano MIM-23 HAWK (Homing All-the-Way Killer) raketos – tiek paleidimo įrenginiai, tiek radarai – papildys papildomus HAWK, kuriuos Ukrainai padovanojo JAV ir Ispanija.
Iš viso Ukraina gali dislokuoti iki 15 „Raytheon“ gaminamų HAWK baterijų, kurių kiekviena turės bent šešis paleidimo įrenginius su trimis raketomis ir radarais.
Taivanas nereklamuoja savo paramos Ukrainai, bet tai matoma.
HAWK oro gynybos sistema gyvuoja daugiau nei 60 metų. Ji yra paprasta, patikima, pasižymi dideliu mobilumu velkamose paleidimo priemonėse, yra lengvai atnaujinama ir gerai veikia prieš lėtesnius dronus, sparnuotąsias raketas ir pilotuojamus orlaivius. Be to, HAWK raketa yra suderinama su NASAMS oro gynybos sistema.
Dešimtys šalių naudoja arba eksploatuoja HAWK baterijas. Ukraina turėtų turėti galimybę gauti šimtus tokių raketų. Su tiesioginiu JAV dalyvavimu arba be jo.
HAWK raketos nuotolis yra apie 48 km. Pagrindinis jų trūkumas yra tas, kad radaras yra linkęs strigti.