„Turėjo tik 3.“ Ukraina perėmė slapčiausią Rusijos ginklą S-70 (Foto)  ()

Dar vienas kuriozas.


Prisijunk prie technologijos.lt komandos!

Laisvas grafikas, uždarbis, daug įdomių veiklų. Patirtis nebūtina, reikia tik entuziazmo.

Sudomino? Užpildyk šią anketą!

Ukrainiečiai paskelbė rusų spalio 5 d. netoli Konstantinivkos Donecko srityje numušto S-70 „Ochotnik“ prototipo nuolaužų analizės rezultatus. Baigus rusų lėktuvo nuolaužų analizę, aptikta daugybė vakarietiškų elektroninių komponentų.

Verta paminėti, kad kai kurios mikroschemos buvo pagamintos 2022 m., todėl į Rusijos rankas jos pateko jau prasidėjus plataus masto karui Ukrainoje. Dar vienas kuriozas – tai ne karinės, o civilinės mikroschemos, įdiegtos automobilių variklių valdikliuose arba parduodamos aukcionų portaluose ar didmenininkų parduotuvėse. Dėl to beveik neįmanoma padaryti taip, kad į Rusiją nepatektų moderni elektronika.

[Rekordinė kaina!] Bent 100€ pigiau nei Lietuvoje. Naujausias rinkos lyderio 3D spausdintuvas, žavintis apžvalgininkus - „nuostabus! Išėmei iš dėžės ir naudojiesi“ (Video, „Creality K1C“)
4799

Mažiausia kaina šiais metais

Specialus kuponas

Iš Vokietijos sandėlio

Greitas ir saugus pristatymas

Ribotas kiekis

Naujausias vieno garsiausių gamintojų 3D spausdintuvų

Išsamiau

Pasaulyje visada atsiranda tarpininkų, tokių kaip Kazachstanas, norinčių tiekti Rusijai elektronines schemas už kelis kartus mažesnę nei rinkos kainą, o kitas šaltinis gali būti įrangos, kurioje yra reikalingų komponentų, išmontavimas. Tai gali būti buitinė technika, automobiliai ar jų laužas. Pavyzdžiui, Šiaurės Korėjos KN-23 sprogstamosiose raketose, kadangi nėra specialių guolių, kaip analogai naudojami guoliai iš „Toyota“ automobilių.

 

S-70 „Ochotnik“ – tai visų didžiųjų pasaulio ginkluotųjų pajėgų plėtojamos bepiločio orlaivio idėjos rusiškas variantas. Rusijos koncerno „Suchoj“ smogiamasis bepilotis skraidė 2019 m., o pagal turimą 2021 m. informaciją, be prototipo turėjo būti pagaminti trys egzemplioriai.

 

Atsižvelgiant į naudotų elektroninių komponentų senumą, greičiausiai pačių rusų virš Ukrainos numuštas egzempliorius galėjo priklausyti šiai partijai.

Konstrukciniu požiūriu tai dronas, pagamintas naudojant stealth technologiją. Jo matmenys panašūs į visaverčio orlaivio matmenis: sparnų plotis yra 19 metrų, ilgis – 14 metrų, o kilimo svoris – 25 tonos.

Dronas turi dvi 4,5 m ilgio bombų kameras, kurios gali gabenti iki 3 tonų bendrą naudingąją apkrovą, todėl jame galima nešti FAB valdomas bombas su UMPK moduliais. Dronas turi veikti kartu su naikintuvais Su-57, kurie turi tokį pat variklį AL-41F1.

Pasidalinkite su draugais
Aut. teisės: MTPC
MTPC
(30)
(5)
(25)
MTPC parengtą informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško VšĮ „Mokslo ir technologijų populiarinimo centras“ sutikimo draudžiama.

Komentarai ()