„Ne visiems pavyko pasprukti.“ Iš Ukrainos skubiai evakuoti lėktuvai. Kas nutiko (Foto)  ()

Rusija turi pavojingų priešlėktuvinių priemonių ir Ukraina negali užtikrinti savo oro erdvės saugumo. Be to, Ukrainos aviacija puolama ir ant žemės.


An-70
An-70
© Marianivka (CC BY-SA 3.0) | https://commons.wikimedia.org/wiki/Antonov_An-70#/media/File:An-70_takeoff.jpg

Prisijunk prie technologijos.lt komandos!

Laisvas grafikas, uždarbis, daug įdomių veiklų. Patirtis nebūtina, reikia tik entuziazmo.

Sudomino? Užpildyk šią anketą!

Lenkijos palydovinėse nuotraukose galima pamatyti Lenkijos oro uostuose stovinčius Ukrainos karo lėktuvus, tarp kurių ir vienintelis „Antonov An-70“ pavyzdys. Ukrainos turtas invazijos pradžioje buvo atakuojamas raketų smūgiais. Rusijos karo aviacija praktiškai uždarė Ukrainos oro erdvę. Taigi, Ukraina suskubo evakuoti savo lėktuvus į Lenkiją.

Tarp lėktuvų, kurių nepavyko evakuoti, buvo ir didžiausias pasaulyje krovininis lėktuvas An-225 „Mrija“. Karo pradžioje Hostomelio oro uoste šis unikalus lėktuvas buvo sunaikintas.

„Google Earth“ palydovinėse nuotraukose galima pamatyti Lenkijos kariniame Deblino oro uoste stovinčius Ukrainos lėktuvus – septynis Il-76MD ir vieną unikalų An-70. Ukrainos krovininiai lėktuvai, beje, ir toliau dirba Ukrainos labui. Jie padeda gabenti karinę paramą iš kitų šalių. Tik Ukrainoje jie nebesileidžia.

[Black Friday] El. dviračių TOP! Iki 800€ nuolaidos, 8 užsakymai NEMOKAMI, fantastiškos dovanos (Video)
2000

Pristatome Jums ypatingai kokybiškus el. dviračius. Juos ir patys išbandėme, ir absoliuti dauguma pirkėjų su apžvalgininkais giria. Ir dabar juos galite įsigyti už mažiausias kainas istorijoje.

Išsamiau

 

„Antonov An-70“ yra visiškai unikalus krovininis lėktuvas. Iš viso buvo pagaminti du An-70 prototipai, bet pirmasis sudužo bandomojo skrydžio metu dėl žmogiškosios klaidos. Pirmam skrydžiui An-70 pakilo 1994 metais, todėl, suprantant tuometinę Ukrainos situaciją, neturėtų nustebinti faktas, kad šis lėktuvas buvo sukurtas bendradarbiaujant su Rusija. An-70 kūrimą lydėjo nesėkmės ir finansiniai sunkumai, todėl komerciniu produktu jo taip ir nepavyko paversti. Ir antrasis An-70 prototipas – tas, kuris stovi Lenkijoje, – irgi vos nebuvo prarastas net du kartus. An-70 projektas visada judėjo šlubuodamas, bet jį visai sustabdė 2014-ųjų Rusijos invazija į Ukrainą, suplėšiusi Ukrainos teritorinį vientisumą. Tai sustabdė šalių bendradarbiavimą ir šiame projekte.

 

„Antonov An-70“ yra įdomus lėktuvas, specialiai sukurtas darbui ant trumpų takų – jis kyla po trumpo įsibėgėjimo ir sustoja netrukus po to, kai paliečia asfaltą. An-70 gali pakilti nuo 600–800 metrų ilgio tako, priklausomai nuo to, kaip yra pakrautas. 41 metro ilgio lėktuvo sparnų plotis siekia 44 metrus, jis varomas keturiais „Progress D-27“ turboventiliatoriniais varikliais. Įdomu, kad kiekvienas tas variklis turi priešsukinius (kontrarotacinius) propelerius. An-70 viduje telpa 47 tonų krovinio, 260 sužeistų neštuvų arba 300 karių.

Pasidalinkite su draugais
Aut. teisės: Technologijos.lt
(79)
(8)
(71)

Komentarai ()