„Jei atšauks pagalbą, bus branduolinė bomba.“ Slaptas Ukrainos planas  ()

Ukraina pajėgi sukurti branduolinę kovinę galvutę ir strateginę tolimojo nuotolio raketą, skrendančią 1000 km atstumu. Dėl šių galimybių kyla grėsmė karinėms bazėms ir kitiems Rusijos ginkluotųjų pajėgų objektams.


Visi šio ciklo įrašai

  • 2024-11-14 „Jei atšauks pagalbą, bus branduolinė bomba.“ Slaptas Ukrainos planas  ()

Prisijunk prie technologijos.lt komandos!

Laisvas grafikas, uždarbis, daug įdomių veiklų. Patirtis nebūtina, reikia tik entuziazmo.

Sudomino? Užpildyk šią anketą!

Ukrainos pramonė artimiausiu metu turi galimybę sukurti branduolinę bombą, panašią į tą, kurią JAV prieš 80 metų numetė ant Japonijos miesto Nagasakio. Iš viso plutonio atsargų pakanka šimtams kovinių galvučių sukurti. „The Times“ pranešė apie ataskaitą, kurioje apibendrinami Ukrainos branduoliniai pajėgumai ir priežastys, kodėl atsisakyta suteikti nebranduolinį statusą.

Žurnalistai pranešė, kad turėjo galimybę susipažinti su Ukrainos gynybos ministerijai parengtu pranešimu.

Pranešime teigiama, kad yra galimybė atkurti Ukrainos branduolinį arsenalą. Mažiausia kovinė galvutė, panaši į 1945 metais Nagasakyje naudotą „Fat Man“, bus sukurta „per kelis mėnesius“. Ataskaitos autoriai mano, kad šalis turi pakankamai galimybių pakartoti Manheteno projekte prieš 80 metų išrastą technologiją. Ataskaitoje teigiama, kad plutonio šaltinis kovinei galvutei bus „panaudoti kuro strypai, paimti iš Ukrainos branduolinių reaktorių“.

[11.11 rinkinukas] Bent 200€ pigiau nei Lietuvoje „OnePlus“ išmanieji telefonai, „Xiaomi“ kameros ir nešiojami PC (Video)
8089 4

11.11 rinkinukas

Kuponai

Labai ribotas kiekis

Greitas ir saugus pristatymas

1) „IMILAB EC6 Dual 2K“ - dvigubo 2K objektyvo išmanioji kamera, globali versija

2) „OnePlus 12“ - 16/24GB+512GB/1TB, globalios versijos išmanieji telefonai

3) „OnePlus Nord 4“ - 12/16+256/512GB, globalios versijos išmanieji telefonai

4) „Ninkear A15 Plus“ - globali versija, 15.6 colių, 32GB+1TB, Win 11 OS

Išsamiau

„Fat Man“ galia – 21 kt, svoris – 4600 kg, ilgis – 3,25 m, skersmuo 1,52 m. Dėl branduolinio sprogimo žuvo 70 000 žmonių.

Branduoliniai ginklai – kokios Ukrainos galimybės

Dokumento tekste rašoma, kad Ukraina turi 7 tonas reaktoriaus plutonio. Iš tokio kiekio medžiagos būtų galima sukurti šimtus kovinių galvučių ir atkurti prarastą branduolinį arsenalą. Per trumpą laiką ukrainiečiai turi galimybę sukurti bombą. Šios galios pakaktų sunaikinti Rusijos Federacijos karinę bazę ar kitus karinius objektus, vienas iš ataskaitos autorių žurnalistams sakė Ukrainos nacionalinio strateginių studijų instituto skyriaus vedėjas Oleksijus Jižakas.

 

„To pakaktų, kad būtų sunaikinta visa Rusijos oro bazė arba koncentruoti kariniai, pramoniniai ar logistikos objektai. Tiksli branduolinio ginklo galia būtų nenuspėjama, nes jame būtų naudojami skirtingi plutonio izotopai", – sakė mokslininkas.

Kitas žurnalistų pašnekovas, centro darbuotojas Valentinas Badrakas aiškino, kad Ukraina per metus sukurs balistinę raketą, kuri skris 1000 km atstumu.

Pranešimas bus pristatytas trečiadienį, lapkričio 13 d., vyksiančioje konferencijoje, kurioje dalyvaus Ukrainos ministrai, rašoma straipsnyje. Kartu minima, kad Ukrainos prezidentas Volodymyras Zelenskis pokalbyje su tuo metu dar kandidatavusiu į JAV prezidentus Donaldu Trumpu kalbėjo apie branduolinio arsenalo atkūrimą.

 

Arsenalas bus atkurtas, jei NATO atsisakys priimti Ukrainą po savo branduoliniu skėčiu karo su Rusijos Federacija atveju. Be to, pabrėžiama, kad ataskaita nėra oficialus Ukrainos vyriausybės priimtas dokumentas. Kartu tai gali tapti tikro sprendimo pagrindu.

„Ukraina per kelis mėnesius gali sukurti elementarią branduolinę bombą, jei Donaldas Trumpas atšauks JAV karinę pagalbą. Branduolinės Rusijos Federacijos vykdomi 1994 m. Budapešto memorandumo pažeidimai yra formalus pagrindas pasitraukti iš sutarties“, – apibendrinta ataskaitoje.

Pasidalinkite su draugais
Aut. teisės: MTPC
MTPC
(14)
(1)
(13)
MTPC parengtą informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško VšĮ „Mokslo ir technologijų populiarinimo centras“ sutikimo draudžiama.

Komentarai ()