Rusijos jūrinės fantazijos. Skelbiamas ambicingas „Varan“ projektas (Foto)  ()

Ekspertų teigimu, rusai sumanė labai ambicingą projektą, apimantį pažangius sprendimus laivų statybos srityje. Tačiau jo įgyvendinimas kelia didelių abejonių dėl sankcijų ir Rusijos Federacijos technologinio atsilikimo.


Prisijunk prie technologijos.lt komandos!

Laisvas grafikas, uždarbis, daug įdomių veiklų. Patirtis nebūtina, reikia tik entuziazmo.

Sudomino? Užpildyk šią anketą!

Jau kelerius metus Rusija dirbo prie naujo lengvojo lėktuvnešio „Varan“, skirto pakeisti ilgai kenčiantį „Admirolą Kuznecovą“, projekto. Kaip pranešė „Defensa“ apžvalgininkai, jiems pavyko pabendrauti su Jungtinei laivų statybos korporacijai (USC) priklausančios projektų firmos „Nevske“ atstovais dėl ambicingo laivo kūrimo detalių.

Pranešama, kad „Varan“ yra lengvasis daugiafunkcis lėktuvnešis. Jame bus sumontuota elektromagnetinė katapulta, kuri suteiks galimybę paleisti iki 53 orlaivių, įskaitant naikintuvus MiG-29K, sraigtasparnius Ka-27, Ka-29 ir Ka-52K „Katran“, taip pat iki 20 kovinių dronų. Laivo aviacija vykdys „didelio tikslumo smūgių, žvalgybos ir elektroninių atsakomųjų priemonių“ užduotis.

[EU+Kuponai] Už mažiausią kainą istorijoje įspūdingų galimybių langų valymo robotas - „iš daugybės mano bandytų 100 proc. valo geriausiai“ (Video, „ABIR WD8“)
2647 2

Mažiausia kaina istorijoje

Specialūs kuponai

Iš EU, greitas ir saugus pristatymas

Naujausi techniniai sprendimai ir puikios valymo galimybės

Labai giriamas apžvalgininkų

Išsamiau

Laivo ilgis – 250 metrų, plotis – 65 metrai. Esą jame bus įrengtos keturios dujų turbinos, kurios užtikrins maksimalų iki 26 mazgų greitį. „Varan“ taip pat numato modifikavimo galimybes, įskaitant vertikalaus/trumpo pakilimo ir tūpimo (V/STOL) orlaivių rampos įrengimą, dujų turbinų pakeitimą branduoliniu reaktoriumi ir dvigubų elektromagnetinių katapultų įvedimą.

 

 

Rusijos laivų statytojai tikisi sukurti lėktuvnešį ne tik Rusijos kariniam jūrų laivynui, bet ir eksportui, ypač toms šalims, kurios neturi klasikinių lėktuvnešių eksploatavimo patirties.

Kartu reikia pažymėti, kad, be ambicingų planų, nieko nežinoma apie konkrečius žingsnius kuriant „Varan“.

Dar 2021 metais Rusijos specializuoti portalai rašė apie „perspektyvų projektą“. Tačiau Vakarų stebėtojai kritikavo rusų planus, atkreipdami dėmesį į daugybę neįveikiamų sunkumų, kurių negalima ignoruoti.

 

 

Pavyzdžiui, „Forbes“ pažymėjo, kad dėl to, kad Rusijoje trūksta su lėktuvnešiais suderinamų dronų, ir didelių techninių sunkumų, artimiausiu metu tokio lėktuvnešio idėją sunku įgyvendinti.

Be to, ekspertų teigimu, Rusijos pramonė susiduria su galingų ir efektyvių variklių tokiems laivams stygiumi, o tai susiję ir su technologiniu atsilikimu, ir su sankcijomis, neleidžiančiomis importuoti užsienio įrangos. Todėl dabartinėje aplinkoje Maskva daugiausia dėmesio skiria mažesnių laivų – korvečių ir fregatų, taip pat povandeninių laivų statybai.

Pasidalinkite su draugais
Aut. teisės: MTPC
MTPC
(6)
(7)
(-1)
MTPC parengtą informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško VšĮ „Mokslo ir technologijų populiarinimo centras“ sutikimo draudžiama.

Komentarai ()