Fantastiška žinia. Putino planas žlunga. „Jie įstrigo pelkėse“  (0)

Tai gali sukelti didesnę riziką.


Prisijunk prie technologijos.lt komandos!

Laisvas grafikas, uždarbis, daug įdomių veiklų. Patirtis nebūtina, reikia tik entuziazmo.

Sudomino? Užpildyk šią anketą!

Ukrainos pajėgos dabar susiduria su žiauriu Rusijos armijos kontrpuolimu Kurske, nes Rusijos diktatorius Vladimiras Putinas siekia užsitikrinti teritorijos kontrolę prieš galimas derybas. Tačiau ambicingi V. Putino planai greitai „išvaduoti“ Kursko regioną žlunga, kaip ir jo pretenzijos 2022 m. per tris dienas užimti Kyjivą. Apie tai rašo „The Washington Post“.

Praėjusią savaitę Rusija pradėjo naują kontrpuolimą ir į fronto liniją metė tūkstančius naujų naujokų. JAV žvalgybos duomenimis, į regioną buvo perkelta mažiausiai 10 000 Šiaurės Korėjos karių.

Naujasis puolimas buvo chaotiškas, bet negailestingas ir prasidėjo netrukus po to, kai JAV prezidentu buvo išrinktas Donaldas Trumpas, žadėjęs greitai užbaigti karą.

Šie veiksmai rodo, kad Kremlius vis labiau suvokia Kursko svarbą būsimose derybose. Jei tokios derybos įvyks, Rusija siekia sukurti situaciją, kurioje būtų diskutuojama tik dėl Ukrainos teritorijų.

[EU+Kuponas] Būtinas visiems! Fantastiškos galimybės. Aukščiausios klasės pramoninio lygio endoskopas už juokingą kainą
5061

Nuostabiai gera kaina

Specialus kuponas

Iš Vokietijos greitas ir saugus pristatymas

Aukščiausia kokybė

Labai ribotas kiekis

Išsamiau

Rusijos karo tinklaraštininkas ir propagandistas Michailas Zvinčiukas, užsiminė, kad D. Trumpas gali bandyti spausti Maskvą dėl Ukrainos vykdomos Kursko kontrolės. Tačiau jis prognozavo, kad Rusija per artimiausias savaites ar mėnesius bandys susigrąžinti regiono kontrolę.

„Manau, kad bet kuriuo atveju Kursko klausimas bus išspręstas iki D. Trumpo inauguracijos“, – sakė jis.

Pasak Pasi Paroineno, Helsinkyje įsikūrusios „Black Bird Group“, kuri specializuojasi atviros žvalgybos analizės srityje, analitiko, per pirmąsias dvi rugpjūčio mėnesio Kursko operacijos savaites Ukrainos pajėgos užėmė nuo 386 iki 579 kvadratinių mylių. Tačiau Rusija nuolat kontratakavo, o atsižvelgiant į dabartines puolimo operacijas trimis frontais, Paroinenas prognozuoja, kad artimiausiomis dienomis Ukrainos teritorija gali dar labiau sumažėti.

Tačiau naujausia Rusijos kontrpuolimo banga susidūrė su rimtais sunkumais. Po daugiau nei savaitę trukusių nesiliaujančių kovų Rusijos pajėgos pasiekė tik minimalių laimėjimų, patirdamos didelius technikos ir žmonių nuostolius. Ukrainos kariuomenės karininkai teigia, kad, nepaisant padidėjusio spaudimo, jie iš esmės išlaiko savo pozicijas.

 

Artiomas Efanovas, 82-osios brigados bepiločio orlaivio operatorius, per vaizdo ryšį iš Kurske esančios žeminės sakė, kad matė Rusijos karius, paskendusius pelkėse, upėse ir pelkėtose vietovėse, todėl jiems buvo sunku judėti į priekį.

„Mes laikome linijas. Pasidarė sunkiau, bet mes turime priemonių“, – sakė Jefanovas.

Jis sakė, kad naujausias Rusijos puolimas tikriausiai mažiau susijęs su D. Trumpo išrinkimu ir labiau atspindi V. Putino „politines ambicijas pademonstruoti, kad Rusija gali tai padaryti ir išlaisvinti Kursko regioną per tris dienas“, panašiai kaip anksčiau rusai planavo užimti Kyjivą.

Bet kokia pažanga derybose labai priklausys nuo to, ar V. Putinas nuspręs priimti D. Trumpo pasiūlytas sąlygas, ar nuspręs, kad D. Trumpas ketina nutraukti paramą Ukrainai, ir todėl nuspręs pereiti į puolimą.

Robas Lee, Užsienio politikos tyrimų instituto Filadelfijoje vyresnysis mokslinis bendradarbis, sakė, kad Ukraina greičiausiai mato Kurską kaip potencialų svertą būsimose derybose. Tačiau ši operacija gerokai išretino Ukrainos kariuomenę, o aukų skaičius, ypač rytiniame Donecko regione, pastebimas dar vasarą, nuo rugpjūčio vidurio iki rugsėjo vidurio smarkiai išaugo. Taip atsitiko dėl to, kad patyrę daliniai paliko savo pozicijas ir susitelkė į Kursko operaciją.

 

Lee taip pat pažymėjo, kad per pastaruosius tris mėnesius Rusijos pajėgos žengė į priekį sparčiau nei bet kada nuo 2022 m.

Prasidėjus žiemai, sąlygos mūšio lauke tampa sudėtingesnės. Retėja lapai, todėl sunkiau maskuotis, o užšalusios pelkėtos vietovės gali pakeisti kovinių operacijų dinamiką. Ukraina turės nuspręsti, kaip efektyviai paskirstyti savo ribotus išteklius – karius ir ginklus, perspėja Lee.

„Kur siųsti pastiprinimą? Nes jei bus susikoncentruota į Kursko išlaikymą, tai gali sukelti didesnę riziką kitoms fronto dalims”, – sakė jis.

Pasidalinkite su draugais
Aut. teisės: MTPC
MTPC
(31)
(1)
(30)
MTPC parengtą informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško VšĮ „Mokslo ir technologijų populiarinimo centras“ sutikimo draudžiama.

Komentarai (0)