Didelis Ukrainos proveržis. Neįtikėtina. Tai vyksta  (1)

Dešimtys tūkstančių.


Prisijunk prie technologijos.lt komandos!

Laisvas grafikas, uždarbis, daug įdomių veiklų. Patirtis nebūtina, reikia tik entuziazmo.

Sudomino? Užpildyk šią anketą!

Ukrainai pavyko pramoniniu mastu pagaminti pigių bepiločių orlaivių, kuriuos valdo dirbtinio intelekto sistemos ir kurie pasiekia taikinį net tada, kai GPS signalą slopina Rusijos ginkluotųjų pajėgų elektroninės kovos prietaisai. Modernizuoti Ukrainos kariuomenės bepiločius orlaivius tapo įmanoma dėl mikrokompiuterių, kurių gamintojai turi dešimtis tūkstančių vienetų. Kada modernizuoti Ukrainos bepiločių orlaivių būriai pakils į orą, parašė „The Wall Street Journal“ (WSJ).

Žurnalistai naujausius dronus, kuriuos gaus Ukrainos kariuomenė, pavadino „robotais žudikais, kurie netrukus užplūs dangų“. Straipsnyje kalbama apie dešimtis tūkstančių amerikiečių bendrovės „Auterion“ modulių, kurie bus pristatyti į Ukrainą. Kalbama apie mini kompiuterius „Skynode“, kurių dėka dronai galės naudotis dirbtinio intelekto technologijomis ir jiems netrukdys priešo elektroninės kovos priemonės, rašo WSJ. Leidinio analitikai pažymėjo, kad šių pigių modulių dėka Ukraina galės padidinti atnaujintų bepiločių orlaivių gamybą. Be to, tai gali įvykti jau artimiausiu metu.

[Black Friday] El. dviračių TOP! Iki 800€ nuolaidos, 8 užsakymai NEMOKAMI, fantastiškos dovanos (Video)
4307

Pristatome Jums ypatingai kokybiškus el. dviračius. Juos ir patys išbandėme, ir absoliuti dauguma pirkėjų su apžvalgininkais giria. Ir dabar juos galite įsigyti už mažiausias kainas istorijoje.

Išsamiau

„Artėja dar didesnis proveržis – automatizuoti masinės gamybos bepiločiai orlaiviai. Jie mūšio lauke turėtų pasirodyti kitų metų pradžioje“, – aiškinama straipsnyje.

 

Taip pat rašoma, kad Ukraina daro ypatingą proveržį. Naujieji moduliai leidžia gaminti daug pigesnius įrenginius su dirbtiniu intelektu, nei buvo įmanoma anksčiau. Mini kompiuteris kainuoja 15 JAV dolerių, tiek pat kainuoja ir miniatiūrinė vaizdo kamera. Portalas breakingdefense rašo, kad mikrokompiuteris yra piršto dydžio.

Kai operatoriaus valdomas „pietų lėkštės dydžio“ įrenginys pasiekia Rusijos pozicijas, jis patenka į elektroninės kovos priemonių įtaką. Po to jis praranda signalą, taigi ir galimybę jį valdyti: senųjų sistemų sėkmės rodiklis buvo vienas iš penkių. Integravus dirbtinį intelektą, kompiuteris perima tikslo valdymo operaciją ir efektyvumas yra devyni iš dešimties, tikina WSJ.

 

Straipsnyje aiškinama, kad paprastai tokios dirbtinio intelekto sistemos įrengiamos sparnuotosiose raketose. Tačiau ukrainiečių specialistai sukūrė programinę įrangą, kuri įdiegta į „Skynode“. Dešimtys tūkstančių naujausių Ukrainos bepiločių orlaivių gaus kompiuterinę regą, kuri leis jiems apeiti GPS signalo trukdžius. Be to, minikompiuteris turi pakankamai galios, kad galėtų valdyti spiečių, rašoma straipsnyje.

Pasidalinkite su draugais
Aut. teisės: MTPC
MTPC
(95)
(0)
(95)
MTPC parengtą informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško VšĮ „Mokslo ir technologijų populiarinimo centras“ sutikimo draudžiama.

Komentarai (1)