„Tai pabaigos pradžia.“ Iš svarbiausių vietų atitraukiami kariniai lėktuvai (Video)  ()

Tai yra specializuotas lėktuvas.


Visi šio ciklo įrašai

  • 2024-11-21 „Tai pabaigos pradžia.“ Iš svarbiausių vietų atitraukiami kariniai lėktuvai (Video)  ()

Prisijunk prie technologijos.lt komandos!

Laisvas grafikas, uždarbis, daug įdomių veiklų. Patirtis nebūtina, reikia tik entuziazmo.

Sudomino? Užpildyk šią anketą!

Amerikiečiai palaipsniui atsisako A-10 „Thunderbolt II“ lėktuvų. Tai specializuotos puolimo mašinos, skirtos artimai ginkluotųjų pajėgų paramai ir šarvuočių sunaikinimui. Nepaisant Kongreso pasipriešinimo, Gynybos departamentas priėmė sprendimą visam laikui atšaukti A-10, o ikoninio orlaivio laipsniško pašalinimo procesas jau prasidėjo, rašo žurnalistas  Lukaszas Michalikas.

Pastarąjį dešimtmetį JAV Gynybos departamentas, bandydamas sutaupyti lėšas, stengėsi kuo greičiau atšaukti iš tarnybos lėktuvus A-10 „Thunderbolt II“, bet tai blokavo Kongresas.

[EU+Kuponas] Būtinas visiems! Fantastiškos galimybės. Aukščiausios klasės pramoninio lygio endoskopas už juokingą kainą
5070

Nuostabiai gera kaina

Specialus kuponas

Iš Vokietijos greitas ir saugus pristatymas

Aukščiausia kokybė

Labai ribotas kiekis

Išsamiau

Kaip argumentas toliau prižiūrėti specializuotus orlaivius, buvo unikalios senųjų lėktuvų galimybės, kurių nepavyko visiškai pakeisti F-16 ar F-35.

Galiausiai Gynybos departamentas privertė atitraukti „Thunderbolt“, o pirmieji vienetai buvo išsiųsti į aviacijos kapines Daviso-Montano oro pajėgų bazėje Arizonoje 2023 m. balandžio mėn.

Laipsniško A-10 naikinimo procesas įgauna pagreitį. Neseniai paskelbtame pranešime JAV oro pajėgos pareiškė apie savo ketinimą atšaukti šiuos orlaivius iš pagrindinių pasaulio regionų, įskaitant Pietų Korėją. Planuojama, kad ten dislokuoti 24 vnt. A-10 bus pašalinti 2025 m. sausį. Tikimasi, kad maždaug 260 šiuo metu eksploatuojamų orlaivių bus galutinai nurašyti iki 2029 m.

 

A-10 „Thunderbolt II“ yra specializuotas lėktuvas, sukurtas Šaltojo karo metais, siekiant sunaikinti Varšuvos pakto šarvuočius. Jo konstrukcija tokia, kad atlaikytų priešlėktuvinę ugnį: be šarvų, orlaivis turi variklius, išdėstytus taip, kad atakuojant antžeminius taikinius juos apsaugotų sparnai.

Varikliai taip pat buvo atskirti, kad būtų sumažinta abiejų jų sunaikinimo rizika, o valdymo įrenginiai dubliuojami. Projekte numatoma, kad orlaivis išliks gyvas, jei į jį tiesiogiai pataikys iki 23 mm kalibro prieštankinis sviedinys.

 

Tuščias kiek daugiau nei 11 tonų sveriantis A-10 gali gabenti 7,2 tonos ginklų, pritvirtintų ant 11 pakabos mazgų. Lėktuvo nuolatinė ginkluotė yra septynių vamzdžių 30 mm GAU-8/A „Avenger“ pabūklas, užtikrinantis teorinį 3900 šovinių per minutę ugnies greitį.

Dėl savo specializacijos A-10 gali veikti tik oro pranašumo sąlygomis ir nėra tinkamas kovai su kitais orlaiviais. 2014 m. – po pirmosios Rusijos atakos prieš Ukrainą – Lenkijos viešosiose diskusijose pasigirdo balsų, siekiančių perimti ar atpirkti lėktuvus A-10, kurie turėjo būti išvesti iš JAV, tačiau ši idėja neperžengė ekspertų diskusijų etapo. 

Pasidalinkite su draugais
Aut. teisės: MTPC
MTPC
(9)
(30)
(-21)
MTPC parengtą informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško VšĮ „Mokslo ir technologijų populiarinimo centras“ sutikimo draudžiama.

Komentarai ()

Susijusios žymos: