F-15E pritrūko raketų prieš „Šahed“. Ištraukė paskutinį „kozirį“ (Video) ()
Arba su kokiais iššūkiais susidūrė JAV oro pajėgos, atremdamos Irano ataką prieš Izraelį šį pavasarį.
Prisijunk prie technologijos.lt komandos!
Laisvas grafikas, uždarbis, daug įdomių veiklų. Patirtis nebūtina, reikia tik entuziazmo.
Sudomino? Užpildyk šią anketą!
Šių metų pavasarį, naktį iš balandžio 13 į 14 d., Iranas surengė didžiulę raketų ir dronų ataką prieš Izraelį, panaudodamas 130 „Šahed“ dronų, taip pat 150 vienetų balistinių ir sparnuotųjų raketų. JAV dalyvavo atremiant šį masinį puolimą ir numušė 70 dronų ir tris balistines raketas.
Nepaisant to, kad kalbama apie 7 mėnesių senumo įvykius, tačiau kartkartėmis žiniasklaidoje pasirodo vis naujų detalių apie šios atakos atmušimą.
Pavyzdžiui, CNN paskelbė prisiminimus, kaip F-15E „Strike Eagle“ pilotas majoras Irish Coffey dalyvavo atremiant Irano ataką.
|
O jei trumpai apibūdintume naikintuvo piloto minimą situaciją, tai paaiškėjo, kad amerikiečiai nesitikėjo tokios masinės Irano atakos – JAV kariškiai, su kuriais kalbėjosi CNN žurnalistai, teigia, kad tai buvo pirmasis tikras išbandymas JAV oro pajėgoms prieš tokį ilgalaikę dronų ataką ir kad jie anksčiau neturėjo tiek daug tokio masto praktikos.
Ir iš tikrųjų tai labai atskleidžianti situacija, nes, viena vertus, tuo metu Rusijos Federacija jau seniai naudojo Irano „Šahed“ bepiločius orlaivius prieš Ukrainą, taigi iš tikrųjų Amerikos kariškiams užteko laiko ištirti tokią grėsmę ir išanalizuoti, kokių atsakomųjų priemonių ir galimų scenarijų imtis, jei tektų patiems atremti tokius išpuolius.
Kita vertus, ši situacija parodo, kad kartais su grėsme tenka susidurti ir pačiam, kad suprastum jos mastą ir iššūkius, kuriuos teks įveikti kovojant su ja.
Ir vienas iš iššūkių buvo tai, kad, pavyzdžiui, vienam iš F-15E „Strike Eagle“ tiesiog pritrūko oras-oras raketų, kurios išseko tiesiog atremiant ataką.
Ir atsižvelgiant į tai, kad pilotai turėjo įsakymą panaudoti visas turimas priemones dronams numušti, F-15E bandė sunaikinti vieną iš bepiločių orlaivių savo 20 mm pabūklu – tačiau, nepaisant pavojingų manevrų tamsoje, naikintuvas nepataikė. O atsižvelgiant į itin didelę riziką, pakartoti bandymo pataikyti į droną nesiryžo.
Kitas iššūkis amerikiečių lėktuvų pilotams buvo įvykdžius užduotį grįžti į bazes – faktas, kad tai teko daryti tokiomis sąlygomis, kai „Patriot“ raketos ore naikino Irano bepiločius ir raketas, dėl kurių buvo rizika susidurti su nuolaužomis nuo numuštų taikinių.