Dvi priežastys. Kodėl Putinas nenaudoja taktinių branduolinių ginklų ()
Rusija žvangina branduoliniais ginklais ir net atnaujino savo branduolinę doktriną. Ir... nieko?
Prisijunk prie technologijos.lt komandos!
Laisvas grafikas, uždarbis, daug įdomių veiklų. Patirtis nebūtina, reikia tik entuziazmo.
Sudomino? Užpildyk šią anketą!
Vladimiro Putino režimui nėra nieko svarbesnio nei išgyvenimas. Jei Rusija pralaimėtų karą Ukrainoje, Putino režimui kiltų grėsmė ir, tikriausiai, jie pagalvotų apie branduolinio ginklo panaudojimą prieš Ukrainą, kad to pralaimėjimo pavyktų išvengti. Tačiau net ir dabar Rusija viešai atnaujino savo branduolinio atsako doktriną, kad pagąsdintų Ukrainą ir ją remiančias šalis.
Rusijoje ne kartą sproginėjo arsenalai, nuskendo keli labai brangūs karo laivai, o ukrainiečių kariai iki šiol laiko nedidelę Kursko regiono dalį. Be to, reikia nepamiršti, kad tūkstančiai rusų miršta, o Ukraina nepasiduoda. Kodėl tie branduolinių ginklų žvanginimai nepereina į veiksmus?
|
„The Times“ rašo, kad Putinas tikriausiai jau būtų panaudojęs taktinius branduolinius ginklus, kad priverstų Ukrainą pasiduoti, jei ne dvi priežastys. Pirmoji – Kinija. Kinija, žinoma, yra Rusijos sąjungininkė. Kinija, kaip ir Rusija, karo prieš Ukrainą net nevadina karu. Tačiau Kinija viešai ir, tikriausiai, privačiai pačiam Putinui yra minėjusi, kad branduolinių ginklų panaudojimas būtų visiškai nepriimtinas. Gali būti, kad šį žingsnį žengusi Rusija prarastų savo svarbiausią sąjungininkę.
Antroji priežastis – JAV/NATO. Branduolinių ginklų naudojimas Europoje jau tampa tiesioginiu NATO reikalu. Rusijos propagandistai dažnai kartoja, kad Rusija Ukrainoje „kariauja su NATO“. Po vienos branduolinės atakos tai tikriausiai taptų tiesa. Karas Europoje dabar atrodo visiškai nepriimtinas, bet rusai iš Ukrainos nebuvo išvyti būtent dėl to, kad Rusija yra branduolinio ginklo valstybė. Jei branduoliniai ginklai ir taip būtų naudojami, jokių ribų nebelieka. Ir Putinas tai žino.