Bidenas staigiai keičia kursą. „Atkeliauja monstriškas ginklas“  ()

Buvo aršiai sukritikuotas.


Prisijunk prie technologijos.lt komandos!

Laisvas grafikas, uždarbis, daug įdomių veiklų. Patirtis nebūtina, reikia tik entuziazmo.

Sudomino? Užpildyk šią anketą!

Rusijos ginkluotųjų pajėgų puolimo Rytų Ukrainoje fone JAV prezidentas priėmė dar vieną sprendimą – suteikti Kyjivui pagalbą priešpėstinėmis minomis. 

Šios minos turėtų padėti gynybiniuose mūšiuose dalyvaujančioms Ukrainos pajėgoms. Kartu šiam žingsniui, kaip ir smūgiams tolimojo nuotolio ginklais, pritarė ne visi Jungtinių Valstijų ir Vakarų politikai, informuoja „The Washington Post“. 

Paaiškėjo, kad 160 šalių yra pasirašiusios tarptautinę sutartį, draudžiančią mūšio lauke naudoti prieštankines minas, nes jos gali pakenkti civiliams gyventojams. Tačiau, kita vertus, Kremlius, okupavęs dalį Ukrainos teritorijos, jau seniai naudoja tokias minas, kad Ukrainos kariuomenei būtų sunkiau kovoti dėl prarastų žemių grąžinimo. 

[EU+Kuponas] Lietuvoje taip pigiai nerasite! Rekordinės kainos belaidis dulkių siurblys (Video, „JIGOO C500“)
4976 1

Rekordiškai žema kaina

Specialus kuponas

Iš Lenkijos greitas ir saugus pristatymas

Sutvarkyti visi mokesčiai

Išsamiau

Baltųjų rūmų administracija yra susirūpinusi dėl Rusijos ginkluotųjų pajėgų žengimo į priekį Rytų Ukrainoje, todėl Pentagonas davė leidimą tiekti Kyjivui priešpėstines minas. 

JAV pareigūnai sakė, kad Kyjivas įsipareigojo tokių minų neįrengti tankiai apgyvendintose vietovėse. Be to, jei mina ilgą laiką guli žemėje, jos akumuliatorius arba išsikrauna, arba ji savaime susinaikina. 

 

Jungtinės Valstijos teigė, kad Kyjivas vieną po kitos praranda apgyvendintas teritorijas Rytų Ukrainoje. Tokios minos ir buvo sukurtos siekiant sustiprinti besiginančios pusės pajėgumus.

Iš pradžių Baltieji rūmai buvo prieš tokių minų tiekimą Ukrainai. Tačiau spaudžiant Putino armijai ir į valdžią atėjus D. Trumpui, J. Bidenas vis dėlto davė leidimą tiekti jas Ukrainai. 

JAV pareigūnai teigė, kad Kyjivas tokio tipo minas gali naudoti tik savo teritorijoje ir tik šalies rytuose. Įdomiausia tai, kad nei Ukraina, nei Rusija nėra tarp 164 Otavos konvencijos šalių, pasirašiusių sutartį, draudžiančią mūšio lauke naudoti priešpėstines minas.

 

Vienas iš JAV pareigūnų pabrėžė, kad Kremlius šios rūšies minas prieš Ukrainą naudoja jau nuo 2022 m. 

Tačiau atsirado žmogaus teisių aktyvistų, kurie šį Baltųjų rūmų sprendimą laiko „juoda žyme“ JAV. Dar 2020 m. D. Trumpas paragino atšaukti konvenciją, draudžiančią naudoti tokias minas prieš pagrindinius JAV priešus – Kiniją ir Rusiją. Tada žmogaus teisių aktyvistai taip pat aršiai kritikavo respublikoną.

Ekspertų teigimu, 2022 m. JAV yra apie 3 mln. tokių minų. Paskutinį kartą jos buvo panaudotos 1991 m. per Persijos įlankos karą.

Pasidalinkite su draugais
Aut. teisės: MTPC
MTPC
(22)
(1)
(21)
MTPC parengtą informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško VšĮ „Mokslo ir technologijų populiarinimo centras“ sutikimo draudžiama.

Komentarai ()