Jų neturėjo būti. Apgauti net ekspertai. „Į Ukrainą tyliai atvyko M109“ (Video)  ()

Buvo nepalankios sąlygos.


Haubica „M109A6 Paladin“
Haubica „M109A6 Paladin“
© Stop kadras|https://www.youtube.com/watch?v=yPJlMYeyp40

Prisijunk prie technologijos.lt komandos!

Laisvas grafikas, uždarbis, daug įdomių veiklų. Patirtis nebūtina, reikia tik entuziazmo.

Sudomino? Užpildyk šią anketą!

Ukrainos gynybos ministerija paviešino naują filmuotą medžiagą, kurioje matyti, kaip treniruojasi Ukrainos artileristai. Pagal ukrainiečių paskelbtą aprašymą 199-ajame mokymo centre naudojamos JAV haubicos M109A6 Paladin. Filmuota medžiaga įrodo, kad tai netiesa.

Ne tik skambus pavadinimas? Tiesiog puikus vaizdas už laaabai biudžetinę kainą („Titan Army P27GR“ monitoriaus apžvalga)
1060

Apie gamintoją pavadinimu „Titan Army“ išgirdau tik visai neseniai. O po trijų mėnesių naudojimosi monitoriumi„Titan Army P27GR“, galiu drąsiai pasakyti - daugumai vartotojų nėra prasmės švaistyti pinigus brangesniems įrenginiams.

Išsamiau

Ukraina šiuo metu eksploatuoja tikrą artilerijos technikos kratinį. Be sovietinės kilmės ginklų, šaudančių 152 ir 122 mm kalibro šaudmenimis, kartu su Vakarų pagalba į Ukrainą atvyko sistemos, šaudančios 105 ir 155 mm kalibro vakarietiškais sviediniais.

Nors įvairios šalys dovanoja modernias artilerijos sistemas, tokias kaip lenkiška haubica „Krab“, vokiška PzH 2000, švediška FH77BW Archer ar prancūziška Cezar, Šaltojo karo metais NATO šalių ginkluotosiose pajėgose dominavusi haubica M109, kuri, nebenaudojama ginkluotųjų pajėgų, dažnai atsidurdavo sandėliuose.

Tai JAV sukurta technika, kurios pirmasis variantas pradėtas naudoti 1963 m. Nuo to laiko M109 haubicos buvo tobulinamos ir modernizuojamos, todėl atsirado daugybė variantų, kuriuos papildė vietinės, nacionalinės versijos.

 

Todėl M109 pavadinimu galima vadinti ir seną, iš sandėlio ištrauktą M109A2 haubicą, ir modernią M109A6 sistemą „Paladin“, kuri dabar kartu su jos patobulina versija M109A7 yra JAV artilerijos pagrindas.

Atrodo, kad Ukrainos pusei taip pat kilo problemų identifikuojant naudojamą įrangą. Ukrainos gynybos ministerijos paskelbtame vaizdo įraše buvo parašyta, kad mokymai vykdomi naudojant „Paladin“ haubicas.

Tačiau, kaip nurodo „Defence 24“, vaizdo įraše aiškiai matyti, kad M109 haubicos būklė rodo ilgą laikymą nepalankiomis sąlygomis – nuo jos nukritę dažų sluoksniai.

 

Vaizdo įraše matoma įranga yra ne moderni „Paladin“, o, kaip spėjama, Nyderlandų dovanotos M109A2NL modelio haubicos. Ši šalis, neskelbdama viešai, parėmė Ukrainą neįvardytu skaičiumi M109 haubicų.

Ši parama yra gana mįslinga, nes, remiantis oficialiai prieinamais duomenimis, olandiškos haubicos jau seniai nebenaudojamos ir parduotos Jordanijai, be kita ko, o keli likę egzemplioriai atsidūrė muziejuose. Vis dėlto, kaip paaiškėjo 2024 m. viduryje, į vieną iš Nyderlandų pagalbos paketų, buvo įtrauktos M109 haubicos, ir tikriausiai būtent ši technika matoma Ukrainos paskelbtame vaizdo įraše.

Pasidalinkite su draugais
Aut. teisės: MTPC
MTPC
(17)
(3)
(14)
MTPC parengtą informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško VšĮ „Mokslo ir technologijų populiarinimo centras“ sutikimo draudžiama.

Komentarai ()