„Neįtikino net JAV.“ Jie atsisakė padėti Ukrainai  ()

Bijo konflikto eskalavimo.


„Taurus“
„Taurus“
© Boevaya mashina, CC BY-SA 3.0 | https://commons.wikimedia.org/wiki/File:Taurus_KEPD-350_demonstrator_at_ILA-2016.jpg

Prisijunk prie technologijos.lt komandos!

Laisvas grafikas, uždarbis, daug įdomių veiklų. Patirtis nebūtina, reikia tik entuziazmo.

Sudomino? Užpildyk šią anketą!

Vokietijos vyriausybės atstovo pavaduotojas spaudai Wolfgangas Buechneris patvirtino, kad kancleris Olafas Scholzas laikosi savo ankstesnio sprendimo atsisakyti tiekti Ukrainai ilgojo nuotolio sparnuotąsias raketas „Taurus“. Pastarieji Amerikos administracijos sprendimai dėl padėties fronte nieko nekeičia šiame kontekste.

Reuters“, remdamasi informacija iš kelių patikimų šaltinių, pranešė, kad prezidento Joe Bideno administracija leido Ukrainai panaudoti amerikietiškus ginklus atakoms prieš taikinius, esančius giliai Rusijoje.

[EU+Kuponas] Lietuvoje taip pigiai nerasite! Rekordinės kainos belaidis dulkių siurblys (Video, „JIGOO C500“)
1608

Rekordiškai žema kaina

Specialus kuponas

Iš Lenkijos greitas ir saugus pristatymas

Sutvarkyti visi mokesčiai

Išsamiau

„Taip, federalinė vyriausybė buvo apie tai informuota ir tai neturi įtakos federalinio kanclerio sprendimui nepristatyti „Taurus“, – sakė Wolfgangas Buechneris.

„Taurus“ raketos yra 5 m ilgio ir sveria maždaug 1400 kg, iš kurių maždaug 500 kg sudaro MEPHISTO (Multi-Effect Penetrator, Highly Sophisticated and Target Optimized) kovinė galvutė. Pastaroji išsiskiria ne tik didele smogiamąja galia, bet ir labai įdomiu dizainu. Ji gali būti susprogdinta kaip klasikinis labai sprogus sviedinys arba su uždelsimu, įveikus nustatytą kliūčių skaičių. Dėl to ji leidžia efektyviai pašalinti požemines priešo pozicijas (pvz., bunkerius).

Vokietijos gynybos ministerijos atstovė paaiškino, kad Vokietijos Ukrainai perduoti ginklai dabar yra šios šalies nuosavybė ir gali būti naudojami pagal tarptautinę teisę. Tačiau ji pridūrė, kad nė vienas iš Ukrainai perduotų vokiečių ginklų, skirtingai nei „Taurus“ raketos, nepriklauso tolimojo nuotolio kategorijai.

 

„Taurus“ raketų skrydžio nuotolis yra maždaug 500 km, o tai leistų Ukrainai atakuoti objektus, esančius toli nuo jos sienos. Palyginimui, JAV Ukrainai tiekiamų trumpojo nuotolio balistinių raketų ATACMS nuotolis yra maždaug 300 km.

Vokietijos valdžia kelis mėnesius tvirtino, kad raketų „Taurus“ perdavimas Ukrainai gali prisidėti prie dar didesnio jos konflikto su Rusija eskalavimo.

Pasidalinkite su draugais
Aut. teisės: MTPC
MTPC
(2)
(32)
(-30)
MTPC parengtą informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško VšĮ „Mokslo ir technologijų populiarinimo centras“ sutikimo draudžiama.

Komentarai ()