Dabar! „Sprendžiasi XXI a. likimas“ ()
Atskleistas šantažas.
Prisijunk prie technologijos.lt komandos!
Laisvas grafikas, uždarbis, daug įdomių veiklų. Patirtis nebūtina, reikia tik entuziazmo.
Sudomino? Užpildyk šią anketą!
Jungtinės Valstijos leido Ukrainai smogti Rusijos teritorijai, nepaisant nuolatinių Kremliaus grasinimų branduoliniais ginklais. Reaguodamas į šį sprendimą, Vladimiras Putinas pakeitė branduolinę doktriną.
Artimiausiomis dienomis spręsis ne tik šio karo, bet ir apskritai XXI a. istorijos likimas, „24 kanalui“ sakė Rusijos publicistas iš JAV Andrejus Piontkovskis. Pasak jo, jis arba baigsis nesėkme ir JAV atsitraukimu, arba bus atskleistas Rusijos diktatoriaus šantažas.
|
Vladimiras Putinas padėjo Vašingtonui priimti sprendimą suteikti Ukrainos kariuomenei leidimą smogti Kursko srityje, nes Europos centre buvo dislokuotos Šiaurės Korėjos karinės pajėgos
„Svarbu, kad šis sprendimas buvo priimtas po kelis mėnesius trukusio branduolinio šantažo. Rusai taip pat 10 kartų keitė doktriną“, – sakė A. Piontkovskis.
Be to, yra ir karinė dalis. Juk bus labai smagu ir svarbu sunaikinti 10 000 šiaurės korėjiečių, kurie dabar yra Rusijos teritorijoje. Galbūt naujų ir nebus.
„Joe Bidenas įviliojo Putiną į jo paties branduolinio šantažo spąstus. Man atrodo, kad tai daug svarbiau nei sunaikinti 10 000 Šiaurės Korėjos kariškių“, – pridūrė JAV gyvenantis Rusijos publicistas.
Jis mano, kad V. Putinas nepuls į branduolinį karą, nes taip pat žus. Tačiau šis JAV žingsnis verčia Putiną kažkuo atsakyti, tačiau kol kas Rusija tyli.
Beje, net Kinija kreipėsi į pasaulio šalis dėl branduolinės saugos. Ji paragino „visas suinteresuotas šalis“ išlikti ramioms ir santūrioms. Ir, žinoma, siekti deeskalacijos ir „dialogo bei konsultacijų būdu mažinti strateginę riziką“.
Pasak Kinijos atstovo spaudai, Pekinas nepakeitė ir neketina keisti savo pozicijos dėl karo Ukrainoje. Kinija ragina visas puses kalbėtis ir nori „toliau atlikti konstruktyvų vaidmenį šia kryptimi“.
Atkreipiame dėmesį, kad Rusijos branduolinės doktrinos pakeitimai, kuriuos neseniai patvirtino Vladimiras Putinas, yra gana formalūs. Sprendimas dėl branduolinių ginklų panaudojimo bet kuriuo atveju priklauso nuo jo, o ne nuo doktrinos.
Tuo tarpu Vakarų šalys ir toliau remia Ukrainą, perduodamos jai modernią ginkluotę, būtiną sukurti tikrai palankias sąlygas bet kokioms galimoms deryboms su Rusija.