Rusija oficialiai pagrasino pulti Lenkiją. „Prioritetinis tikslas“. Lenkija dėjo atgal  ()

Pasak Zacharovos, tai „yra dar vienas atvirai provokuojantis žingsnis“.


Prisijunk prie technologijos.lt komandos!

Laisvas grafikas, uždarbis, daug įdomių veiklų. Patirtis nebūtina, reikia tik entuziazmo.

Sudomino? Užpildyk šią anketą!

Kremlius ir toliau bando įbauginti Ukrainos koalicijos partnerius. Rusijos užsienio reikalų ministerijos atstovė spaudai Marija Zacharova per spaudos konferenciją pareiškė, kad amerikiečių bazė Redzikove jau seniai yra prioritetinių galimos Rusijos armijos atakos taikinių sąraše, pranešė naujienų agentūra TASS.

Rusijos užsienio reikalų ministerijos atstovė sakė, kad bazės atidarymas „yra dar vienas atvirai provokuojantis žingsnis“, kuris „yra ilgalaikės destruktyvios praktikos priartinti NATO karinę infrastruktūrą prie Rusijos sienų dalis“.

Ji apkaltino Jungtines Valstijas veiksmais, kuriais siekiama „projektuoti Amerikos galią“ į teritorijas, esančias toli nuo JAV teritorijos, o tai, anot Zacharovos, yra skirta „daryti stiprų spaudimą Rusijai ir kai kurioms kitoms branduolinėms valstybėms“.

Zacharova paskelbė, kad tai veda prie „didėjančios strateginės rizikos“ ir „bendro branduolinės grėsmės lygio padidėjimo“. Zacharova pridūrė, kad „prireikus“ bazė gali būti sunaikinta naudojant naujausius ginklus.

[Vokietija] Pamaitins net elektromobilį! Fantastiškos kainos mobilios energijos stotelės dirbs bent 10 metų. Ribotas kiekis (Video, „OUKITEL P2001 Plus“)
5682 1

Nuostabi kaina

Iš Vokietijos greitas ir saugus pristatymas

Sutvarkyti visi mokesčiai

Ribotas kiekis

Išsamiau

Vladimiro Putino nusikalstamo režimo atstovė taip pat melagingai tvirtino, kad NATO transformuos Moldovą – Rusijos hibridinės atakos taikinį – į logistikos bazę, aprūpinančią Ukrainos ginkluotąsias pajėgas.

„NATO pasirodymas Ukrainoje reikš, kad Aljansas pradės karą su Rusijos Federacija“, – pagrasino ji.

Bazė Redzikove yra gynybinio pobūdžio

Lenkijos užsienio reikalų ministerijos atstovas Pawełas Wrońskis atkreipė dėmesį, kad priešraketinės gynybos bazė yra griežtai gynybinio pobūdžio.

„Ji skirta kovoti su balistinėmis raketomis, ypač iš tų šalių, kurios yra nesąžiningos šalys. Tai šalys, kurios savo politiką grindžia nuolatiniu grasinimu. Tos šalys, kurios teigia, kad ką nors užpuls ir tiki, kad toks politinis apiplėšimas yra jų būdas vykdyti politiką“, – pabrėžė jis.

„Jei Rusija kartos savo grasinimus, tai reiškia, kad ateityje JAV ir NATO turės stiprinti viso rytinio flango oro gynybą, kad tokios grėsmės taptų nerealios. Tačiau vicepremjeras ir Gynybos ministerijos vadovas Władysławas Kosiniakas-Kamyszas jau prabilo apie galimybę išplėsti bazę Redzikove. Šis teiginys atitinka tai, kad Rusijos grasinimai vyksta jau ilgą laiką ir yra pagrįsti neteisingomis prielaidomis ir teiginiais, kad šioje vietoje yra branduolinių raketų, o tai yra absurdiška“, – pridūrė jis.

 

Kalbėdamas apie būsimos bazės Redzikove išplėtimo klausimą, Wrońskis pažymėjo, kad Lenkijoje yra bendras sutarimas – tiek piliečių, tiek visų politinių jėgų – kad NATO rytinis flangas turi turėti geriausią įmanomą priešlėktuvinę apsaugą. Jis pridūrė, kad techninius klausimus šiuo klausimu galėtų pakomentuoti Gynybos ministerija.

Redzikove esanti bazė, aprūpinta priešraketine sistema „Aegis Ashore“, skirta apsaugoti NATO šalis ir JAV bazes Europoje pirmiausia nuo balistinių raketų atakų iš Artimųjų Rytų, o ne iš Rusijos. Be Redzikovo, Amerikos vadinamajame priešraketiniame skyde, be kita ko, yra panaši bazė Deveselu mieste, Rumunijoje, radaras Turkijoje ir vadavietės centras Vokietijoje.

Rusija kritikuoja ir meluoja

 

Sprendimas statyti priešraketinės gynybos bazę buvo priimtas Baracko Obamos administracijos laikais. Rumunijos bazė buvo paruošta 2016 m., Lenkijos bazės statyba baigta tik 2023 m. Rusija jau du dešimtmečius priešinasi amerikiečių priešraketinės bazės statybai Lenkijoje. Pagrindinis to motyvas – nenoras regione turėti kokių nors nuolatinių JAV karinių įrenginių. Rusijos valdžios nenuramino ir tai, kad Lenkijos bazė turėjo būti aprūpinta tik SM-3 raketomis, t. y. trumpojo ir vidutinio nuotolio balistinių raketų gaudytojomis.

Iš pradžių Kremlius tvirtino, kad paleidimo įrenginiai bus naudojami atakuojančioms raketoms, o tai turėjo pateisinti raketų „Iskander“ su branduolinėmis galvutėmis buvimą Kaliningrade. Dešimtmetį Rusija tvirtino, kad vėlesnės SM-3 versijos yra skirtos kovoti su jos strateginėmis branduolinėmis pajėgomis.

Pasidalinkite su draugais
Aut. teisės: MTPC
MTPC
(35)
(2)
(33)
MTPC parengtą informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško VšĮ „Mokslo ir technologijų populiarinimo centras“ sutikimo draudžiama.

Komentarai ()