„Otavos sutartis buvo klaida.“ Ukraina pradeda naudoti uždraustus ginklus  (1)

Tai bus didžiulis gynybos pastiprinimas.


Visi šio ciklo įrašai

  • 2024-11-22 „Otavos sutartis buvo klaida.“ Ukraina pradeda naudoti uždraustus ginklus  (1)

Prisijunk prie technologijos.lt komandos!

Laisvas grafikas, uždarbis, daug įdomių veiklų. Patirtis nebūtina, reikia tik entuziazmo.

Sudomino? Užpildyk šią anketą!

Ukrainoje minos yra vienas iš efektyviausių būdų sulėtinti arba nukreipti priešo puolimą. Dabar amerikiečiai nusprendė padovanoti Ukrainai priešpėstinių minų.

Iki šiol Ukraina noriai naudoja prieštankines minas, tačiau jai trūksta priešpėstinių minų. Tai ypač problematiška tose fronto dalyse, kur rusai turi pranašumą skaičiumi ir atakuoja su pėstininkais. Tokio tipo atakos, vadinamos „mėsos atakomis“, skirtos suaktyvinti Ukrainos gynybą, kuri vėliau bombarduojama valdomomis bombomis.

Be vietinio poveikio kasetinės amunicijos, tokiomis sąlygomis labai padėtų priešpėstinės minos. Deja, retrospektyviai žvelgiant, 1999 m. vasario 24 d. Otavos sutarties pasirašymas ir 2005 m. gruodžio 27 d. Ukrainos ratifikuotas sprendimas gali būti laikomas klaida.

Jame draudžiamas priešpėstinių minų naudojimas, saugojimas, gamyba ir perdavimas bei nurodoma sunaikinti esamas atsargas. Idėja teisinga, tačiau žiauri realybė rodo, kad jei ne šie apribojimai, Ukraina turėtų daugiau galimybių apsiginti nuo rusų.

[Black Friday] El. dviračių TOP! Iki 800€ nuolaidos, 8 užsakymai NEMOKAMI, fantastiškos dovanos (Video)
3868

Pristatome Jums ypatingai kokybiškus el. dviračius. Juos ir patys išbandėme, ir absoliuti dauguma pirkėjų su apžvalgininkais giria. Ir dabar juos galite įsigyti už mažiausias kainas istorijoje.

Išsamiau

Verta paminėti, kad Otavos sutarties neratifikavo tokios šalys kaip: Rusija, Kinija ir JAV, kurios turi milžiniškas šaltojo karo laikų paprastų priešpėstinių minų atsargas. Dabar amerikiečiai dalį savo atsargų perduos Ukrainai, o tai bus didžiulis gynybos pastiprinimas, kaip ir kasetinės amunicijos atveju, kuri yra uždrausta daugelyje šalių.

Otavos sutartimi buvo uždrausta naudoti daugumą priešpėstinių minų rūšių. Tai ir paprastos slėginės-sukiklių minos, gerai žinomos nuo I ir II pasaulinių karų, ir minos su judesio jutikliais. Šiai kategorijai taip pat priskiriamos išsklaidomos minos, naudojamos artilerijos ar raketų sviediniuose. Išimtis yra minos, kurias galima susprogdinti nuotoliniu būdu, pvz., radijo signalu.

Patys amerikiečiai priešpėstines minas pastarąjį kartą plačiu mastu naudojo 1991 metais per Pirmąjį Persijos įlankos karą, neskaičiuojant nedidelio jų naudojimo laikotarpio 2002 metais Afganistane. 2022 metais Politinių ir karinių reikalų biuro vyriausiasis sekretoriaus pavaduotojas Stanas Brownas viename iš savo pokalbių prisipažino, kad JAV turi lygiai 3 milijonus priešpėstinių minų. Jos skirtos naudoti tik Korėjos pusiasalyje.

 

Paprasčiausios priešpėstinės minos yra M14 ir M16, suprojektuotos 1950 m. Pirmoji – cilindro formos, sunkiai aptinkama plastikinė mina, kurios vienintelis metalinis elementas adatos pavidalu susprogdina maždaug 28 g sprogmens. Jos saugiklis yra slėginis ir jam įjungti pakanka tik 11,5 - 13,5 kg.

Antroji praktiškai yra vokiečių Antrojo pasaulinio karo S-minos kopija, kuri gali smogti visam daliniui, o ne tik asmeniui, kuris užlipa ant jos. M16 yra 3,5 kg sverianti mina metaliniame korpuse, kurioje yra 450 g sprogmens. Joje yra 3,6 - 9 kg jautrumo slėgio saugiklis arba virvė, kurią galima pritvirtinti, pavyzdžiui, prie šalia esančio medžio. Įjungus, mina paleidžiama į viršų ir detonuoja virš žemės, apipildama šrapneliu  viską 30 metrų spinduliu.

Šias minas reikia kloti rankiniu būdu, tačiau galima tikėtis, kad ukrainiečiai tam naudos bepiločius orlaivius arba nuotoliniu būdu valdomus roverius, kaip jau daroma su prieštankinėmis minomis TM62.

 

Daug naudingesnės ukrainiečiams bus išsklaidytos minos, tokios kaip Area-Denial Artillery Munition (ADAM). Jos naudojamos, be kita ko, specialiose 155 mm artilerijos sviedinių versijose su 36 pleištinėmis minomis. Suprojektuota ji taip, kad sprogtų ore po tam tikro laiko.

Nukritusios ant žemės, minos iššauna tris ar keturis 6 metrų laidus, kurie prilimpa prie visko, ką tik randa. Tada jie tampa detonatoriumi ir užtenka juos patraukti 900-1400 g jėga, kad tai sukeltų minos sprogimą. Kiekvienoje yra 21 g sprogmens ir ji skirta pakilti į 0,6–2,4 m aukštį ir sprogti 6–10 metrų spinduliu. Minose buvo įmontuotas savaiminis likvidatorius, kuris buvo skirtas susinaikinti ne vėliau kaip per 48 valandas po dislokavimo.

Verta paminėti, kad ukrainiečiams didelė priešpėstinių minų atsarga gali būti dar didesnė pagalba nei kelios dešimtys balistinių raketų MGM-140 ATACMS, nes galimybė užminuoti priėjimą prie apkasų netoli Pokrovsko ar Kursko srityje gali gerokai sumažinti Rusijos „mėsos šturmų“ efektyvumą.

Pasidalinkite su draugais
Aut. teisės: MTPC
MTPC
(33)
(1)
(32)
MTPC parengtą informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško VšĮ „Mokslo ir technologijų populiarinimo centras“ sutikimo draudžiama.

Komentarai (1)