Juos turėjo tik 1 šalis pasaulyje. Į Ukrainą atvyko dar neregėtos galios šarvuočiai (Video)  ()

Ukrainos gynėjai naudoja daug įvairių ginklų sistemų, kurias gavo iš skirtingų Vakarų partnerių. Savaeigis minosvaidis M120 „Rak“ yra vienas iš rečiau aptariamų, bet labai naudingų ginklų.


Prisijunk prie technologijos.lt komandos!

Laisvas grafikas, uždarbis, daug įdomių veiklų. Patirtis nebūtina, reikia tik entuziazmo.

Sudomino? Užpildyk šią anketą!

M120 „Rak“ yra lenkiškas savaeigis minosvaidis, sukurtas ir pagamintas „Huta Stalowa Wola“ (HSW) kompanijos. Jis tarnauja nuo 2017 m. ir jį naudoja tik Lenkijos ir Ukrainos pajėgos. Ukraina M120 „Rak“ pradėjo naudoti tik po Rusijos invazijos pradžios.

Standartinis „Rak“ sveria apie 25 tonas ir turi 8x8 važiuoklę, pagamintą „Rosomak“ šarvuočio pagrindu. Egzistuoja ir kiek sunkesnė, lėtesnė vikšrinė versija. M120 „Rak“ turi 4 žmonių įgulą ir galingo „Scania“ dyzelinio variklio dėka gali pasiekti 80 km/val. greitį. Tiesa, ukrainiečiai sako, kad „Rak“ važiuoja dar greičiau nei nurodo gamintojas. Pagrindinis „Rak“ ginklas – 120 mm minosvaidis su automatiniu užtaisymo mechanizmu. Jo veikimo nuotolis yra 8-12 km, jis gali naudoti įvairią amuniciją, įskaitant sviedinius šarvuočiams naikinti.

Ne tik skambus pavadinimas? Tiesiog puikus vaizdas už laaabai biudžetinę kainą („Titan Army P27GR“ monitoriaus apžvalga)
4277

Apie gamintoją pavadinimu „Titan Army“ išgirdau tik visai neseniai. O po trijų mėnesių naudojimosi monitoriumi„Titan Army P27GR“, galiu drąsiai pasakyti - daugumai vartotojų nėra prasmės švaistyti pinigus brangesniems įrenginiams.

Išsamiau

Ukrainos 44-oji atskiroji mechanizuota brigada labai giria savo M120 „Rak“. Ukrainos gynėjai labai džiaugiasi, kad „Rak“ labai greitai pasiruošia darbui – greičiau nei per 30 sekundžių po atvykimo į šaudymo tašką. Baigęs užduotį, „Rak“ gali palikti poziciją vos per 15 sekundžių. Tai nepalieka laiko priešo pajėgoms susekti minosvaidį ir atsišaudyti.

Ukrainiečiai taip pat džiaugiasi, kad „Rak“ konstrukcija gerai apsaugo įgulą, o viduje yra patogu. Jie tik norėtų, kad amunicijos viduje tilptų daugiau, nors M120 „Rak“ gali vežtis 46 sviedinius. Tai nėra taip mažai, bet Ukrainos kariai tam tikrose situacijose norėtų turėti daugiau amunicijos. Verta paminėti, kad M120 „Rak“ taip pat turi kulkosvaidį, dažniausiai skirtą savigynai.

 

Viena iš įdomesnių ir rečiau naudojamų M120 „Rak“ galimybių yra autonominis veikimas. Ši artilerijos sistema dėl trumpo šūvio nuotolio turi labai priartėti prie kontaktinės linijos. Siekdamas apsaugoti savo įgulą, „Rak“ gali šaudyti visai be įgulos viduje, gaudamas komandas kompiuteriu. Tai įmanoma automatinio užtaisymo mechanizmo ir gero balistinio kompiuterio dėka.

Pasidalinkite su draugais
Aut. teisės: Technologijos.lt
(48)
(3)
(45)

Komentarai ()