Per 30 metų neprarado nei vieno. Ukrainoje pirmą kartą krito „nenugalimi tankai“ (Video)  ()

Labai smarkiai apgadinta.


Prisijunk prie technologijos.lt komandos!

Laisvas grafikas, uždarbis, daug įdomių veiklų. Patirtis nebūtina, reikia tik entuziazmo.

Sudomino? Užpildyk šią anketą!

Tankai „Challenger 2“ ilgą laiką turėjo nesunaikinamo tanko reputaciją, nes per daugelį metų nė vienas iš jų nebuvo sunaikintas ginkluoto konflikto metu. Karas Ukrainoje šią situaciją pakeitė. Britų nelaimei, paaiškėjo, kad jų tankams dažnai kildavo problemų net sklandžiai judėti Ukrainos teritorijoje.

„Challenger 2“ yra trečiosios kartos britų pradinio lygio tankas, kuriame naudojami daugiasluoksniai Chobham/Dorchester šarvai. Prie jo dar galima pritvirtinti papildomus reaktyvinių šarvų komplektus. Jis pradėtas naudoti 1994 m. ir tuo metu buvo laikomas saugiausiu pasaulyje. Be kita ko, jis dalyvavo Antrajame Persijos įlankos kare, kur atlaikė iki dešimt granatsvaidžio RPG-7 šūvių iš eilės.

2023 m. Jungtinė Karalystė perdavė Ukrainai 14 tankų „Challenger 2“. Kaip pažymi portalas „Bulgarian Military“, rusai parodė, kad tai nėra nesunaikinamos mašinos, nes jau tris tokias mašinas pašalino iš tolesnio dalyvavimo kovose.

Ne tik skambus pavadinimas? Tiesiog puikus vaizdas už laaabai biudžetinę kainą („Titan Army P27GR“ monitoriaus apžvalga)
4348

Apie gamintoją pavadinimu „Titan Army“ išgirdau tik visai neseniai. O po trijų mėnesių naudojimosi monitoriumi„Titan Army P27GR“, galiu drąsiai pasakyti - daugumai vartotojų nėra prasmės švaistyti pinigus brangesniems įrenginiams.

Išsamiau

Pirmąją jie sunaikino 2023 m. rugsėjį, ir ji buvo taip smarkiai apgadinta, kad nuolaužos negalėjo būti nugabentos į Maskvą, kur rusai pristatinėjo pagrobtą Vakarų karinę techniką. Antrąjį ir trečiąjį tankus „Challenger 2“ rusai sunaikino pastarosiomis savaitėmis Kursko srityje, kur britų tankus Ukraina naudojo puolime.

Kaip pastebi „Bulgarian Military“, ypač įdomūs pranešimai apie neseniai sunaikintą tanką „Challenger 2“, nes teigiama, kad rusai tai padarė naudodamiesi FPV dronu, o tokio drono kaina yra daug kartų mažesnė nei tanko. Tačiau paaiškėjo, kad FPV dronai kelia problemų net ir geriausiems tankams abiejose kariaujančiose pusėse – problemų kyla net dėl „Abrams“ ir rusiškų T-90M tankų.

 

Taip pat buvo plačiai paplitę pranešimai, kuriuose teigiama, kad „Challenger 2“ „didžiausia problema Ukrainoje – užklimpimas purve“, kaip pranešė Jungtinės Karalystės laikraštis „The Sun“. Kaip priežastys buvo įvardijami Ukrainos dirvožemio ypatumai, kuriame kaupiasi daug lietaus vandens, taip pat tanko „Challenger 2“ konstrukcija – visų pirma jo platūs vikšrai ir didelis svoris, viršijantis 60 tonų.

 

Tuo pat metu portalas „Bulgarian Military“ nurodo, kad, nepaisant problemų, „Challenger 2“ išlieka vienu geresnių šiuo metu Ukrainai prieinamų tankų. Jo šarvuotumas net pagal šiuolaikinius standartus yra ypatingai geras, be to, jis pasižymi didele ugnies galia. Ukrainiečių kariai taip pat giria jo taiklumą, o kai kurie net vadina britų tanką „snaiperio šautuvu“, galinčiu pataikyti į taikinius iki 4,5 km atstumu.

Pasidalinkite su draugais
Aut. teisės: MTPC
MTPC
(31)
(2)
(29)
MTPC parengtą informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško VšĮ „Mokslo ir technologijų populiarinimo centras“ sutikimo draudžiama.

Komentarai ()