„Ar Rusija turi laiko tik iki 2025 m. pabaigos?“ ()
Kremlius susiduria su rimtu iššūkiu, nes 2025 metų pabaigoje baigsis sovietinės ginkluotės atsargos.
Visi šio ciklo įrašai |
|
|
Prisijunk prie technologijos.lt komandos!
Laisvas grafikas, uždarbis, daug įdomių veiklų. Patirtis nebūtina, reikia tik entuziazmo.
Sudomino? Užpildyk šią anketą!
Tai „The Guardian“ sakė knygų apie Rusiją autorius Peteris Pomerancevas. Tai gali pastūmėti Vladimirą Putiną derybų su Kyjivu link. Ekspertas pažymėjo, kad, jei derybos vyks ne pagal Rusijos lyderio pageidavimus, kyla pavojus suintensyvinti atakas prieš Ukrainos civilius gyventojus.
Pomerancevas priminė, kad „nors Putinas jaučiasi laimintis Ukrainos mūšio lauke, Rusijos ekonomika pradeda prakaituoti“.
„Maisto kainos kas mėnesį kyla 9 %, o palūkanų normos išlieka virš 20 %“, – pridūrė jis.
Rusijos reikalų ekspertas pakomentavo Donaldo Trumpo pergalės JAV prezidento rinkimuose poveikį, pažymėdamas, kad „jo aplinkoje yra žmonių, kurie galėtų sutikti demilitarizuoti Ukrainą ir palikti šalį politiškai Kremliaus kontrolei“.
|
„Jie būtų dar labiau linkę tai daryti, jei Rusija nutrauktų karinius santykius su Kinija“, – sakė jis.
„Tačiau ar Maskva ryžtųsi tokiam žingsniui dėl geresnių santykių su nenuspėjamomis JAV? Net kontaktų su Teheranu aukojimas Putinui gali būti blogas sprendimas“, – pabrėžė Pomerancevas.
Pomerancevas pažymėjo, kad „nors Trumpas pažadėjo įtikinti Rusiją ir Ukrainą pradėti derybas, Europos Sąjunga ir JK gali pasiūlyti naujų sprendimų“.
„Jei Rusijos lėšos Europoje bus areštuotos, Trumpui nereikės leisti pinigų Ukrainai ir mes (kaip Europa) galėsime tiekti ginklus Kyjivui“, – „The Guardian“ rašė ekspertas.
Jis taip pat pabrėžė, kad Europa turi priemonių ir metodų, galinčių išlaikyti JAV proukrainietiškame bloke.
„Mes (ES ir JK) galime teikti JAV prekybos paskatas, didinti išlaidas NATO, daryti didesnį spaudimą Iranui, siųsti taikos palaikymo pajėgas į Ukrainą ar suteikti Vašingtonui pagalbą artėjančiuose ekonominiuose susirėmimuose su Kinija“, – rašo ekspertas.