Juokai baigti. Iš Turkijos į Ukrainą pajudėjo šarvuočiai (Video) ()
Puikiai veikia karo metu.
Prisijunk prie technologijos.lt komandos!
Laisvas grafikas, uždarbis, daug įdomių veiklų. Patirtis nebūtina, reikia tik entuziazmo.
Sudomino? Užpildyk šią anketą!
Turkija, kuri paprastai nesipuikuoja karinės technikos perdavimu Ukrainai, be kita ko išsiuntė kelias dešimtis šarvuotų transporterių „Kirpi“.
„Kirpi“ yra sunkusis šarvuotas transporteris, kurį gamina koncernas „BMC Otomotiv“. Jis sveria apie 20 tonų, o Ukrainai pateiktas variantas turi 4x4 pavaros sistemą ir vidinę erdvę 13 žmonių (trys rezervuotos ekipažui). Gamintojo deklaracija rodo, kad šia transporto priemone nuvažiuojama maždaug 1000 km, tačiau pagrindinė jos savybė – labai didelis patvarumas.
Ukrainos karių žodžiai rodo, kad gamintojo deklaracijos atsispindi praktikoje ir „Kirpi“ šarvuočiai puikiai veikia karo su Rusija realijų metu. Vienas iš Ukrainos kariškių primena, kad „Kirpi“ pažodžiui verčiamas kaip „ežiukas“, o tai yra nuoroda į dviejų sluoksnių šarvų struktūrą, kuri žymiai padidina jų patvarumą.
|
Be to, svarbi V formos važiuoklė, kurios dėka išsisklaido minos ar savadarbio sprogstamojo įtaiso sprogimo jėga, transporteryje taip pat įmontuota automatinė gaisro gesinimo sistema.
Ukrainos įgulos narys „Kirpi“ taip pat įvertino kaip patikimą kovinį modulį su belgišku 7,62 mm kulkosvaidžiu, sumontuotu ant besisukančio bokštelio, kuris yra pagrindinė ginkluotė. Transporto priemonė varoma 375 AG dyzeliniu „Cummins“ varikliu, kuris, anot ukrainiečio, leidžia šiam turkų šarvuočiui įsibėgėti iki 120 km/val.
Tai net šiek tiek daugiau, nei deklaruoja gamintojas.
Turkija yra svarbi NATO narė ir Ukrainos sąjungininkė. Tačiau jos prezidentas Recepas Tayyipas Erdoganas yra vienas iš nedaugelio NATO šalių lyderių, kuris išlaiko galimybę derėtis tiek su Vakarais, tiek su Maskva.
Kita vertus, ji nenori atsisakyti kai kurių rusiškų ginklų savo pajėgose (daugiausia priešlėktuvinių sistemų), dėl to kartais kyla nesusipratimų tarp Ankaros ir Vašingtono ir, pavyzdžiui, atsiranda problemų perkant amerikietiškus naikintuvus.