„Ai, tegul krenta“. Rublis pinga didžiuliais tempais ir niekam nerūpi  ()

Rusijos ekonomikos būklė dažniau aptarinėjama Vakaruose nei Rusijoje.


Prisijunk prie technologijos.lt komandos!

Laisvas grafikas, uždarbis, daug įdomių veiklų. Patirtis nebūtina, reikia tik entuziazmo.

Sudomino? Užpildyk šią anketą!

Kai Rusija pradėjo neišprovokuotą invaziją į Ukrainą, rublio kursas pasuko pragaran. Sankcijos ir neaiški ateitis padarė savo. Bet Rusijos centrinis bankas greitai įvedė priemones, skirtas padėti rubliui įveikti pasaulinius iššūkius ir padėtis greitai stabilizavosi. Vienu metu rusai netgi gyrėsi, kad rublis valiutų rinkoje yra stabilesnis už praktiškai visas kitas valiutas. Aišku, tik dėl to, kad pirmiau nukrito – pasiekti staigų kilimą po kritimo yra lengviau.

Tačiau sankcijos griežtėjo, karo pabaigos viltys dingo už horizonto, iškastinio kuro rinka traukėsi ir rublis vėl pasuko žemyn. Tuo tarpu doleris sustiprėjo. Dabar Rusijoje apie tai net nebekalbama.

[EU+Kuponai] Tik nuo 93,99€! Juos perka milijonai. Pasaulinio lyderio elektroniniai stalai ir dyzeliniai oro šildytuvai. Paskutiniai vienetai!
5988

Žemiausios kainos

Specialūs kuponai

Iš Vokietijos greitas ir saugus pristatymas

Aukščiausia kokybė

Labai ribotas kiekis

Išsamiau

Šiuo metu 1 rublis yra vertas maždaug 0,95 JAV centų. Nė cento. Rusija labai stengėsi, kad rublis būtų vertas bent vieno dolerio cento, bet dabar tos pastangos baigėsi. Rusijos valdžia daugiau nebandys užkirsti kelio rublio kurso kritimui JAV dolerio atžvilgiu, nes tikimasi, kad žemas valiutos kursas bus naudingas Rusijos valstybės biudžetui, planuojant didesnes išlaidas karui, rašo „Bloomberg“.

 

Rusai dėl to džiaugsis? Ne, apie tai jiems nebus pranešama – naujienos apie valiutas ir ekonomiką dingo iš kruopščiai prižiūrimo Rusijos informacinio lauko. Tačiau rusai pajaus. „Dabartinėje situacijoje 100 rublių už dolerį nėra taip baisu, nors tai turi tam tikrą infliacinį poveikį“, – „Bloomberg“ cituoja buvusį Maskvos biržos vadovą Olegą Viuginą.

Rusai tikrai pajaus infliaciją ir brangstančias paskolas. Rusijos ekonomika kaista, kad atlaikytų karo išlaidas. Ir rusai už tai sumokės. Bet karas jiems svarbiau, todėl jokių protestų nesitikima.

Pasidalinkite su draugais
Aut. teisės: Technologijos.lt
(70)
(1)
(69)

Komentarai ()