Keičiama Ukrainos strategija. Planuose – „daniškas modelis“. Jungiasi ir Lietuva  ()

Vakarai priversti pakeisti pagalbos Ukrainai strategiją.


Prisijunk prie technologijos.lt komandos!

Laisvas grafikas, uždarbis, daug įdomių veiklų. Patirtis nebūtina, reikia tik entuziazmo.

Sudomino? Užpildyk šią anketą!

„Danijos modelis“, kaip vadinamas naujasis planas, numato perėjimą nuo tiesioginio įrangos siuntimo prie valstybės sutarčių su Ukrainos gamintojais finansavimo. Tai gali paspartinti Ukrainos pajėgų atsargų papildymą.

„The Wall Street Journal“ rašo apie naują Ukrainos kariuomenės rėmimo strategiją. Kaip pažymėta, naujasis planas pirmiausia susijęs su šaudmenų ir ginklų gamybos gerinimu, kuris gali vykti Ukrainos gamyklose. Tokiu atveju Kyjivo valdžia nurodytų konkrečias gamyklas, o Europos sąjungininkai tik tikrintų gamybos efektyvumą.

[Vokietija] Pamaitins net elektromobilį! Fantastiškos kainos mobilios energijos stotelės dirbs bent 10 metų. Ribotas kiekis (Video, „OUKITEL P2001 Plus“)
5217 1

Nuostabi kaina

Iš Vokietijos greitas ir saugus pristatymas

Sutvarkyti visi mokesčiai

Ribotas kiekis

Išsamiau

„Ukraina ir toliau pasikliaus Vakarų sąjungininkais dėl pažangių ginklų, tokių kaip „Patriot“. Tačiau pareigūnai teigia, kad naujasis požiūris leis Kyjivui pirkti greičiau ir didesniais kiekiais, o ne laukti, kol Europos ginklai bus pagaminti“, – sakoma pranešime.

„Ukraina gali tai padaryti, nes jos gynybos pramonė dirba gerokai mažiau nei jos gamybos pajėgumai. Kai kuriais skaičiavimais, tai sudaro 30 procentų jos potencialo dėl nepakankamo finansavimo“.

Anot tokio sprendimo šalininkų, Ukrainos gamybos finansavimas reiškia ne tik pagreitį, bet ir galimybę nuolat pritaikyti ginkluotę bei pokyčius prie dabartinių iššūkių fronte.

 

Gamybos finansavimo strategija Ukrainoje buvo pavadinta „Danijos modeliu“. Danija pirmoji nusprendė tokiu būdu užsakyti ginklus Ukrainos pajėgoms. Norvegija, Švedija ir Lietuva teigia, kad jau yra rezervavusios tam lėšų, o prie Ukrainos gamyklų finansavimo nori prisijungti daugiau šalių.

„Danija išplėtojo savo požiūrį, nes, kaip ir daugelis sąjungininkių, beveik visą ginkluotę jau perdavė Kyjivui. Šiai grupei taip pat priklauso Nyderlandai, Švedija, Norvegija ir Baltijos šalys“, – pabrėžia analitikai.

 

Kartu pažymėta, kad toks sprendimas gali būti traktuojamas kaip kelių Vakarų šalių, nesugebėjusių sukurti vieningos pagalbos sistemos, nesėkmė. Nepaisant kelių bandymų, Prancūzija ir Vokietija nesukūrė bendro modelio, prie kurio prisijungtų kitos šalys.

Pagrindinis klausimas gali būti ir  Donaldo Trumpo prezidentavimo laukimo laikotarpis. Daugelis šalių pradeda ruoštis scenarijui, pagal kurį JAV sumažintų savo karinį dalyvavimą žemyne. 

Pasidalinkite su draugais
Aut. teisės: MTPC
MTPC
(14)
(1)
(13)
MTPC parengtą informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško VšĮ „Mokslo ir technologijų populiarinimo centras“ sutikimo draudžiama.

Komentarai ()