Prisikariavo. „Ir vėl sviestas!“ Neįtikėtina, ką daro rusai (Foto, video) ()
Naujas konfrontacijos kėlinys.
Visi šio ciklo įrašai |
|
|
|
Prisijunk prie technologijos.lt komandos!
Laisvas grafikas, uždarbis, daug įdomių veiklų. Patirtis nebūtina, reikia tik entuziazmo.
Sudomino? Užpildyk šią anketą!
Artimuosiuose Rytuose įsiplieskia naujas konfrontacijos kėlinys, kurio pasekmės gali būti itin nepalankios Rusijos interesams. Maskvos sąjungininkas, Sirijos Basharo al Assado režimas, susidūrė su netikėtu islamistų grupuotės „Hayat Tahrir al-Sham“ (HTS) puolimu.
Mažiau nei per dvi dienas HTS sukilėliai sugebėjo padaryti didelę pažangą Alepo provincijos vakaruose. Jie jau kontroliuoja nemažai gyvenviečių, o pagrindinis greitkelis M5, svarbus tiek logistikai, tiek Sirijos karių aprūpinimui, yra atkirstas. Šie įvykiai Sirijos arabų armiją (SAA) užklupo netikėtai, ji šiuo metu patiria didelių nuostolių, rašo karo ekspertas Oleksandras Kovalenko.
|
Be to, pasirodo filmuota medžiaga, kurioje užfiksuoti žuvę rusų kariai, kritę per sukilėlių puolimą.
Taip pat yra informacijos, kad Basharas al Assadas kreipėsi į Maskvą skubios pagalbos: su neplanuotu vizitu šiandien jis atvyko į Maskvą. Priežastis aiški: yra didelių problemų su kariniais rezervais ir amunicija, režimas be išorės paramos neišlaikys.
Kodėl tai svarbu Ukrainai? Basharo al Assado pralaimėjimas susilpnina Rusijos pozicijas regione. Sirijos diktatorius Maskvai yra vienas iš nedaugelio strateginių partnerių, o su Rusijos karių pagalba atkurtų teritorijų kontrolės praradimas pakerta Kremliaus, kaip sąjungininko, autoritetą. Tai rodo ribotą Rusijos įtaką ir nesugebėjimą apginti savo interesų už savo sienų.
Be to, pagrindinę paramą B.al Assado režimui teikia Iranas, kurio Islamo revoliucijos gvardijos korpuso (IRGC) pajėgos atlieka svarbų vaidmenį išlaikant frontus. Gilėjantis konfliktas Sirijoje atitraukia Irano dėmesį nuo kitų strateginių krypčių, o tai gali sukurti naujų galimybių Ukrainai ir jos sąjungininkėms tarptautinėje arenoje.
Simbolinis Rusijos pralaimėjimas
HTS puolimas yra ne tik strateginis, bet ir simbolinis. Puolimo dalyviai pareiškia norintys sunaikinti Rusijos samdinius, kovojančius Assado pusėje. Tai pabrėžia, kad Rusijos buvimas regione nebegąsdina, o veikiau provokuoja oponentus.
Kremliui tai nerimą keliantis signalas: bandymai sustiprinti savo įtaką užsienyje susiduria su vis didesniu pasipriešinimu. Su kiekvienu nauju pralaimėjimu Rusija praranda savo, kaip globalios žaidėjos, galinčios daryti lemiamą įtaką svarbiausiose pasaulio dalyse, statusą.
Ukrainai naudinga susilpninti Maskvos-Teherano-Damasko jungtį. Tai gali sukelti grandininę reakciją, kuri paspartins Rusijos izoliaciją ir pakenks jos galimybėms tęsti agresiją.