Keistas skandalas Rusijos Armijoje. Atiminėjami automobiliai, planuojamos egzekucijos  ()

Rusų pajėgos susiduria su keista dviguba problema. Visų pirma, jiems labai trūksta karinės technikos, todėl jie turi pasikliauti paprastais civiliniais automobiliais. Antra, valdžia planuoja atiminėti civilinius automobilius ir mirtimi bausti už jų turėjimą.



© RG72 (CC BY-SA 4.0) | https://commons.wikimedia.org/wiki/File:Kreminno_33.jpg

Visi šio ciklo įrašai

  • 2024-11-29 Keistas skandalas Rusijos Armijoje. Atiminėjami automobiliai, planuojamos egzekucijos  ()

Prisijunk prie technologijos.lt komandos!

Laisvas grafikas, uždarbis, daug įdomių veiklų. Patirtis nebūtina, reikia tik entuziazmo.

Sudomino? Užpildyk šią anketą!

Tai, kad rusai važinėja „kepalais“ (UAZ furgonais) nėra keista. Kai kurie iš jų iš tikrųjų yra kariniai. Tačiau rusai važinėja ir paprastais „Lada“ automobiliais, keturračiais ar net paspirtukais. Žinoma, dalis tos technikos yra vogta. Bet rusų kariai, kaip, beje, ir ukrainiečiai, taip pat gauna civilių gyventojų paaukotos technikos. Kai kurie didžiausi karo entuziastai automobilius savo karui perka patys. Bet dabar jų gali netekti.

Rusijos karo apžvalgininkė Anastasija Kaševarova pranešė, kad rusų socialiniuose tinkluose buvo išplatintas Rusijos Pietų Karinės Apygardos vado garso įrašas, kuriame jis nurodo, kad civiliniai automobiliai – tiek paaukoti, tiek įsigyti savomis lėšomis – iš karių bus atimami. O juos valdantys kariai bus pasiųsti į šturmą kartu su savo tiesioginiais vadais. Kitaip tariant, jie bus nubausti praktiškai garantuota mirtimi.

[Black Friday] Naujausi „OnePlus“ flagmanai telefonai ir planšetės, išmaniosios „Xiaomi“ antklodės ir plaukų kirpimo mašinėlės (Video)
4785 1

Black Friday rinkinukas

Kuponai

Labai ribotas kiekis

Greitas ir saugus pristatymas

1) „OnePlus 13“ - įvairių versijų naujausi išmanieji telefonai

2) „OnePlus Pad 2“ - globalios versijos planšetė su firminiu dėklu

3) „Riwa RE-6510“ - „Xiaomi“ ekosistemos plaukų kirpimo mašinėlė

4) „Xiaomi Youpin“ - plaunama išmani elektrinė antklodė

Išsamiau

Per rusų socialinius kanalus iš karto nuvilnijo nerimo ir nepasitenkinimo banga. Kai kurie rusai spėja, kad 70-80% visų jų automobilių fronte yra privatūs. Rusai teigia, kad jų darbas – nuo logistikos iki šturmo misijų – yra susijęs su tais civiliniais automobiliais, pirktais už savas ar suaukotas lėšas. Kaševarova teigia, kad įsakymas nepaiso samdinių grupės „Redut“ ar čečėnų „Achmat“, kurie naudoja tik privačias mašinas ir seniai nematė oficialioms Rusijos ginkluotosioms pajėgoms priklausančių sunkvežimių ir visureigių. Kodėl toks įsakymas būtų paskelbtas, jei rusams tiesiog trūksta sunkvežimių? Gal net geriau, kad kariai patys pasirūpina šios spragos užpildymu naudodami privačias mašinas? Iš tikrųjų, Pietų Karinės Apygardos vadas nori tvarkos.

 

Reikalas tas, kad privačius automobilius naudojančius rusus sunkiau kontroliuoti. Nestandartiniai automobiliai važinėja visur ir visaip, yra perkami ir parduodami. Rusai pasakoja, kad dažnai už surinktas lėšas nupirkti furgonai yra tiesiog parduodami, kartais su visomis elektroninės karybos sistemomis. Be to, kariai savo automobilių neįtraukia į technikos sąrašus, nes nori juos pasilikti sau. 

Rusai prognozuoja, kad jei vadovybė Donecke tikrai pradės atiminėti privačius automobilius, vyks ginkluoti vidiniai susirėmimai. Rusų kariams reikia tų automobilių, nes sunkvežimių jie tiesiog negauna. Be to, jie tai laiko savo turtu ir konfiskacijas laikys vagystėmis. Rusai taip pat spėlioja, kad toks įsakymas gali būti sukurtas norint pasipelnyti iš tų automobilių perpardavimo.

 

Tiesa, tas įsakymas pasirodė tik kelių garso žinučių pavidalu. Labai gali būti, kad tai nėra tikra. Pati Kaševarova spėlioja, ar tai tik nėra kažkokia Ukrainos informacinė kampanija. Tačiau rusai žino, kad taip gali būti, nes netvarką su nestandartiniais privačiais automobiliais mato visi. Todėl ta įtartina žinutė nesuvaidintu nerimu nuvilnijo per visus rusų socialinius tinklus, įskaitant labai įtakingas karo blogerių paskyras.

Pasidalinkite su draugais
Aut. teisės: Technologijos.lt
(41)
(1)
(40)

Komentarai ()