Svarbus ukrainiečių ginklas. Prasidėjo serijinė gamyba (Foto)  ()

Tai – retai aptariama, bet ukrainiečiams svarbi mašina.



© Михайло Федоров (CC BY-SA 4.0) | https://commons.wikimedia.org/wiki/File:Ratel_S.jpg

Prisijunk prie technologijos.lt komandos!

Laisvas grafikas, uždarbis, daug įdomių veiklų. Patirtis nebūtina, reikia tik entuziazmo.

Sudomino? Užpildyk šią anketą!

Rusija tikėjosi anksti sunaikinti Ukrainos galimybes priešintis. Rusija manė, kad Ukrainai greitai baigsis ginklai ir ji turės pasiduoti. Tačiau Ukraina ne tik kovoja toliau, bet dar ir kuria naujus ginklus ir augina savo gynybos pramonę.

„Ratel S“ yra geras ukrainiečių išradingumo pavyzdys. Tai – naujas karinis robotas, kurį ukrainiečiai sukūrė šio karo metu. Dabar jie pasidalino keliomis serijinės „Ratel S“ gamybos nuotraukomis:

Black Friday išpardavimas tęsiasi! Rekordinių kainų technologijos.lt testuoti žaidimų monitoriai, 4K vaizdo projektoriai, monstrinės energijos stotelės, siurbliai ir kt. (Video)
3740 1

„Black Friday“ išpardavimas

Nuolaidų kuponai

Iš Europos sandėlių

Iki 2 metų garantijos

„Flash Deals“, „Tiered Discounts“ ir kt.

1) „OUKITEL P2001 Plus“ - 2400W, 2048Wh, LiFePO4 energijos stotelė

2) „ETOE E3 Pro“ - 600 ANSI, iki 4K, Android TV, LCD vaizdo projektorius

3) „TITAN ARMY P27GR“ - 27 colių, QHD, 180Hz žaidimų monitorius

4) „Narwal Freo X Ultra“ - 8200Pa, plovimas, unikalus šepetys, stotelė ir kt.

Išsamiau

„Ratel S“ yra elektrinis ratinis robotas. Jis yra gana pigus dėl paprastos plieninės konstrukcijos, lengvai prieinamų komercinių komponentų ir naudojamų užtaisų. „Ratel S“ naudoja ne specialiai jam sukurtus užtaisus, o minosvaidžio minas arba prieštankines minas. „Ratel S“ gali detonuoti savo užtaisus pats arba gali įsitaisyti kur nors krūmuose ir palaukti kol ant jo užvažiuos koks nors rusų tankas. Žinoma, „Ratel S“ yra vienkartinis.

 

„Ratel S“ yra mažiau nei 60 cm ilgio ir apie 20 cm aukščio. Jis lengvai palenda po šarvuočiais ir sprogsta – dugno šarvai yra plonesni. „Ratel S“ yra toks žemas, kad šarvuočių įgulos jos net negali pamatyti. Ir elektroninės karybos sistemos jo neveikia, nes yra nukreiptos į orą ir medžioja dronus. Tiesa, tas mažas aukštis turi ir trūkumų – nors jo kūrėjų komandos vadovas Tarasas Ostapčiukas teigia, kad „Ratel S“ neklimpsta smėlyje ir gali pervažiuoti įvairias kliūtis, jis tikrai nėra labai geras visureigis. „Ratel S“ sunkiai tvarkosi su aukšta žole ir purvu. Bet jis yra pakankamai manevringas, kad daugelio kliūčių išvengtų.

 

„Ratel S“ pasiekia maksimalų 24 km/val. greitį ir yra valdomas 5-6 km atstumu. Jis turi kamerą, kad operatorius žinotų, kur važiuoja, bet dažnai yra naudojamas su drono pagalba – iš aukščiau galima pamatyti vietovės nelygumus, taikinius. Nors „Ratel S“ yra sukurtas šarvuotai technikai naikinti, jis gali būti naudojamas ir prieš pėstininkus. Pavyzdžiui, jis gali įšokti į rusų apkasus ir žemines.

Apytiksliai skaičiuojama, kad „Ratel S“ kainuoja tarp 2500 ir 3000 dolerių. Daug daugiau nei pigiausi prieštankiniai dronai, bet jis yra geriau ginkluotas.

Pasidalinkite su draugais
Aut. teisės: Technologijos.lt
(13)
(1)
(12)

Komentarai ()