„Nyksta iš fronto.“ Fantastiška žinia. Ukrainai atsiveria naujos galimybės (Infografikas) ()
Viena pagrindinių spaudimo priemonių.
Prisijunk prie technologijos.lt komandos!
Laisvas grafikas, uždarbis, daug įdomių veiklų. Patirtis nebūtina, reikia tik entuziazmo.
Sudomino? Užpildyk šią anketą!
Ukrainos kariuomenė lapkritį baigė įdomiu ir netikėtu rezultatu. Per praėjusį mėnesį buvo sunaikinti tik devyni Rusijos armijos daugkartiniai raketų paleidimo įrenginiai (MLRS). Tai mažiausias skaičius per visą plataus masto invazijos laikotarpį, tačiau, kaip pažymi karo ekspertas Oleksandras Kovalenko, priežastis slypi ne sumažėjusiame Ukrainos ginkluotųjų pajėgų efektyvume, o rimtuose pokyčiuose iš Rusijos pusės.
Pasak O. Kovalenko, rekordiškai mažas sunaikintų MLRS skaičius rodo, kad šios sistemos Rusijos armijoje tampa retenybe. Dėl nuolatinių Ukrainos smūgių daromų nuostolių ir Rusijos pramonės nesugebėjimo papildyti tokios sudėtingos ginkluotės atsargų MLRS palaipsniui dingsta iš fronto linijos.
|
„Tai nereiškia, kad mes tapome prastesni jų paieškos ir naikinimo specialistai. Problema ta, kad Rusija jų turi vis mažiau ir mažiau. Okupantai standartines sistemas vis dažniau keičia savadarbiais „homunkulais“ – savadarbiais įrenginiais, kurie savo savybėmis nusileidžia tikroms MLRS“, – sako ekspertas.
MLRS skaičiaus mažėjimas rodo, kad Rusijos armijos ginkluotės atsargos gerokai senka. Tai rimtas signalas, nes reaktyvinė artilerija ilgą laiką išliko viena pagrindinių Rusijos Federacijos spaudimo priemonių fronte.
„Po kelių mėnesių, per kuriuos buvo fiksuojami naikinimo rekordai, vis dažniau matysime priešingą dinamiką. Ir taip yra ne dėl to, kad mums blogiau sekasi, o dėl to, kad Rusijos armija vis labiau grimzta į technologinės krizės būseną“, – prognozuoja O. Kovalenko.
MLRS skaičiaus mažėjimas patvirtina ne tik |Ukrainos sėkmę naikinant pagrindinius taikinius, bet ir sistemines Rusijos armijos problemas. Šis neįprastas rekordas yra tik dar vienas ženklas, kad Rusijos armija sparčiai praranda gebėjimą kariauti tokiu pat intensyvumu. Ekspertų nuomone, tokios tendencijos ateityje tik stiprės, o tai atveria naujas galimybes Ukrainos kariuomenei ir jos sąjungininkams.