„Rusija smogė atsakomąjį smūgį.“ Europoje ruošiami branduoliniai ginklai  ()

Europa nenori likti pasyvi.


Prisijunk prie technologijos.lt komandos!

Laisvas grafikas, uždarbis, daug įdomių veiklų. Patirtis nebūtina, reikia tik entuziazmo.

Sudomino? Užpildyk šią anketą!

Naktį iš lapkričio 20 į 21 d. Rusijos vidutinio nuotolio (MRBM) arba vidutinio nuotolio (IRBM – jos veikimo nuotolis turėtų būti lygiai ties konvencine riba) raketa „Orešnik“ pataikė į Ukrainos Dnipro mieste esančią, kaip spėjama, apleistą balistinių raketų gamyklą. Tai buvo Rusijos atsakomasis smūgis į JAV susitarimą naudoti Ukrainai perduotas aerobalistines raketas ATACMS prieš taikinius Rusijos teritorijoje, bent jau ribotai teritoriniu požiūriu.

Rusijos prezidentas žengė dar toliau ir po Ukrainos smūgių vėl pagrasino „Orešniku“ – ataka keliomis raketomis būtų „panaši į branduolinę ataką“, o tai gali reikšti, kad rusai apskritai neketina panaudoti branduolinio ginklo prieš Ukrainą, galbūt bijodami pasekmių. Vis dėlto Rusija turi branduolinių ginklų, taip pat turi „Orešnik“, sparnuotųjų raketų arba „Iskander“, kurias sunku perimti. Europa nenori likti pasyvi šios grėsmės akivaizdoje.

[EU+Kuponai] „Cyber Monday“! Projektoriai, siurbliai, energijos stotelės, monitoriai ir specialus pasiūlymas „Apple Pay“
6736

„Cyber Monday“ išpardavimas

Nuolaidų kuponai

Galioja iki 2024-12-08

Iš Europos sandėlių

2 metų garantijos

1) „ETOE Starfish“ - 300 ANSI, 720P, Android TV, LCD vaizdo projektorius

2) „Vactidy V9“ - belaidis dulkių siurblys

3) „SolarPlay Q2402M“ - mobili energijos stotelė, 2500W, 2304Wh, LiFePO4

4) „TITAN ARMY P2510S“ - 24,5 colių, QHD, 240Hz žaidimų monitorius

Išsamiau

Dabartiniai Europos smogiamieji pajėgumai didesniu nei 300 km atstumu yra labai kuklūs. Su balistinėmis raketomis padėtis dar blogesnė.

Vilties įveikti bejėgiškumą ir sukurti europietiškas vidutinio nuotolio raketas teikia ELSA programa. Liepos mėn. per NATO aukščiausiojo lygio susitikimą pristatyta iniciatyva siekiama sukurti sistemas, galinčias smogti giliai į priešo užnugarį, ir suteikti Europos kariuomenei priemonę, galinčią tapti beveik strategine atgrasymo priemone.

 

Tikėtina, kad trumpalaikis sprendimas bus MBDA LCM raketos – NCM raketos sausumos variantas su kosmetiniais pakeitimais. Reikės sukurti sausumos paleidimo įrenginį ir visą „sistemą“, susijusią su taikinio nurodymu, raketos gabenimu, saugaus šaudymo užtikrinimu, logistika ir t. t. Toliau ateityje bus kuriamos naujos raketos. Programoje bendradarbiauja Prancūzija (natūrali programos lyderė), Italija, Vokietija, Lenkija, Švedija, Jungtinė Karalystė ir Nyderlandai.

Pasidalinkite su draugais
Aut. teisės: MTPC
MTPC
(128)
(15)
(113)
MTPC parengtą informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško VšĮ „Mokslo ir technologijų populiarinimo centras“ sutikimo draudžiama.

Komentarai ()