„Rusija smogė atsakomąjį smūgį.“ Europoje ruošiami branduoliniai ginklai  ()

Europa nenori likti pasyvi.


Asociatyvi nuotrauka
Asociatyvi nuotrauka
© https://sill-www.army.mil (CC0) | https://commons.wikimedia.org/wiki/File:ATACMSMay2006_(cropped).jpg

Prisijunk prie technologijos.lt komandos!

Laisvas grafikas, uždarbis, daug įdomių veiklų. Patirtis nebūtina, reikia tik entuziazmo.

Sudomino? Užpildyk šią anketą!

Naktį iš lapkričio 20 į 21 d. Rusijos vidutinio nuotolio (MRBM) arba vidutinio nuotolio (IRBM – jos veikimo nuotolis turėtų būti lygiai ties konvencine riba) raketa „Orešnik“ pataikė į Ukrainos Dnipro mieste esančią, kaip spėjama, apleistą balistinių raketų gamyklą. Tai buvo Rusijos atsakomasis smūgis į JAV susitarimą naudoti Ukrainai perduotas aerobalistines raketas ATACMS prieš taikinius Rusijos teritorijoje, bent jau ribotai teritoriniu požiūriu.

Rusijos prezidentas žengė dar toliau ir po Ukrainos smūgių vėl pagrasino „Orešniku“ – ataka keliomis raketomis būtų „panaši į branduolinę ataką“, o tai gali reikšti, kad rusai apskritai neketina panaudoti branduolinio ginklo prieš Ukrainą, galbūt bijodami pasekmių. Vis dėlto Rusija turi branduolinių ginklų, taip pat turi „Orešnik“, sparnuotųjų raketų arba „Iskander“, kurias sunku perimti. Europa nenori likti pasyvi šios grėsmės akivaizdoje.

[Black Friday] Naujausi „OnePlus“ flagmanai telefonai ir planšetės, išmaniosios „Xiaomi“ antklodės ir plaukų kirpimo mašinėlės (Video)
4786 1

Black Friday rinkinukas

Kuponai

Labai ribotas kiekis

Greitas ir saugus pristatymas

1) „OnePlus 13“ - įvairių versijų naujausi išmanieji telefonai

2) „OnePlus Pad 2“ - globalios versijos planšetė su firminiu dėklu

3) „Riwa RE-6510“ - „Xiaomi“ ekosistemos plaukų kirpimo mašinėlė

4) „Xiaomi Youpin“ - plaunama išmani elektrinė antklodė

Išsamiau

Dabartiniai Europos smogiamieji pajėgumai didesniu nei 300 km atstumu yra labai kuklūs. Su balistinėmis raketomis padėtis dar blogesnė.

Vilties įveikti bejėgiškumą ir sukurti europietiškas vidutinio nuotolio raketas teikia ELSA programa. Liepos mėn. per NATO aukščiausiojo lygio susitikimą pristatyta iniciatyva siekiama sukurti sistemas, galinčias smogti giliai į priešo užnugarį, ir suteikti Europos kariuomenei priemonę, galinčią tapti beveik strategine atgrasymo priemone.

 

Tikėtina, kad trumpalaikis sprendimas bus MBDA LCM raketos – NCM raketos sausumos variantas su kosmetiniais pakeitimais. Reikės sukurti sausumos paleidimo įrenginį ir visą „sistemą“, susijusią su taikinio nurodymu, raketos gabenimu, saugaus šaudymo užtikrinimu, logistika ir t. t. Toliau ateityje bus kuriamos naujos raketos. Programoje bendradarbiauja Prancūzija (natūrali programos lyderė), Italija, Vokietija, Lenkija, Švedija, Jungtinė Karalystė ir Nyderlandai.

Pasidalinkite su draugais
Aut. teisės: MTPC
MTPC
(111)
(13)
(98)
MTPC parengtą informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško VšĮ „Mokslo ir technologijų populiarinimo centras“ sutikimo draudžiama.

Komentarai ()