„Nuskendo JAV povandeninis laivas.“ Prasidėjo pragaras (Video)  (2)

Viskas vyko pagal planą.


Povandeninis laivas
Povandeninis laivas
© Stop kadras | https://www.youtube.com/watch?v=2bizC2Olu-I

Prisijunk prie technologijos.lt komandos!

Laisvas grafikas, uždarbis, daug įdomių veiklų. Patirtis nebūtina, reikia tik entuziazmo.

Sudomino? Užpildyk šią anketą!

Uoste skęstantys povandeniniai laivai yra retos, bet gėdingos nelaimės. 2024 metais Kinijos branduolinis povandeninis laivas statybos metu nuskendo, o tai išryškino skubios laivų statybos riziką.

Šie incidentai pabrėžia tikslaus koordinavimo ir kokybės kontrolės svarbą laivų statyboje, ypač kai JAV ir Kinija stengiasi modernizuoti savo laivynus šiandienos įtemptoje geopolitinėje aplinkoje.

JAV karinis jūrų laivynas susidūrė su panašia katastrofa 1969 m., kai beveik baigtas „USS Guitarro“ nuskendo prieplaukoje dėl nesusikalbėjimo tarp laivų statyklos darbuotojų, kurie paliko liukus. Atkūrimo darbai atidėjo jo paleidimą trejiems metams ir kainavo 140 mln. dolerių.

[EU+Kuponai] „Cyber Monday“! Projektoriai, siurbliai, energijos stotelės, monitoriai ir specialus pasiūlymas „Apple Pay“
4736

„Cyber Monday“ išpardavimas

Nuolaidų kuponai

Galioja iki 2024-12-08

Iš Europos sandėlių

2 metų garantijos

1) „ETOE Starfish“ - 300 ANSI, 720P, Android TV, LCD vaizdo projektorius

2) „Vactidy V9“ - belaidis dulkių siurblys

3) „SolarPlay Q2402M“ - mobili energijos stotelė, 2500W, 2304Wh, LiFePO4

4) „TITAN ARMY P2510S“ - 24,5 colių, QHD, 240Hz žaidimų monitorius

Išsamiau

Šį pavasarį nuskendo naujas Kinijos branduolinis atakos povandeninis laivas. Rugsėjo mėn. JAV gynybos atstovai paskelbė apie Kinijos nelaimę, kai analitikų grupės tyrinėtojas, naudodamas palydovines nuotraukas, atrado, kad Pekino pagrindinis povandeninis laivas atsidūrė po vandeniu.

O 1969 m. „USS Guitarro“ (SSN 665) nuskendo uoste San Francisko įlankoje. „Guitarro“, „Sturgeon“ klasės branduoline energija varomas greito atakavimo povandeninis laivas, buvo JAV karinio jūrų laivyno pasididžiavimas. Tai vyko Šaltojo karo įkarštyje, o Jungtinėms Valstijoms reikėjo moralinio postūmio po to, kai 1968 m. Vietnamo karo metu patyrė didelį puolimą.

Manyta, kad naujas branduolinis povandeninis laivas suteiks postūmį kariuomenei, kuri sunkiai kovojo Pietryčių Azijoje.

Darbuotojai jau beveik baigė „Guitarro“ ir po kelių mėnesių jis turėjo patruliuoti prieš sovietų laivus. Branduolinė varomoji sistema buvo puiki ir neabejotinai pranoko bet kokias tuo metu buvusias povandenines jėgaines, kurias turėjo rusai.

 

Darbuotojai atliko paskutinius „Guitarro“ patikrinimus San Francisko įlankos laivų statykloje. Viskas vyko pagal planą.

Tada vieną naktį, 1969 m. gegužės 15 d., staiga atsivėrė pragaras.

Naktinės pamainos darbuotojai buvo šokiruoti. „Guitarro“ doke pradėjo skęsti. Kažkodėl buvo atidaryti laivo liukai. Turėjo būti aiškesnis darbo planas, dėl kurio tikriausiai įvyko klaidų. Dirbo skirtingos įgulos, kurios atliko branduolines ir su branduoline veikla nesusijusias užduotis.

Abi grupės turėjo efektyviau bendrauti. „O Dieve“, – sušuko žmonės. Į vidų patekdavo vis daugiau vandens, ir darbuotojai nieko negalėjo padaryti. Galiausiai visos viltys išgelbėti laivą išblėso.

Povandeninis laivas nusileido į įlankos dugną.

Naujasis JAV laivyno brangakmenis buvo nuskendęs, o karinis jūrų laivynas nežinojo, ką kaltinti. Kas atsitiko ir kas atsakingas? Į šiuos klausimus reikėjo atsakyti greitai. Karinis jūrų laivynas ištyrė situaciją ir nustatė, kad laivas nuskendo dėl „nekontroliuojamo potvynio priekinėje laivo dalyje“.

 

Tyrėjai apkaltino laivų statyklos darbuotojus palikus atidarytus liukus. Kažkodėl skirtingi ekipažai nebuvo optimaliai derinami. Įvairūs specialistai triūsė povandeniniame laive. Tai buvo epinė nesėkmė.

Taigi, darbuotojai sugalvojo vienintelį planą, kuris pasiteisintų. Reikėjo išpumpuoti vandenį, kad povandeninis laivas pakiltų į paviršių. Ši operacija truko tris dienas. Ir tada tikriausiai atspėjote, kad buvo didelių vėlavimų ir piniginių išlaidų. Dar treji statybos metai kainavo iki 140 mln. dolerių. Tai labai suglumino karinį jūrų laivyną ir JAV gynybos pramonės bazę.

Nelaimingi atsitikimai nutinka net labiausiai patyrusiems laivų statyklos darbuotojams. Tačiau leisti laivui nuskęsti doke yra viena iš labiausiai žeminančių nelaimių.

Pasidalinkite su draugais
Aut. teisės: MTPC
MTPC
(13)
(60)
(-47)
MTPC parengtą informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško VšĮ „Mokslo ir technologijų populiarinimo centras“ sutikimo draudžiama.

Komentarai (2)