Ukraina perėmė Rusijos „Sirijos ekspresą“. Nuo 2500 iki 9000 km  ()

Analitikai pažymėjo, kad ginklų tiekimo iš Rusijos į Siriją maršrutas pailgėjo nuo 2500 iki 9000 km. Jūrų dronai, kuriais Ukraina prieš 9 mėnesius atakavo Novorosijsko uostą, gali turėti įtakos dabartinei situacijai Sirijoje.


Prisijunk prie technologijos.lt komandos!

Laisvas grafikas, uždarbis, daug įdomių veiklų. Patirtis nebūtina, reikia tik entuziazmo.

Sudomino? Užpildyk šią anketą!

2024-ųjų kovą Ukraina smarkiai paveikė Rusijos galimybes gabenti karinius krovinius jūra į Siriją, faktiškai uždarydama „Sirijos ekspresą“.

Tai tapo įmanoma panaudojus Ukrainos karinio jūrų laivyno bepiločius orlaivius, kurie sukėlė grėsmę laivams, kurie anksčiau plaukė Juodąja jūra iš Novorosijsko į Sirijos Tartuso uostą. Apie tai rašo „Defense Express“.

Todėl Rusijos Federacija buvo priversta keisti maršrutus ir kelis kartus padidinti jų ilgį.

[Black Friday] Lietuvių „NordVPN“ skelbia beprotišką pasiūlymą! 74 % nuolaida + 3 mėn. nemokamai (Video)
9235 1 1

Lietuvių sukurtas „NordVPN“ technologijos.lt portalo skaitytojus informuoja, kad Black Friday proga visiems paruošė ypatingą pasiūlymą.

Išsamiau

Visų pirma, jau kovo mėnesį Rusijos krovininiai laivai, tokie kaip „Sparta IV“ ir „Ursa Major“, pradėjo išplaukti iš Baltijos jūros uostų, o ne Novorosijsko, lydimi karo laivų, tokių kaip fregata „Admiral Grigorovič“. Taigi ginklų tiekimo maršrutas padidėjo nuo 2500 iki 9000 km, o tai žymiai pabrangino ir apsunkino logistiką.

Iki 2024 metų kovo „Sirijos ekspresas“ veikė stabiliai, teikdamas tiek ginklų gabenimą į Siriją, tiek svarbių technikos pavyzdžių eksportą atgal į Rusiją, pažymi analitikai.

Pavyzdžiui, laivas „Sparta IV“, Ukrainos žvalgybos duomenimis, 2023 metais šešis kartus keliavo tarp Novorosijsko ir Tartuso, gabendamas karinę techniką. Tačiau pradėjus aktyviai naudoti Ukrainos karinio jūrų laivyno bepiločius orlaivius, Rusija buvo priversta visiškai pakeisti logistikos grandinę.

 

Šiandien tarp Baltijos jūros uostų kursuoja „Oboronlogistics“ kompanijos krovininiai laivai „Ursa Major“ ir „Sparta II“, o „Sparta IV“ užsiima krovinių pristatymu į Rusijos šiaurę. Anot analitikų, Kremliui įprasto „Sirijos ekspreso“ atkūrimo perspektyvos dabar atrodo abejotinos.

Pasidalinkite su draugais
Aut. teisės: MTPC
MTPC
(37)
(0)
(37)
MTPC parengtą informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško VšĮ „Mokslo ir technologijų populiarinimo centras“ sutikimo draudžiama.

Komentarai ()