„Ten liko geriausia Rusijos ginkluotė.“ Situacija pasikeitė 180 laipsnių kampu (Foto, Video) ()
Per operacijas netoli Alepo sukilėlių grupės užgrobė didžiulius kiekius sunkiosios karinės technikos, kurią paliko Bašaro al Assado režimo armija. Tai moderniausi Rusijos ginklai.
Prisijunk prie technologijos.lt komandos!
Laisvas grafikas, uždarbis, daug įdomių veiklų. Patirtis nebūtina, reikia tik entuziazmo.
Sudomino? Užpildyk šią anketą!
Naujas pilietinio karo Sirijoje etapas iki šiol atnešė labai stebinančius įvykius. Sukilėliai, daugiausia sudaryti iš Turkijos remiamų Sirijos nacionalinės armijos kovotojų ir organizacijos „Hajat Tahrir al Šam“, ėmėsi veiksmingų veiksmų prieš Sirijos kariuomenę, atakuodami prezidento Bašaro al Assado režimą.
Vykdydami operacijas Sirijos šiaurėje, sukilėliai sugebėjo užimti teritorijas palei M5 greitkelį ir galiausiai užvaldyti Alepą – sunaikintą ir net neįveikiamą miestą – Sirijos pilietinio karo simbolį.
Pradiniame sukilėlių operacijos etape nuo lapkričio 29 d. Sirijos ginkluotosios pajėgos pabėgo ir paliko daug įrangos. Tai yra oro gynybos sistemos, raketų paleidimo įrenginiai, tankai ir net lėktuvai. Didžioji dalis užgrobtų ginklų buvo tiekiami sirams iš Rusijos. Tai vieni įdomiausių sukilėlių laimėjimų Sirijoje.
„Pancir-S1“
Alepo pakraštyje „Hajat Tahrir al Šam“ sukilėliai užėmė moderniausią mobiliąją Sirijos armijos oro gynybos sistemą – „Panciir-S1“.
Syrian rebels captured a Russian-made, Syrian-operated Pantsir SAM system outside of Aleppo. pic.twitter.com/fBe9484tkf
— OSINTtechnical (@Osinttechnical) December 1, 2024
|
Sirai iš Rusijos įsigijo 60 tokių sistemų pagal 2016 metų susitarimą kaip bendradarbiavimo simbolį. Tačiau verta prisiminti, kad „Pancir-S1“ sistemų skaičių Sirijos armijos gretose gerokai sumažino izraeliečiai, kurie pastaraisiais metais reguliariai jas naikino per oro antskrydžius, apsikeitę ugnimi su Sirija.
„Pancir-S1“ yra savaeigė vidutinio nuotolio oro gynybos sistema, skirta apsaugoti pagrindinius objektus ir kariuomenės grupes nuo grėsmių mažame ir labai žemame aukštyje.
Pagrindinė „Pancir-S1“ sistemos ginkluotė yra 12 57E6 ir 57E6-E žemė-oras valdomų raketų. Be raketų, ji taip pat turi du 30 mm 2A38M pabūklus.
Vienas svarbiausių sistemos elementų yra radaras, leidžiantis rasti taikinius didesniu nei 32-36 kilometrų atstumu ir sekti juos iš 24-28 kilometrų atstumu. „Pancir-S1“ sistemos platforma – 8x8 KAMAZ-6560 sunkvežimis su 400 arklio galių dyzeliniu varikliu, leidžiančiu keliu važiuoti 90 km/val. greičiu.
„Pancir-S1“ Rusijos armijoje naudojama nuo 2012 m. Šiuo metu tai moderniausia jos savaeigė oro gynybos sistema.
Tai taip pat tam tikru mastu yra eksporto hitas rusams. Be Sirijos, ji buvo parduota Serbijai, Jungtiniams Arabų Emyratams ir Alžyrui.
BM-27 „Uragan“
Vienas iš įdomiausių Sirijos sukilėlių laimėjimų yra daugkartinio paleidimo nevaldomas raketų paleidimo įrenginys BM-27 „Uragan“.
Fully loaded: Syrian rebels captured 220mm BM-27 Uragan MLRS in Hama countryside. pic.twitter.com/YqKByXT3Ib
— Clash Report (@clashreport) December 1, 2024
Remiantis turima informacija, jis buvo perimtas per operacijas Hamos miesto pakraštyje, į pietus nuo Alepo. Įdomu tai, kad užgrobto paleidimo įrenginio nuotraukoje matyti, kad Sirijos kariai jį apleido su užtaisytomis raketomis.
BM-27 yra sunkiųjų raketų paleidimo įrenginys, sukurtas SSRS aštuntajame dešimtmetyje. Jis iššauna 16 220 mm kalibro raketų iki 40 kilometrų atstumu.
Pagal numatytuosius nustatymus tai yra 9M27F labai sprogūs sviediniai. Tačiau BM-27 taip pat gali iššauti 9M27K1 raketas, užpildytas priešpėstine kasetine amunicija, arba 9M27K3 raketas su prieštankinėmis minomis. Daugiapakopė paleidimo priemonė sumontuota ant ZIL-135LM platformos.
Tęsinys kitame puslapyje:
S-125
Alepo rajone sukilėliai taip pat užėmė stacionarią oro gynybos sistemą S-125 „Neva“.
More footage from captured S-125 air defence system in Aleppo.
— Clash Report (@clashreport) December 2, 2024
The system is considered to be operational.
Assad regime forces didn’t even try to blow it up before fleeing. https://t.co/pNBhE4N6SG pic.twitter.com/DaHw6Q1n4T
Remiantis turima informacija, ja galima numušti Sirijos režimo ir rusų, bombarduojančių sukilėlių užgrobtas teritorijas, lėktuvus.
S-125 „Neva“ yra trumpojo nuotolio oro gynybos sistema, sukurta SSRS ir pradėta naudoti septintojo dešimtmečio pradžioje. Ji naudoja valdomas raketas, kurios gali skristi iki 22 kilometrų atstumu.
Čekijos lėktuvai ir Irano dronas
Vienas didžiausių „Hajat Tahrir al Šam“ sukilėlių laimėjimų – Kuveiro oro bazės užgrobimas netoli Alepo. Ten buvo apleista daug įdomios įrangos, kuri sudaro Sirijos įrangos mozaiką.
Pirmoji įdomybė yra lėktuvai L-39ZA/ZO „Albatros“. Teigiama, kad sukilėliai oro bazėje rado mažiausiai 5 tokius lėktuvus.
Syrian rebels showcased their new L-39 planes at the Kuweires Air Base. pic.twitter.com/564DzuJ7LR
— Clash Report (@clashreport) December 1, 2024
Tai lėktuvas, sukurtas aštuntajame dešimtmetyje Čekoslovakijoje. Jis buvo sukurtas kaip treniruoklis, tačiau yra pritaikytas artimoms palaikymo misijoms atlikti. L-39ZA yra aprūpintas dvivamzdžiu 23 mm GŠ-23L pabūklu ir gali gabenti maždaug 1400 kilogramų pakabinamų ginklų, tokių kaip raketos oras-oras ar bombos.
Tarp įdomių trofėjų taip pat verta paminėti bent vieną droną „Ababil-3“. Tai Irano ginklas, kurį Sirijos vyriausybės pajėgos naudojo beveik nuo pilietinio karo pradžios 2011 metais.
Opposition and Rebel Forces have seized Kuweires Military Airport east of Aleppo, capturing an Ababil-3 Drone, a Syrian L-39, and other Equipment. pic.twitter.com/9WT3NzKBIb
— OSINTdefender (@sentdefender) December 1, 2024
Dronai atlieka žvalgybos misijas. Remiantis turimomis analizėmis, šis dronas pagamintas naudojant kompozicines medžiagas. Jis gali įveikti 250 kilometrų, o maksimali skrydžio trukmė – 8 valandos. Drono „Ababil-3“ gamintojas HESA teigia, kad jis gali skristi į maksimalų maždaug 4,5 kilometro aukštį.