3000 km. Taikinys vis tiek buvo sunaikintas. Rusams nepadėjo net 90 į kovą mestų orlaivių (Foto) ()
Sugrįžo po ilgos pertraukos.
Prisijunk prie technologijos.lt komandos!
Laisvas grafikas, uždarbis, daug įdomių veiklų. Patirtis nebūtina, reikia tik entuziazmo.
Sudomino? Užpildyk šią anketą!
Kyjive išminuotojai deaktyvavo rusišką raketą Ch-55, kuri atskleidė naują informaciją apie 2024 m. lapkričio 28 d. išpuolį prieš Ukrainos energetikos infrastruktūrą, praneša Ukrainos portalas „Defense Express“. Kaip rašoma jame, „rusai po ilgos pertraukos grįžo prie šio tipo sparnuotųjų raketų naudojimo“.
|
Šis radinys rodo, kad Rusija grįžta prie šių raketų naudojimo, siekdama apsunkinti Ukrainos oro gynybą. Leidinys „Defense Express“ aiškina, kad raketų Ch-55 laikinai atsisakyta dėl to, kad šių raketų varikliai naudojami gaminant kitą raketą Ch-101, kurią Rusijos Federacija nuolat naudoja.
Neaišku, kokia kovinė galvutė buvo sumontuota šioje raketoje. Paprastai rusai naudodavo didelių kovinių galvučių imitatorius. Tačiau žinoma, kad agresoriaus armija turėjo naudoti Ch-55 kaip prievilą. Raketa buvo paleista kartu su bepiločių orlaivių (kurių buvo 95) būriu. Tokia praktika buvo siekiama suklaidinti Ukrainos priešlėktuvinę gynybą, „kad galėtų atskristi daugiau bepiločių orlaivių“.
Ch-55 yra Rusijos sparnuotoji raketa „oras-žemė“, sukurta praėjusio amžiaus aštuntajame dešimtmetyje. Į Rusijos karinį arsenalą oficialiai įtraukta 1984 m., po šešerius metus trukusių bandymų serijos. Dėl savo savybių šios raketos yra bombonešių, tokių kaip Tu-95MS ir Tu-160, ginkluotė. Pirmasis, Tu-95MS, gali nešti šešias tokias raketas, o bombonešis Tu-160, kuris yra didesnis už pirmąjį, gali nešti iki dvylikos Ch-55 vienetų.
Ch-55 raketos konstrukcija yra palyginti didelė. Jos ilgis viršija 6 m, o skersmuo – apie 0,5 m. Šios raketos svoris yra apie 1,7 t. Ją varo turboreaktyvinis variklis, joje įrengtos pažangios navigacijos sistemos, apimančios inercinės navigacijos, palydovinės navigacijos ir vietovės kartografavimo funkcijas. Šis technologijų rinkinys leidžia jai tiksliai pataikyti į nurodytą taikinį kelių metrų tikslumu. Raketos smogiamasis nuotolis yra maždaug 3 000 km.