Prasideda košmaras. „Bėga nuo pat ryto“  ()

Strateginis Rusijos objektas.


Prisijunk prie technologijos.lt komandos!

Laisvas grafikas, uždarbis, daug įdomių veiklų. Patirtis nebūtina, reikia tik entuziazmo.

Sudomino? Užpildyk šią anketą!

Rusija skubiai atitraukia laivus iš savo karinio jūrų laivyno bazės Sirijos Tartuse po to, kai per Siriją sparčiai veržiasi islamistų sukilėliai, kurių diktatoriaus Basharo al Assado armija negali suvaldyti, praneša „Naval News“.

Leidinio teigimu, gruodžio 2-osios rytą iš Tartuso išvyko tanklaivis „Jelnia“, svarbus Rusijos pajėgoms Viduržemio jūroje išlaikyti. Kartu su juo iš bazės galėjo išeiti ir kiti laivai. Iš viso Rusijos karinio jūrų laivyno grupę Sirijoje sudaro penki laivai ir vienas povandeninis laivas. Tai dvi „Admiral Gorškov“ klasės fregatos, viena „Admiral Grigorovič“ klasės fregata, patobulintas „Kilo“ klasės povandeninis laivas ir du pagalbiniai laivai.

[EU+Kuponai] „Black Friday“! Mažiausios kainos. Įspūdingų galimybių projektoriai, ergonominės kėdės, žaidimų monitoriai, energijos stotelės ir kt. (Video)
5602

„Black Friday“ išpardavimas

Nuolaidų kuponai

Iš Europos sandėlių

2 metų garantijos

1) „KTC Q24T09“ - 24 colių, QHD, 180Hz žaidimų monitorius

2) „NEWTRAL MagicH-BPro“ - JAV specialistų rekomenduojama ergonominė darbo kėdė

3) „Ultimea Apollo P60“ - iki 4K, 900 ANSI, automatinis fokusavimas, Bluetooth 5.3 ir kt.

4) „SolarPlay Q2501“ - mobili energijos stotelė, 2400W, 2160Wh, LiFePO4

Išsamiau

„Yra reali galimybė, kad pasitraukimas yra susijęs su prastėjančia padėtimi Sirijoje“, – rašo laivyno analitikas Droxford Maritime. Pasitraukus Rusijos laivams, karinių jūrų pajėgų bazė Tartuse gali būti apleista, o Rusija greičiausiai išsiųs pačius laivus į Baltijos jūrą, mano „Naval News“. Pakeliui jie gali sustoti Alžyre ar Libijoje.

Tuo pat metu, jei Rusija nuspręs pasilikti bazę Tartuse, ji turės ten siųsti didelius pastiprinimus, tačiau jų perkėlimas užtruks savaites, pabrėžia „Naval News“.

 

Karinio jūrų laivyno bazė Tartuse, Sirijos Viduržemio jūros pakrantėje, yra strateginis Rusijos objektas. Šioje vietoje nuo 1971 m. bazavosi SSRS karinis jūrų laivynas, tačiau žlugus šaliai laivai buvo išvesti. Rusijos kariai grįžo į Tartusą 2012 m., kai Maskva nusprendė įsikišti į Sirijos pilietinį karą ir stojo į diktatoriaus Basharo al Assado pusę. Prieš invaziją į Ukrainą Rusija sustiprino savo karinį buvimą Tartuse, siekdama atremti NATO lėktuvnešius Viduržemio jūroje.

 

Pasidalinkite su draugais
Aut. teisės: MTPC
MTPC
(18)
(1)
(17)
MTPC parengtą informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško VšĮ „Mokslo ir technologijų populiarinimo centras“ sutikimo draudžiama.

Komentarai ()

Susijusios žymos: