„Niekas nesitikėjo grįžti“: karys atskleidė tamsią korėjiečių Rusijoje realybę (1)
Pasižada vykdyti aukščiausiojo vado įsakymus.
Visi šio ciklo įrašai |
|
Prisijunk prie technologijos.lt komandos!
Laisvas grafikas, uždarbis, daug įdomių veiklų. Patirtis nebūtina, reikia tik entuziazmo.
Sudomino? Užpildyk šią anketą!
Buvo daug pranešimų apie Šiaurės Korėjos karius Rusijoje, patyrusius aukų per konfliktus su Ukrainos kariais. Kai kas teigia, kad jie Rusijoje prilygsta patrankų mėsai ir kad Šiaurės Korėjos valdžia nenori, kad jie grįžtų gyvi.
„Gali būti, kad kariai, šiuo metu dislokuoti Rusijoje, net nežinojo, kur jie eina, prieš pat išvykdami iš šalies“, – neseniai interviu „Daily NK“ sakė vienas Šiaurės Korėjos perbėgėlis, vadinamas Chungu (pseudonimas). Iki pasitraukimo Chungas buvo kareivis, kuris buvo išsiųstas į Rusiją dirbti statybvietėje.
„Kai Šiaurės Korėjos kariai siunčiami dirbti į statybas Rusijoje, jų užjūrio misijos vadinamos „dislokavimu“, o ne „paskyrimu“ kariuomenėje. Patys kariai oficialiai informuojami apie savo dislokavimo vietą tik prieš pat išvykimą“, – sakė Chungas.
|
Jis teigė, kad net kariai, kuriems duotos darbo užduotys Rusijoje, nėra atrenkami iš oficialaus kariuomenės savanorių būrio. Atvirkščiai, karinė vadovybė tam paprastai atrenka pavyzdinius karius.
Atsižvelgiant į tai, pasak Chungo, yra didelė tikimybė, kad šiuo metu karo zonoje dislokuoti kareiviai turės eiti kovoti nori to ar ne.
„Visi Šiaurės Korėjos kariai, dislokuoti užsienyje, turi pažadėti, kad yra pasirengę paaukoti savo gyvybes mūšyje. Jie išvyksta pasiryžę vykdyti savo mylimo draugo ir aukščiausiojo vado Kim Jong Uno įsakymus, nepaisant situacijos ar aplinkybių“, – sakė Chungas.
Kitaip tariant, net tie, kurie yra paskirti statybos darbams Rusijoje, prieš išvykdami iš šalies turi viešai pasižadėti vykdyti aukščiausiojo vado įsakymus, net jei tai reikštų gyvybės praradimą mūšio lauke.
Chungas prognozavo, kad kai Šiaurės Korėjos kariai bus išsiųsti į karo zonas, šalies valdžia skirs jiems menkas kompensacijas, nemokėdama mėnesinių atlyginimų ar specialių premijų.
Nors Rusijoje jie dirba alinantį darbą 10 ar daugiau valandų per dieną, sakė Chungas, jų darbas laikomas karinės tarnybos pakaitalu. Taigi, jiems mokama tik 100 USD per mėnesį, tai yra labai menka pragyvenimo pašalpa.
Pietų Korėjos nacionalinė žvalgybos tarnyba spalio 29 d. per uždarą Nacionalinės Asamblėjos Nacionalinio žvalgybos komiteto posėdį pranešė, kad Šiaurės Korėjos kariai, dislokuoti Rusijoje dėl jos invazijos į Ukrainą, gauna maždaug 2000 USD mėnesinį atlyginimą.
Tačiau Chungas ginčijo šią ataskaitą. „Juokinga sakyti, kad karo zonoje dislokuoti kariai gauna po 2000 USD. Yra didžiulis skirtumas tarp mokėjimų samdiniams, žvelgiant iš Pietų Korėjos perspektyvos, ir faktinių mokėjimų žmonėms, atliekantiems karinę tarnybą Šiaurės Korėjoje“, – pažymėjo jis.
Chungo teigimu, net specialiosiose pajėgose apmokyti kariai greičiausiai taps patrankų mėsa, jei jie iš tikrųjų bus išsiųsti į mūšio lauką.
„Net jei kalbame apie elitines specialiąsias pajėgas, visi jų mokymai vyko kalnuotose vietovėse, tačiau dabartinės kovos Rusijoje vyksta atvirose lygumose. Abejoju, kad net Šiaurės Korėjos vyriausybė iš karių, kuriuos dislokuoja Rusijoje, tikisi daug kovinių įgūdžių“, – sakė jis.
„Šiaurės Korėja nenori, kad nė vienas karys grįžtų gyvas iš mūšio lauko. Vadovybė manys, kad grįžtantys kariai nepadeda išlaikyti režimo, nes jie gali pasakyti kitiems tiesą apie tai, ką patyrė, o tai kurstytų negatyvą apie režimą“, – pažymėjo Chungas.
Ukrainos prezidentas Volodymyras Zelenskis spaudos konferencijoje po Europos politinės bendrijos viršūnių susitikimo, kuriame jis dalyvavo Budapešte, Vengrijoje, lapkričio 7 d., tvirtino, kad nemažai Rusijoje dislokuotų Šiaurės Korėjos karių žuvo per mūšį Kurske.
V. Zelenskis teigė, kad jei nebus imtasi atitinkamų priemonių, jis mano, kad į Rusiją bus išsiųsta dar daugiau Šiaurės Korėjos karių.