Ukraina jų negaus, bet jie mokosi iš Ukrainos. Ką gavo šie tankai (Foto) (3)
Viena didžiausių Ukrainos sąjungininkių ir ginklų tiekėjų savo tankų Ukrainos gynėjams neduos. Tačiau jie patys mokosi iš Ukrainos karo.
Prisijunk prie technologijos.lt komandos!
Laisvas grafikas, uždarbis, daug įdomių veiklų. Patirtis nebūtina, reikia tik entuziazmo.
Sudomino? Užpildyk šią anketą!
„Leclerc“ yra pajėgus prancūziškas pagrindinis kovos tankas. Jis tarnauja nuo 1992 metų. Paskutinis toks tankas buvo pagamintas 2007 metais – tai tikrai nėra kažkokia seniena. „Leclerc“ sveria mažiau nei 60 tonų, turi 120 mm lygiavamzdį pabūklą ir porą kulkosvaidžių, lekia iki 71 km/val. greičiu. Kadangi „Leclerc“ turi automatinę užtaisymo sistemą, šis tankas susitvarko su 3 žmonių įgula. „Leclerc“ yra lengvesnis ir greitesnis už daugelį vakarietiškų trečios kartos pagrindinių kovos tankų. Tačiau į Ukrainą nevyks.
2023 metų pradžioje Prancūzijos prezidentas Emmanuelis Macronas užsiminė, kad svarsto galimybę siųsti „Leclerc“ tankus į Ukrainą. Prancūzija turi 222 tokius tankus ir 17 pagalbinių mašinų. Be to, gamintojas „Nexter“ teigė, kad išlaikė galimybę atnaujinti „Leclerc“ gamybą, jei to prireiktų. Tačiau bent jau kol kas „Leclerc“ į Ukrainą nekeliaus.
|
Ukraina ir taip naudoja daug skirtingų tankų. T-64, T-72, T-80, „Abrams“, „Challenger 2“, „Leopard 1A5“ ir įvairios „Leopard 2“ versijos – tai net ne visi Ukrainos gynėjų masiškai naudojami pagrindiniai kovos tankai. Pridėti dar vieną tipą būtų sudėtinga ir, galbūt, neprotinga. Tai dar labiau apsunkintų Ukrainos karo logistiką ir technikos priežiūrą. Prancūzija yra vienintelė NATO šalis ir vienintelė Europos valstybė naudojanti „Leclerc“ tankus, todėl jai vienai tektų pareiga parūpinti atsargines dalis ir mokymus.
Tiesa, kartais panašūs žingsniai yra daromi. Pavyzdžiui, „Challenger 2“ tankai irgi yra gana reti, juos NATO naudoja tik Jungtinė Karalystė, Ukraina jų gavo nedaug. Pati Prancūzija Ukrainai perduos saują „Mirage 2000-5“ – Ukrainoje jie bus reti ir tik Prancūzija gali rūpintis technine priežiūra, mokymais. Skirtumas tas, kad tuos naikintuvus galima naudoti specializuotoms užduotims, o tankai yra tankai – jie turi dirbti nuolat. Ir jei Ukrainai reikia daugiau tankų, būtų protingiau siųsti daugiau „Leopard 2“ ir „Abrams“.
Įdomu tai, kad Prancūzija žvalgosi į galimybes apsaugoti savo „Leclerc“ tankus nuo dronų. Tai yra, jie mokosi iš karo Ukrainoje. Ir ką sugalvojo? Narvą virš „Leclerc“ bokštelio:
Tableau inédit sur le Larzac, terre d’accueil de la 13e DBLE et, le temps d’une journée, des innovations évaluées/expérimentées/développées par la STAT
— Forcesoperations (@ForcesOperation) December 4, 2024
➡️Des sujets à venir sur la protection du Leclerc XLR, les drones, la DSABC, le HK 416F, le franchissement, la simulation, etc. pic.twitter.com/dNL7VJJlha
Būtina apsaugoti liukus, jutiklius ir taikiklius. Bokštelyje yra ir atskiras amunicijos skyrius. Jis atskirtas nuo įgulos, bet jį vis tiek reikia papildoma apsaugoti, nes netekęs amunicijos „Leclerc“ negalėtų kovoti. Prancūzija taip pat domisi mobiliomis ukrainiečių dronų medžiotojų komandomis ir, aišku, pačiais mažaisiais dronais.