„Šokiruoti net Rusijos kariai.“ Kariuomenėje prasidėjo masinės egzekucijos (Video) ()
Tiesiog fronto linijoje.
Prisijunk prie technologijos.lt komandos!
Laisvas grafikas, uždarbis, daug įdomių veiklų. Patirtis nebūtina, reikia tik entuziazmo.
Sudomino? Užpildyk šią anketą!
Karas Ukrainoje kupinas keistų įvykių, kurie dar prieš kelerius metus būtų buvę laikomi fantazija. Šiai grupei galima priskirti ir atvejį, kai rusų dviratininkas važiuoja į ataką prieš pėstininkų kovos mašiną BMP-1/2.
Filmuotoje medžiagoje užfiksuota, kaip šokiruoti rusai vadavietėje per droną stebi vieną iš atakų. Jie tiesiog šokiruoti, kai fronto linijoje pamato važiuojantį dviratininką, o paskui jį – pėstininkų kovos mašiną BMP-1/2.
Sunku pasakyti, kaip susiklostė tokia situacija, bet žinant, kad Rusijos armijoje dabar susiklostė tokia tvarka, jog maištaujantys kariai būna porą dienų marinami badu duobėse ar net jiems įvykdoma egzekucija už nepaklusnumą, tokia situacija visai galėjo būti įmanoma. Pavyzdžiui, BMP-1/2 pritrūko vietos visiems šturmo grupės kariams ir vienas iš karių buvo priverstas važiuoti dviračiu.
Another unique case, a real breakthrough: Russian soldiers are watching as a Russian cyclist leads a Russian BMP into battle.
— WarTranslated (Dmitri) (@wartranslated) December 3, 2024
"Imagine what the hohols [Ukrainians] are thinking now," says one of the observers. pic.twitter.com/AkB4qDNJTG
|
Rusijos armija po beveik trejų metų beveik degradavo iki Trečiojo pasaulio šalių vadovavimo lygio. Dabar pagrindinė rusų taktika – siųsti į priešo pozicijas pėstininkų masę (vadinamasis „mėsos šturmas“) ir bombarduoti ukrainiečių gynybos taškus artilerija arba oro pajėgų numetamomis valdomomis FAB bombomis su UMPK moduliais.
Tik taip į paruoštą vietovę galima siųsti mechanizuoti ir šarvuotus dalinius. Ši taktika pasirodė esanti gana sėkminga, tačiau daugiausia dėl nepakankamos Vakarų pagalbos ir personalo trūkumo Ukrainos pusėje. Ukraina, išskyrus kai kuriuos dalinius, sunkiai papildo savo nuostolius naujais kariais.
Rusams trūksta šarvuotos technikos, nes SSRS laikų technikos atsargų sandėliai, tiksliau, strateginiai sąvartynai, praktiškai jau tušti, o iki 2025 m. Rusijos pramonė pritrūks šarvuočių, kuriuos galėtų atnaujinti. Jau dabar akivaizdu, kad artilerijos atveju Rusija griebiasi technikos iš Šiaurės Korėjos, nes vietinių atsargų paprasčiausiai trūksta.
Kita vertus, šarvuočių ir pėstininkų kovos mašinų trūkumą rusai kamšo naudodami senus tankus, aptrauktus metalo laužu. Kitas variantas – naudojami visureigiai iš Kinijos rinkos arba motociklus.
Kita vertus, visa logistika fronto užnugaryje po didžiulių sunkvežimių nuostolių praktiškai buvo atliekama, kaip ir ukrainiečiams, naudojant civilines transporto priemones, dažnai finansuojamas iš rinkliavų. Ypač vertinami „Buchanka“ mikroautobusai UAZ-452, pasižymintys pakankamomis bekelės savybėmis ir gera keliamąja galia.